Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 14 Aralık 2016 10:00:38 Tarihinde eklenmiştir. 481 Defa Okundu.

Eğitimde Kar Tatili

Dün öğlen saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı bir çok ilde eğitimin aksamasına neden oldu. Bazı illerde eğitime bir gün ara verildi.

Eğitimde Kar Tatili

Dün öğlen saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı bir çok ilde eğitimin aksamasına neden oldu. Bazı illerde eğitime bir gün ara verildi.

Elazığ

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden kentte okullara bir gün ara verildiğini açıkladı. Zorluoğlu, “Yoğun kar yağışı nedeniyle Elazığ merkez ile merkeze bağlı köy ve beldelerde 14 Aralık Çarşamba  günü okullar tatil edilmiştir. Elazığ merkez ve merkeze bağlı yerleşim yerlerindeki engelli ve hamile kamu personeli de 14 Aralık Çarşamba günü idari izinli sayılmıştır.” İfadelerini kullandı.

Muş

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı açıklamada “Kar yağışı nedeniyle Muş Merkez ve Merkez İlçeye bağlı Belde ve Köylerde 14.12.2016 Çarşamba günü Valiliğimiz Kararıyla Okullar (örgün Eğitim) bir gün tatil edilmiştir.” ifadelerine yer verdi.

Muş’a bağlı ilçelerde muhtemel kar tatilinin ise ilçe  kaymakamlıkları tarafından değerlendirileceği kaydedildi.

Bayburt

Bayburt'ta kar yağışı dolayısıyla eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde tüm okullarda 14 Aralık Çarşamba eğitime ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurumlarında görev yapan engelli personelin aynı gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Kastamonu

Kastamonu'nun Şenpazar ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar 14 Aralık Çarşamba tatil edildi.

İnebolu ve Azdavay Milli Eğitim Müdürlüklerinden yapılan açıklamada ise mahalle ve köylerden ilçe merkezine taşımayla gelen öğrencilerle sınırlı kalmak kaydıyla eğitime yarın için ara verilmesi kararı alındığı belirtildi.

Kars

Kars Milli Eğitim Müdürlüğü, Sarıkamış ilçesindeki yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve köylerdeki okulların tamamının bugün tatil edildiğini açıkladı.

Karabük

Karabük’ün Ovacık ve Eflani ilçelerinde de taşımalı eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

Bolu

Bolu’nun Gerede ilçesinde de okulların 1 gün süreyle tatil edildiği, ilçedeki engelli ve hamilelerin de bir gün süreyle idari izinli sayılacağı duyuruldu.

Yozgat

Yozgat Valiliği yaptığı açıklamada “14.12.2016 Çarşamba günü merkeze bağlı köylerden il merkezine gelen taşımalı eğitim gören öğrencilere 1 gün süreyle okullar tatil edilmiştir.” diye belirtti.

Valilik ayrıca yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle il merkezinde ilk orta ve lise eğitim ve öğretime bugün ara verildiğini duyurdu.

Gümüşhane

Gümüşhane’nin Kelkit, Köse ve Şiran ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okul öncesi, ilkokul, lise, yaygın eğitim, özel eğitim okul ve kurumlarında eğitim-öğretime 14 Aralık 2016 Çarşamba günü 1 gün süre ile ara verilmesinin uygun görüldüğü Valilikçe duyuruldu.

Söz konusu ilçelerde ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personelin idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Gümüşhane Merkez, Torul ve Kürtün ilçelerinde ise; taşıma yoluyla eğitime erişimini sağlayan resmi ve özel okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim öğrencilerin de bugün izinli sayıldığı kaydedildi.

Erzurum

Erzurum’da da Valilik, yoğun kar yağışı nedeniyle 14 Aralık 2016 Çarşamba Günü kent genelinde okul öncesi, ilköğretim ve liselerin bir gün süreyle tatil edildiği duyurdu. Valilik ayrıca, kamuda çalışan hamile kadınlar ile engellilerin de bir gün süreyle idari izinli olduklarını açıkladı.

Kayseri

Kayseri Valiliği de kar yağışı ve tipi nedeniyle 14 Aralık 2016 Çarşamba günü Kayseri geneli taşımalı eğitim yapan tüm okulların bir gün tatil edildiği açıkladı.

Etiketler
Yorum Yap
Haberler
Mardin'de TIR Devrildi 1 Kişi Yaralandı
Mardin'de TIR Devrildi 1 Kişi Yaralandı
Mardin-Kızıltepe Karayolu'nda seyir halinde olan soğan yüklü TIR, virajı alamayarak devrildi. Yaşanan kazada TIR sürücüsü yaralandı.
Sosyal Medya Üzerinden PKK Propagandası Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Sosyal Medya Üzerinden PKK Propagandası Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Mardin'de bölücü örgüt PKK'nın sosyal medya üzerinden propagandasını yaptıkları tespit edilen 3 kişi göz altına alındı. Bunlardan biri serbest bırakılırken 2 si tutuklandı.
Alimler Uyarıyor Piyango Haramdır Uzak Durun
Alimler Uyarıyor Piyango Haramdır Uzak Durun
Yılbaşının yaklaşması ile beraber milli piyango yılbaşı çekilişi ve verilmesi planlanan astronomik ikramiye yediden yetmişe her kesin hayallerini süslese de geçmişte söz konusu ikramiyeyi kazanan bir çok kişinin durumun içler acısı halde olması dikkatlerden kaçmıyor. Diğer yandan alimler piyangonun kumarın bir çeşidi olduğu ve dinimizce kesin bir şekilde yasaklandığına dikkat çektiler.
Pervin Buldan Serbest Bırakıldı
Pervin Buldan Serbest Bırakıldı
Bu gün sabah saatlerinde göz altına alınan TBMM başkan vekili HDP İstanbul milletvekili Pervin Buldan ek ifade için emniyete götürüldü burada ifadesi alınan Buldan daha sonra serbest bırakıldı.
Elektrik Kesintileri Sağlık Hizmetlerini Aksatıyor
Elektrik Kesintileri Sağlık Hizmetlerini Aksatıyor
Mardin'in Kızıltepe İlçesinde Sık Sık kesilen ve uzun süre gelmeyen elektrikler ilçedeki başta sağlık ocakları ve eczanelerde ciddi sıkıntıların ortaya çıkmasına neden oluyor.
Meclis Başkan Vekili Buldan Gözaltına Alındı
Meclis Başkan Vekili Buldan Gözaltına Alındı
Meclis Başkan vekili ve HDP İstanbul milletvekili Pervin Buldan göz altına alındı.
Doğu'da Misafir Anne Uygulaması Hayata Geçiyor
Doğu'da Misafir Anne Uygulaması Hayata Geçiyor
Doğu ve güneydoğu illerimizin çetin kış şartlarından dolayı çoğu kez karşılaşılıyor yolda doğumu başlayan kadınlar yada bir sağlık kuruluşuna yetişmeye çalışırken ekiplerin geceli gündüzlü özverili çalışmalarını. Ancak Muş'ta hayata geçirilen proje ile doğumun son ayına girmiş kadınlar devletin misafirhanelerinde hastaneye ulaşması kolay merkezlerde misafir edilecek.
Örgüte Ait Tonlarca Kaçak Sigara ve Kaçak Çay Yakalandı
Örgüte Ait Tonlarca Kaçak Sigara ve Kaçak Çay Yakalandı
Hakkari Valiliği, PKK'ye yardım-yataklık ve finans temin ettiği tespit edilen şahısların evlerinde Jandarma tarafından yapılan aramalarda 520 bin paket kaçak sigara, 1 ton 720 çay ve 1 ton 180 kilo nargile tütünü ele geçirildiğini açıkladı.
Sosyal Medyada Propagandaya Tutuklama
Sosyal Medyada Propagandaya Tutuklama
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sosyal medyada PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle yakalanan 9 zanlıdan 7’si tutuklandı.
FETÖ Operasyonunda Uşak Üniversitesi Rektörü Göz Altına Alındı
FETÖ Operasyonunda Uşak Üniversitesi Rektörü Göz Altına Alındı
Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları hız kesmeden devam ediyor. Devletin içine palazlanmış hain örgütün kolları bir bir deşifre olurken bu gün yapılan operasyonda aralarında Uşak Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sait Çelik'in de bulunduğu 8 kişi göz altına alındı.
Türkiye El-Bab'a Girdi Şehid Sayısı Arttı
Türkiye El-Bab'a Girdi Şehid Sayısı Arttı
TSK'nın Suriye'nin kuzeyinde sürdürdüğü Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El-Bab bölgesinde öğleden sonra yürütülen operasyonda 10 askerin hayatını kaybettiği 6'sı ağır 18 askerin yaralandığı, 138 IŞİD mensubunun da öldürüldüğü bildirildi.
Hamile Kadını Kurtarmak İçin 28 Saat Aralıksız Kar Temizlediler
Hamile Kadını Kurtarmak İçin 28 Saat Aralıksız Kar Temizlediler
Batman’ın Sason ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yolları kapanan bir köyde mahsur kalan hamile bir kadın, İl Özel İdaresi ekiplerinin 28 saatlik çalışmaları sonucu sağlık birimine ulaştırıldı.