Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 15 Aralık 2016 14:48:49 Tarihinde eklenmiştir. 479 Defa Okundu.

Urfa'da Teröre Lanet Yürüyüşüne İnsan Seli

Şanlıurfa’da Sivil Toplum Kuruluşlarının organizasyonuyla teröre lanet yürüyüşü düzenlendi.Binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen yürüyüşte Beşiktaş’taki terör saldırısı kınandı.

Urfa'da Teröre Lanet Yürüyüşüne İnsan Seli

İstanbul Beşiktaş’taki terör saldırıları, Şanlıurfa’da düzenlenen kitlesel basın açıklamasıyla protesto edildi.Türk Bayraklarının açıldığı yürüyüşe destek veren yüzlerce vatandaş ve sivil toplum kuruluşları, terör örgütü PKK aleyhine sloganlar attı.Büyük bir Türk bayrağı açan vatandaşlar  Abide’den Rabia Meydanına kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında tekbirler getiren kalabalık, yürüyüşte sık sık “Polisimizin yanındayız”, ‘Polise uzanan eller kırılsın’ ve ‘Kahrolsun PKK’ sloganları attı.

Burada Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları adına hazırlanan basın açıklamasını okuyan Handan Karataş,10 Aralık 2016 Cumartesi gecesi İstanbul Beşiktaş’ta satılmış, taşeronların bir kez daha alçak yüzlerini gösterdiğini ve hayâsızca gerçekleştirdikleri terör saldırısı ile gencecik fidanları şehit ettiklerini belirtti.

Kirli amaçlarına ulaşamayacaklardır

Bu alçak terör saldırısını Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları olarak şiddetle, nefretle lanetle kınadıklarını belirten Karataş, PKK terör örgütünün üstlenmiş olduğu, 36 polisimiz ve 8 sivilimizin şehit olduğu saldırıyı kınamak, teröre lanet okumak, polisimizin devletimizin yanında olduğumuzu bütün dünyaya haykırmak üzere burada toplanmış bulunmaktayız. Şehit olan çevik kuvvet polislerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabırlar, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz.Ey terörden beslenen zavallılar,Siz hain saldırılarınıza devam ettikçe biz saflarımızı daha da sıklaştıracağız, şimdi devletimizin yanında, terör örgütlerinin, işbirlikçilerinin, azmettiricilerinin ve destekçilerinin karşısında bir olma, biz olma zamanıdır. Terör örgütünün menşei, teröristin kimliği, eylemlerinin niteliği ve hedefi ne olursa olsun terör, ortak düşmanımızdır ve bu millete rağmen kirli amaçlarına ulaşamayacaklardır.Yeniden Kadim Medeniyet değerleriyle buluşan Yeni Türkiye, kendi kararlarını kendi almaya başlamış ve küresel rolünü kendi belirlemiştir. Biçtikleri uşak rolünü oynamayı reddeden Türkiye, emperyal küresel güçleri rahatsız etmektedir. Bu nedenle taşeronları FETÖ, DAEŞ, DHKP-C ve bu son saldırıyı yapan PKK gibi içimizdeki hainleri ile bize ders vermeye, bizleri tekrar eski Türkiye’ye döndürmeye, dahası ülkemizi Suriye, Irak gibi parçalamaya çalıştıklarının farkındayız” dedi.

Artık eski Türkiye yok

Bu terör örgütlerin sadece taşeron örgüt olduğunu ifade eden Handan Karataş, şöyle konuştu: “Bunlar şer odaklarının kullandığı maşalardan başka bir şey değiller. Bu olayın arkasında da bize dost görünüp sürekli düşmanlık yapan, bizi her daim arkadan vuran ABD, İsrail, Avrupa Birliği, Rusya kısacası bütün haçlı-siyonist itifakı vardır.Bunlar bize düşmanlığı neden yapıyorlar? Bunlar geçmişte İslam’ın izzeti önünde diz çöktüler. Bugün geçmişin intikamını bizden almak istiyorlar. Bunlar 40 yıldır terör örgütleriyle bizleri terbiye etmeye ve köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar. 40 yıldır başaramadıklarını 15 Temmuz darbe gecesinde TSK’nin içine sızmış üzerinde üniforma bulunan alçak teröristlerle denediler. Tanklarımızla toplarımızla Jetlerimizle bize diz çöktürtmeye çalıştılar. Ama beceremediler. İradesini yok etmeye çalıştıkları Anadolu Kardeşlik İrfanı önünde bir kez daha onlar diz çöktüler.Görüyorsunuz ki son zamanlarda bizleri ekonomik tuzaklarla ezmeye çalışıyorlar. Baktılar halkımız devletine,milletine, yöneticilerine sahip çıkıyor, asla bunlara boyun eğmiyor, Alçak emelleri için terörü tekrar devreye soktular.Şunu herkes bilmelidir ki artık eski Türkiye yok. İsminiz ne olursa olsun, nereden nasıl saldırırsanız saldırın, size asla boyun eğmeyeceğiz. İrademizi size teslim etmeyeceğiz, Ülkemizi asla böldürtmeyeceğiz. Ezanımızı asla susturtmayacağız. Al Bayrağımızı asla indirtmeyeceğiz.Bu maskeli canavarlar eski Türkiye’yi hayal ediyorlar. Önlerinde iki büklüm duran yöneticiler bekliyorlar. Devir değişti. Allah’a şükürler olsun ki artık size boyun eğmeyen liderlerimiz var.Kardeşlerim,Bizler güçlendikçe ayaklarımızdaki prangalardan kurtuldukça kuduruyorlar. Daha çok saldırıyorlar. Gelin dün olduğu gibi bugünde, yarında bunların anladığı dilden konuşalım.”

Program, şehitler için dua edilmesiyle sona erdi.Editör Mehmet Yakan
Etiketler
Yorum Yap
Şanlıurfa
Şanlıurfa İmam Keskin Mahallesinde Silahlı Çatışma
Şanlıurfa İmam Keskin Mahallesinde Silahlı Çatışma
Nedeni henüz öğrenilmeyen çatışma; görgü tanıklarının ifadesine göre elinde pompalı tüfekle ateş eden bir kişi daha sonra arkadan gelen ve plakası tespit edilemeyen bir motosiklete binerek bölgeden uzaklaştı Olayda kurşunların hedefi olan 3 kişi yaralandı
Şanlıurfa Belediyesi Çöpten Elektrik Üretiyor
Şanlıurfa Belediyesi Çöpten Elektrik Üretiyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği proje ile çöp toplama tesisinde ortaya çıkan metan gazı ile yaklaşık 40 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılayacak enerji üretiliyor.
Halfeti Belediyesine Vekaleten Kaymakam Atandı
Halfeti Belediyesine Vekaleten Kaymakam Atandı
Aralığın başlarında önce göz altına alınan ardından tutuklanarak ceza evine gönderilen Halfeti belediye başkanı Mustafa Bayram'ın yerine vekaleten kaymakam Şeref Albayrak görevlendirildi
Şanlıurfa'da Siyer Sınavı Başvuruları İçin Stant Açıldı
Şanlıurfa'da Siyer Sınavı Başvuruları İçin Stant Açıldı
Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından yapılması planlanan Siyer Sınavı için Şanlıurfa Harran Üniversitesi Erdemli Gençlik Kulübü Stant açarak başvuruları kabul etti.
Urfa'da Kaçak Sigara Operasyonu
Urfa'da Kaçak Sigara Operasyonu
Şanlıurfa'da bir ihbarı değerlendiren polis bir akaryakıt tankerini durdurdu tankerde yapılan aramada 42 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
Hukuk ve Adalet Bir Gün Herkese Lazım Olur
Hukuk ve Adalet Bir Gün Herkese Lazım Olur
HDP Şanlıurfa milletvekili Osman Baydemir mecliste Dilek Öcalan ile birlikte yaptığı basın toplantısında "adalet bir gün mutlaka ama mutlaka her kese lazım olacak" diye konuştu.
Birecik'te Düzenlenen Sempozyumda Çocuk İstismarı Konuşuldu
Birecik'te Düzenlenen Sempozyumda Çocuk İstismarı Konuşuldu
Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde Düzenlenen sempozyuma çok sayıda akademisyen uzman ve vatandaşlar ile öğrenciler katıldı.
Harran Üniversitesi Sektörün En iyilerini Bir Araya Getirdi
Harran Üniversitesi Sektörün En iyilerini Bir Araya Getirdi
Bir panel düzenleyen Harran Üniversitesi sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Otel Lokanta ve İkram hizmetleri bölümü söz konusu hizmet sektöründe gerek aşçı gerek salon personeli olsun sektörün en iyilerini bir araya getirerek bir panel düzenledi.
Urfa'da Buz Kaplı Göle Düşen İki Kişi Öldü
Urfa'da Buz Kaplı Göle Düşen İki Kişi Öldü
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde avlanmaya giden 2 kardeş düştükleri buz kaplı gölette donarak hayatını kaybetti.
Urfa'da Kafe Çalışanları Temizlik Elemanını Darp Etti
Urfa'da Kafe Çalışanları Temizlik Elemanını Darp Etti
Şanlıurfa merkez Haliliye ilçesinde bulunan Ahmet Bahçıvan İş Merkezinde Haliliye Belediyesi temizlik personeli Ali Şiltak'ı kafenin önündeki çöpleri toplamadığı gerekçesiyle Sopalarla dövdüler.
Şanlıurfa'da Hayvan Yetiştiriciliği Teşvik edilmeli
Şanlıurfa'da Hayvan Yetiştiriciliği Teşvik edilmeli
Şanlıurfa Canlı Hayvan Pazarı Derneği Başkanı İzzet Çiftçi, bölgede neredeyse bitme noktasına gelen hayvancılığın teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.
Viranşehir'de Bir Pikap Kundaklandı
Viranşehir'de Bir Pikap Kundaklandı
Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde park halinde olan bir pikap kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateşe verildi.