Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 21 Aralık 2016 15:28:22 Tarihinde eklenmiştir. 610 Defa Okundu.

Türkiye'de Kargaşa Kaos Ortamı Oluşturulmaya Çalışılıyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu haftalık basın ve gündemi değerlendirme toplantısında konuştu.

Türkiye'de Kargaşa Kaos Ortamı Oluşturulmaya Çalışılıyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, son günlerde artan terör saldırıları ve Rusya Büyükelçisi’ne yönelik suikast üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Ülkemiz ve coğrafyamızda tehlikeli bir oyun oynandığını vurgulayan Karamollaoğlu, “Türkiye’de kaos, kargaşa ve korku ortamı oluşturmaya yönelik bu tür kirli oyunlar daha önce de sahnelenmiştir. Ancak milletimiz, sahip olduğu tarihi tecrübe ve sağduyu ile her zaman olduğu gibi bu karanlık oyunu yine bozacak, ülkemizi karıştırmaya yönelik bu provokatif girişimleri boşa çıkaracak güce sahiptir” dedi.
 
“SUİKASTIN ZAMANLAMASI MANİDAR!”
RUSYA Federasyonu Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a yönelik suikastı değerlendiren Karamollaoğlu, suikastın zamanlamasının dikkat çekici olduğunu vurguladı. Karamollaoğlu, “Saldırının önemli bir zaman diliminde, zorlu bölgesel sorunların çözümlerinin konuşulduğu bir ortamda gerçekleştirilmiş olması manidardır. Bölgemizdeki barış çabalarını sabote etmeye yönelik bu provokasyona karşı verilecek en güzel cevap barış yönündeki kararlılığın daha güçlü bir şekilde sürdürülmesi olacaktır” dedi.
 
Geçtiğimiz gün Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde uğradığı siyasi suikast sonucu ölen Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’la ilgili siyasilerden açıklamalar geldi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, son dönemde artan terör saldırıları ve Rus Büyükelçisi’ne yönelik suikast üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Ülkemiz ve coğrafyamız üzerinde tehlikeli bir oyun oynandığını vurgulayan Temel Karamollaoğlu, “Türkiye’de kaos, kargaşa ve korku ortamı oluşturmaya yönelik bu tür kirli oyunlar daha önce de sahnelenmiştir. Ancak milletimiz sahip olduğu tarihi tecrübe ve sağduyu ile her zaman olduğu gibi bu karanlık oyunu yine bozacak, ülkemizi karıştırmaya yönelik bu provokatif girişimleri boşa çıkaracaktır. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki Türkiye büyük bir devlettir ve her türlü iç ve dış tehdide karşılık verecek güce sahiptir” dedi. 
 
“SUİKASTIN ZAMANLAMASI MANİDAR!”
Açıklamasında Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a yönelik suikastı da değerlendiren Karamollaoğlu, suikastın zamanlamasının dikkat çekici olduğunu vurguladı. Karamollaoğlu, “Saldırının önemli bir zaman diliminde, zorlu bölgesel sorunların çözümlerinin konuşulduğu bir ortamda gerçekleştirilmiş olması manidardır. Bölgemizdeki barış çabalarını sabote etmeye yönelik bu provokasyona karşı verilecek en güzel cevap barış yönündeki kararlılığın daha güçlü bir şekilde sürdürülmesi olacaktır” dedi. Terörün bütün dünya ve insanlık için tehdit olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, Almanya’daki saldırının bunu bir kez daha gösterdiğini vurgulayarak, teröre karşı barış özlemi taşıyan bütün dünya ülkelerinin topyekûn bir kararlılık ve ortak bir duruş sergilenmesi gerektiğini söyledi.
 
ORTAK BİR DURUŞ SERGİLENMELİ!
Terörün bütün dünya ve insanlık için tehdit olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, Almanya’daki saldırının bunu bir kez daha gösterdiğini vurgulayarak, teröre karşı barış özlemi taşıyan bütün dünya ülkelerinin topyekûn bir kararlılık ve ortak bir duruş sergilemesi gerektiğini söyledi.
 
KARAMOLLAOĞLU, KAYSERİ VALİSİ’NE TAZİYEDE BULUNDU...
SAADET Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sivas’taki programlarının ardından terör saldırısının yaşandığı Kayseri’ye gitti. Saldırıda yaralanan gazileri ziyaret eden Karamollaoğlu, Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı’na ve Vali Süleyman Kamçı’ya da taziyede bulundu. Karamollaoğlu, İstanbul’daki terör saldırısında şehit olan Yasin İke’nin ailesine de başsağlığı diledi.
 
Karamollaoğlu, kentte yaşanan terör saldırısı dolasıyla Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’ya taziye ziyaretinde bulundu. Burada bir konuşma yapan Temel Karamollaoğlu, terör saldırısında hayatını kaybeden şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise şifa diledi. Tüm Kayseri halkına başsağlığı dileyen Karamollaoğlu, Türkiye’nin birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğu günlerden geçtiğine dikkati çekerek, “Bu badireleri en kısa sürede atlatırız inşallah. Rusya Büyükelçisi’nin vurulması olayı da yaşadıklarımızın üzerine tuz biber oldu. Böyle provokasyonlara devlet seviyesinde fırsat verilmemesi önemli.” diye konuştu.
 
VATANDAŞLARIMIZ, YARALI YAKINLARINI MİSAFİR ETMEK İSTİYOR
Vali Kamçı ise kentteki çeşitli hastanelerde tedavi gören yaralı sayısının 34 olduğunu, 21 kişinin taburcu edildiğini belirtti. Kamçı, “Kayseri birlik ve beraberlik içinde. Şehitlerimizin ve yaralılarımızın yakınlarını konaklatmak için oteller kapattık. Ancak buna rağmen vatandaşlarımız, yaralı yakınlarını misafir etmek istiyor, oteller barındırmak için ilan veriyor, fabrikalarımız yemek veriyor. İnanılmaz bir birliktelik var. Allah bu birlikteliğimizi bozmasın. Onlar bizim, Kayseri’nin yakınları” ifadelerini kullandı.
milli gazete
Editör Ramazan Cengiz
Etiketler
Yorum Yap
Haberler
Mardin'de TIR Devrildi 1 Kişi Yaralandı
Mardin'de TIR Devrildi 1 Kişi Yaralandı
Mardin-Kızıltepe Karayolu'nda seyir halinde olan soğan yüklü TIR, virajı alamayarak devrildi. Yaşanan kazada TIR sürücüsü yaralandı.
Sosyal Medya Üzerinden PKK Propagandası Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Sosyal Medya Üzerinden PKK Propagandası Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Mardin'de bölücü örgüt PKK'nın sosyal medya üzerinden propagandasını yaptıkları tespit edilen 3 kişi göz altına alındı. Bunlardan biri serbest bırakılırken 2 si tutuklandı.
Alimler Uyarıyor Piyango Haramdır Uzak Durun
Alimler Uyarıyor Piyango Haramdır Uzak Durun
Yılbaşının yaklaşması ile beraber milli piyango yılbaşı çekilişi ve verilmesi planlanan astronomik ikramiye yediden yetmişe her kesin hayallerini süslese de geçmişte söz konusu ikramiyeyi kazanan bir çok kişinin durumun içler acısı halde olması dikkatlerden kaçmıyor. Diğer yandan alimler piyangonun kumarın bir çeşidi olduğu ve dinimizce kesin bir şekilde yasaklandığına dikkat çektiler.
Pervin Buldan Serbest Bırakıldı
Pervin Buldan Serbest Bırakıldı
Bu gün sabah saatlerinde göz altına alınan TBMM başkan vekili HDP İstanbul milletvekili Pervin Buldan ek ifade için emniyete götürüldü burada ifadesi alınan Buldan daha sonra serbest bırakıldı.
Elektrik Kesintileri Sağlık Hizmetlerini Aksatıyor
Elektrik Kesintileri Sağlık Hizmetlerini Aksatıyor
Mardin'in Kızıltepe İlçesinde Sık Sık kesilen ve uzun süre gelmeyen elektrikler ilçedeki başta sağlık ocakları ve eczanelerde ciddi sıkıntıların ortaya çıkmasına neden oluyor.
Meclis Başkan Vekili Buldan Gözaltına Alındı
Meclis Başkan Vekili Buldan Gözaltına Alındı
Meclis Başkan vekili ve HDP İstanbul milletvekili Pervin Buldan göz altına alındı.
Doğu'da Misafir Anne Uygulaması Hayata Geçiyor
Doğu'da Misafir Anne Uygulaması Hayata Geçiyor
Doğu ve güneydoğu illerimizin çetin kış şartlarından dolayı çoğu kez karşılaşılıyor yolda doğumu başlayan kadınlar yada bir sağlık kuruluşuna yetişmeye çalışırken ekiplerin geceli gündüzlü özverili çalışmalarını. Ancak Muş'ta hayata geçirilen proje ile doğumun son ayına girmiş kadınlar devletin misafirhanelerinde hastaneye ulaşması kolay merkezlerde misafir edilecek.
Örgüte Ait Tonlarca Kaçak Sigara ve Kaçak Çay Yakalandı
Örgüte Ait Tonlarca Kaçak Sigara ve Kaçak Çay Yakalandı
Hakkari Valiliği, PKK'ye yardım-yataklık ve finans temin ettiği tespit edilen şahısların evlerinde Jandarma tarafından yapılan aramalarda 520 bin paket kaçak sigara, 1 ton 720 çay ve 1 ton 180 kilo nargile tütünü ele geçirildiğini açıkladı.
Sosyal Medyada Propagandaya Tutuklama
Sosyal Medyada Propagandaya Tutuklama
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sosyal medyada PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle yakalanan 9 zanlıdan 7’si tutuklandı.
FETÖ Operasyonunda Uşak Üniversitesi Rektörü Göz Altına Alındı
FETÖ Operasyonunda Uşak Üniversitesi Rektörü Göz Altına Alındı
Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları hız kesmeden devam ediyor. Devletin içine palazlanmış hain örgütün kolları bir bir deşifre olurken bu gün yapılan operasyonda aralarında Uşak Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sait Çelik'in de bulunduğu 8 kişi göz altına alındı.
Türkiye El-Bab'a Girdi Şehid Sayısı Arttı
Türkiye El-Bab'a Girdi Şehid Sayısı Arttı
TSK'nın Suriye'nin kuzeyinde sürdürdüğü Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El-Bab bölgesinde öğleden sonra yürütülen operasyonda 10 askerin hayatını kaybettiği 6'sı ağır 18 askerin yaralandığı, 138 IŞİD mensubunun da öldürüldüğü bildirildi.
Hamile Kadını Kurtarmak İçin 28 Saat Aralıksız Kar Temizlediler
Hamile Kadını Kurtarmak İçin 28 Saat Aralıksız Kar Temizlediler
Batman’ın Sason ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yolları kapanan bir köyde mahsur kalan hamile bir kadın, İl Özel İdaresi ekiplerinin 28 saatlik çalışmaları sonucu sağlık birimine ulaştırıldı.