Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu makale 22 Aralık 2016 18:21:28 Tarihinde eklenmiştir. 1096 Defa Okundu.

Ölümsüz duygular 3

Kumru sabah uyanınca koşarak bahçeye indi Fulya öğretmeni bahçede karşılayacak ti, Soğuk bank,ta oturup saatlerce bakakaldi Ne gelen ne giden vardı Oflayip puflamaya başladi

Kumru çok alişmışti fulya öğretmene Fulya, kumru da evlat sevgisini Kumru ise fulya öğretmende hiç yaşamadığı anne sıcaklığı ve şevkatini bulmuştu.
Kumru sabah uyanınca koşarak bahçeye indi, Soğuk bankta oturup öğretmen anneyi beklemeye başladı.
Ne gelen vardı ne giden Canı sıkılınca oflayıp puflamaya başladı, Bahçede dolaşan minik kediye takıldı gözleri Meyaba kedi kardeş senin adın ne Menimki kumru Sende öğretmen anneyi mi bekliyosun?
Sosyal hizmet uzmanı Fatoş hanim yemekhanede göremediği kumru'yu aramış Bahçede bulmuştu.
Yanina geldi kumru, onun Ne yapıyorsun kızım bu soğukta? Kumru ani bir irkilme yaşadı, Fatoş hanimin yanina geldiğini görmemişti,  Fatoş hanim kumru'nun minicik ellerini öperek donmuşsun sen hadi bakalım doğruca içeriye,
Ama men fulya öğretmenimi bekliyorum! Tamam dedi, Fatoş hanim, Fulya geldiğinde ben sana söyleyecem söz.

Fulya diyarbakır'dan ayrılıp memleketine döndü artik yüreği rahattır İstediği beklediği desteği fazlasıyla babası yasin beyden almıştı.
Yasin beyin kafası çok karışıktı, kızına güvenir; dürüstlüğünden ödün vermeyen bir evlat olduğunu biliyordu, Ama kumru ile ilgili bir soru cevapsız kalmıştı!
Kumru'nun babası kim?
Madem yaşıyorsa şimdi nerede?

Yasin beyin tek korkusu kızına bir zarar gelmesiydi! Böyle düşünmesi çok doğaldı.
Az sonra yasin beyin telefonu çaldı Yasin bey bu evlatlık edinme konusunda aile avukatlari Oktay beye durumu anlatmış Küçük kız kumru hakkında ince detayıyla bilgi temin etmesini istemişti.
Fulya Diyarbakır dan döndükten sonra eve gitti, biraz dinlenip yuvaya gidecekti.  
Zira kumru gözünde tutuyordu! Fulya öğretmen hem kızı esma'yı Hem büyüttüğü manevi oğlu murat'ı çok seviyor ikisinide medyadan uzak tutmak için elinden geleni yapıyordu.
Murat tıp fakültesini kazanmış, Kızı esma ise bir hemşire adayı idi.
Fulya kekik biberiye kokan balkonunda kahvesini yudumlarken, içinde tarifi imkânsız bir sızı hissetti; Hayatında ilk defa babasından bir şey gizlemiş kumruyu olan sevgisi ileride karşısına çıkacak tehlikeye davetiye çıkmasına zemin hazırlamıştı.

Az sonra kumru tekrar bahçeye çıktı Fulya öğretmenim gelmedimi kedi kardeş Kedi?
Bir oyana bir buyana koşarken birden yurdun demir kapısı gıcırdayarak açıldı, Kumru'nun o anki sevinci görülmeye değerdi!
Ancak hiç vijdanı olmayan bir canlı bu iki yaralı yüreği ayırabilirdi.
Kumru koşarak fulya öğretmene sarıldı,

Devamı yarın

Banucan NUR
Etiketler
Yorum Yap