Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 14 Aralık 2016 10:08:04 Tarihinde eklenmiştir. 1158 Defa Okundu.

Şanlıurfa'da Özel Hastanenin Acilinde Skandal

Şanlıurfa Karaköprüde faaliyet gösteren Özel Metrolife Hastanesinin Acil servis bölümüne çocuğunun kaydını yapmak isteyen vatandaş sigortalı olduğu halde sizin sigortanız yok denilerek kaydı alınmak istemedi.

Şanlıurfa'da Özel Hastanenin Acilinde Skandal

Şanlıurfa Karaköprüde faaliyet gösteren Özel Metrolife Hastanesinin Acil servis bölümüne çocuğunun kaydını yapmak isteyen vatandaş sigortalı olduğu halde sizin sigortanız yok denilerek kaydı alınmak istemedi.
Acil servise kayıt için tekrardan gittiğinde ek olarak 60 TL Muayene 50 TL Tahlil 10 TL serum Bağlama ücreti olmak üzere toplamda 120 TL ücret istendi üzerimde yeterli para olmadığından dolayı tahlil işlemini iptal ettirerek 70TL ücret tahsilinden sonra çocuğun kaydı alındığı ve muayene yapıldığını belirtti
Haber portalımızın Genel yayın Koordinatörü Ali Erfidan gece saat 23:30 sularında çocuğunun aniden fenalaşması ile soluğu Özel Metrolife Hastanesinin acil servisinde aldı. 
Ancak uzun zamandan bu yana sigortalı olan Erfidan hastanenin acil servisinde bir şok ile karşılaştı. 
Hastane çalışanlarının sigortanız yok siz yeşil kartlısınız dolayısı ile ücretli muayene olmak zorundasınız! Sözü ile karşı karşıya kaldı. 

Erfidan yaptığı açıklamada "ilk olarak 40 TL acil servise yatırıp muayene için doktora gittiğimde acildeki hekim ben bunu muayene edemem çocuk doktorunun bakması lazım dedi. Acil servise kayıt için tekrardan gittiğimde ek olarak 60 TL Muayene 50 TL Tahlil 10 TL serum Bağlama ücreti olmak üzere toplamda 120 TL ücret istendi üzerimde yeterli para olmadığından dolayı tahlil işlemini iptal ettirerek 70TL ücret tahsilinden sonra oğlumun kaydı alındı ve muayene yapıldı" dedi. 

Hastanenin Acil servisinde gece gelen hastaların içerisinde böylesi mağduriyetlerin yaşandığını diğer hastalar ile yapıtığı konuşmalarda ortaya çıktığını belirten Erfidan "Acilde beklerdeken konuştuğum bazı hastalar bizde aynı sorun ile karşı karşıya kaldık yaptığım pazarlık sonucu ücrette bir kısım indirim sağladılar dedi"

Hakkını yasal yollardan arayacağını belirten Erfidan özel hastanelerin acil servislerinde vatandaşın böylesine mağdur edilmesinin önüne geçmek için il Sağlık Müdürlüğünü denetimlerini sıklaştırmaya çığırdığını belirterek umarım sağlık üzerindeki bu soygun düzeni bir an önce son bulur diyerek isyanını dile getirdi.
 
Editör Mehmet Yakan


 
Etiketler
Yorum Yap Toplam : 3 Yorum
 • sgk uzmani
  sgk uzmani , 18 Aralık 2016 00:04:08
  Değerli editör medula sistemi kişinin mal varligina veya ne kadar araci ne kadar vergi odedigine bakmaz. sadece gun prim odeme sayilarina bakar.bunuda sizin için aciklamiyorum bilmeyenler olabilir yanliş anlamayin..Sgk il Müdürlüğü ne başvurarak muayene edildiginiz tarihte mustehaklik sorgunuzu dogrulama yapitiriniz ve hastane yetkililerinden sistemde aldiklari uyarıyı da alarak sgk ile görüşerek bu yanliş anlamayi duzelte bilirsiniz. sizin dişinizda acil hizmeti almakta olan en az 100-200 hastada 1 kisi olmak sistemsel bir hatadan kaynaklidir. bunu yapilmalta olan tüm hizmete mal etmek urfaya haksizlik olur..medula sisteminin calişmamasi halinde ise her hasta özel hastadir kaba tabiri ile ücretli hasta...sizde kendi paranizla hizmet almişsiniz...iyi geceler
 • Urfa Haberleri
  Urfa Haberleri , 16 Aralık 2016 16:57:06
  Burada Adı geçen Ali Erfidan gerçek usul vergi ödeyen bir esnaf; sayın SGK Uzmanı siz de bilirsiniz ki böyle bir esnafın yeşil kartlı olabilmesi mümkün değildir. Kaldı ki bu şahsın üzerine kayıtlı 2 araç 2 de ev tapusu mevcut bunun üstüne bir de kendi işletmesi ve vergi levhası vs... var dolayısı ile böyle bir şahsın yeşil kartlı olması bam başka bir skandaldır. SGK dan faydalanmıyor olsa bile bu durumda muayene olacak kişi 18 yaş altı olduğundan dolayı zaten ücretsiz muayene olması gerekir. Bunun yanında şahıs hastane personeline e devlet üzerinden sigortalı olduğunu göstermiş olsa da kurum çalışanları e devletin ne dediği bizi bağlamaz biz kendi sistemimize bakarız diyerek tepki göstermiş. Bütün bunları alt alta yada yan yana koyarak sözünü ettiğiniz medula sistemi nasıl çalışır bir daha bakın isterseniz der saygılar sunarım
 • SGK UZMANI
  SGK UZMANI , 16 Aralık 2016 13:48:20
  Değerli urfalılar bu tarz haberler sadece kişinin kendi eğosundan başka hiçbir şeye yaramaz...size medula sistemi hakkında bilgi vereyim siz ondan sonra haberi değerlendiriniz..
  MEDULA sistemi üzerinden yapılan müstahaklık sorgulaması sonucu Kurum bilgisi 60/c-1, 60/c-3 veya 60/c-9 olarak dönen, yani yukarıda belirtildiği şekilde yeşil kart kapsamında olduğu anlaşılan kişilerin, aşağıda belirtilen müracaatları dışında sunulan sağlık hizmeti bedelleri Kurumca karşılanmayacaktır.
  a) Resmi sağlık hizmeti sunucularında uygun yoğun bakım yatağının bulunmaması ve 112 Komuta Kontrol Merkezi aracılığıyla hasta naklinin gerçekleştirilmesi koşuluyla yoğun bakım tedavisi için sevk edilen hastalar (Fatura ekinde 112 Ambulans Formunun bir örneği Kuruma gönderilecektir.),
  b) Radyoterapi tedavisi gereken ancak aynı il içindeki resmi sağlık hizmeti sunucularında tedavinin sağlanabileceği radyoterapi merkezi bulunmaması nedeniyle Sağlık Bakanlığı ikinci veya üçüncü basamak sağlık hizmeti sunucularınca sevk edilen hastalar (Sevk belgesi fatura ekinde Kuruma gönderilecektir.)

  böylece yeşil kartlı hastaların yukarıda yazılan bilgilerin dışında özel hastanelere doğrudan muayeneleri sadece \"ÜCRETLİ HASTA\" şeklinde yapıla bilmektedir.

  kısacası ; burda ifade edilen durum hastan ile alakalı olmayışı anlaşılmaktadir. lütfen muayene bekleyen diğer hastaların haklarına girecek haberler yapmayınız. kapatılan hastaneler sonrasında çileleri yine çeken bizim halkımız oluyor...
Şanlıurfa
Şanlıurfa İmam Keskin Mahallesinde Silahlı Çatışma
Şanlıurfa İmam Keskin Mahallesinde Silahlı Çatışma
Nedeni henüz öğrenilmeyen çatışma; görgü tanıklarının ifadesine göre elinde pompalı tüfekle ateş eden bir kişi daha sonra arkadan gelen ve plakası tespit edilemeyen bir motosiklete binerek bölgeden uzaklaştı Olayda kurşunların hedefi olan 3 kişi yaralandı
Şanlıurfa Belediyesi Çöpten Elektrik Üretiyor
Şanlıurfa Belediyesi Çöpten Elektrik Üretiyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği proje ile çöp toplama tesisinde ortaya çıkan metan gazı ile yaklaşık 40 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılayacak enerji üretiliyor.
Halfeti Belediyesine Vekaleten Kaymakam Atandı
Halfeti Belediyesine Vekaleten Kaymakam Atandı
Aralığın başlarında önce göz altına alınan ardından tutuklanarak ceza evine gönderilen Halfeti belediye başkanı Mustafa Bayram'ın yerine vekaleten kaymakam Şeref Albayrak görevlendirildi
Şanlıurfa'da Siyer Sınavı Başvuruları İçin Stant Açıldı
Şanlıurfa'da Siyer Sınavı Başvuruları İçin Stant Açıldı
Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından yapılması planlanan Siyer Sınavı için Şanlıurfa Harran Üniversitesi Erdemli Gençlik Kulübü Stant açarak başvuruları kabul etti.
Urfa'da Kaçak Sigara Operasyonu
Urfa'da Kaçak Sigara Operasyonu
Şanlıurfa'da bir ihbarı değerlendiren polis bir akaryakıt tankerini durdurdu tankerde yapılan aramada 42 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
Hukuk ve Adalet Bir Gün Herkese Lazım Olur
Hukuk ve Adalet Bir Gün Herkese Lazım Olur
HDP Şanlıurfa milletvekili Osman Baydemir mecliste Dilek Öcalan ile birlikte yaptığı basın toplantısında "adalet bir gün mutlaka ama mutlaka her kese lazım olacak" diye konuştu.
Birecik'te Düzenlenen Sempozyumda Çocuk İstismarı Konuşuldu
Birecik'te Düzenlenen Sempozyumda Çocuk İstismarı Konuşuldu
Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde Düzenlenen sempozyuma çok sayıda akademisyen uzman ve vatandaşlar ile öğrenciler katıldı.
Harran Üniversitesi Sektörün En iyilerini Bir Araya Getirdi
Harran Üniversitesi Sektörün En iyilerini Bir Araya Getirdi
Bir panel düzenleyen Harran Üniversitesi sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Otel Lokanta ve İkram hizmetleri bölümü söz konusu hizmet sektöründe gerek aşçı gerek salon personeli olsun sektörün en iyilerini bir araya getirerek bir panel düzenledi.
Urfa'da Buz Kaplı Göle Düşen İki Kişi Öldü
Urfa'da Buz Kaplı Göle Düşen İki Kişi Öldü
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde avlanmaya giden 2 kardeş düştükleri buz kaplı gölette donarak hayatını kaybetti.
Urfa'da Kafe Çalışanları Temizlik Elemanını Darp Etti
Urfa'da Kafe Çalışanları Temizlik Elemanını Darp Etti
Şanlıurfa merkez Haliliye ilçesinde bulunan Ahmet Bahçıvan İş Merkezinde Haliliye Belediyesi temizlik personeli Ali Şiltak'ı kafenin önündeki çöpleri toplamadığı gerekçesiyle Sopalarla dövdüler.
Şanlıurfa'da Hayvan Yetiştiriciliği Teşvik edilmeli
Şanlıurfa'da Hayvan Yetiştiriciliği Teşvik edilmeli
Şanlıurfa Canlı Hayvan Pazarı Derneği Başkanı İzzet Çiftçi, bölgede neredeyse bitme noktasına gelen hayvancılığın teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.
Viranşehir'de Bir Pikap Kundaklandı
Viranşehir'de Bir Pikap Kundaklandı
Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde park halinde olan bir pikap kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateşe verildi.