Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 13 Aralık 2016 15:18:40 Tarihinde eklenmiştir. 367 Defa Okundu.

Şanlıurfa STK Platformu Halep'e 4 TIR Yardım Malzemesi Gönderdi

Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu tarafından Halep’e 4 TIR yardım malzemesi gönderildi.

Şanlıurfa STK Platformu Halep'e 4 TIR Yardım Malzemesi Gönderdi

Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu’na üye dernekler tarafından Halep için toplanan ve içerisinde battaniye, döşek ve gıda malzemesinin bulunduğu 4 TIR, Suriye rejiminin kuşatması altındaki Halep’e dualarla yola çıkarıldı.  

Yardım malzemelerinin gönderilmesi dolayısıyla bir program düzenlendi. Programa Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu’na üye dernek temsilcileri, Şanlıurfa il Müftüsü İhsan Açık, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi  ve vatandaşlar katıldı.

Programda Şanlıurfa STK’ları adına konuşan Osman Gerem, Halep için timsah gözyaşlarının dökülmesini istemediklerini, dünyanın harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

İslam âleminin Halep’in namusunu, malını, canını ve neslini korumadan, kendi namus ve neslini koruyamayacağını söyleyen Gerem, dünyanın gözü önünde Halep’te katliam yapıldığını ifade etti.

Gerem, “Halep için timsah gözyaşlarını dökmelerini istemiyoruz. Dünyanın harekete geçmesini istiyoruz. Bir Halepli şehit annenin, bir basın mensubunun, ‘Müslümanlara bir mesajın var mı?’ sorusuna o şehit annemiz şunu söylüyor. ‘Müslümanların bizi tanımalarını istiyoruz. Zaten bizi tanımış olsalardı yardım ederlerdi’ diyor. Bütün İslam alemine buradan bir çağrıda bulunuyoruz. Halep’in namusunu, malını, canını ve neslini korumadan kendi malınızı, canınızı ve neslinizi koruyabileceğinizi mi zannediyorsunuz? Bugün Halep’te bir katliam yapılıyor, zulüm yapılıyor tüm dünyanın gözü önünde. Biz bir yardım etmek için bile çok zor şartlarda ancak gönderebiliyoruz. O da sadece Halep’in kırsalına gönderebiliyoruz. Halep’in içine bile gönderemiyoruz. BM’nin aldığı bir haftalık ateşkese rağmen dün akşam da bombalandı ve çoluk-çocuk katledildi. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Rabbim kabul buyursun inşallah.” şeklinde konuştu.

Halep’in yerle bir edildiğini söyleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi de, Halep için herkesin elinden gelen yardımı yapması gerektiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık’ın yaptığı dua ile program son buldu.

Temmuz ayından bu yana herhangi bir insanî yardımın ulaşmadığı, Halep'in doğu kırsalına gönderilecek 4 TIR’dan oluşan yardım konvoyu, mazlum ve mağdur halka ulaştırılmak üzere dualarla Halep’e doğru yola çıktı.

Editör Ramazan Cengiz

Etiketler
Yorum Yap
Haberler
Mardin'de TIR Devrildi 1 Kişi Yaralandı
Mardin'de TIR Devrildi 1 Kişi Yaralandı
Mardin-Kızıltepe Karayolu'nda seyir halinde olan soğan yüklü TIR, virajı alamayarak devrildi. Yaşanan kazada TIR sürücüsü yaralandı.
Sosyal Medya Üzerinden PKK Propagandası Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Sosyal Medya Üzerinden PKK Propagandası Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Mardin'de bölücü örgüt PKK'nın sosyal medya üzerinden propagandasını yaptıkları tespit edilen 3 kişi göz altına alındı. Bunlardan biri serbest bırakılırken 2 si tutuklandı.
Alimler Uyarıyor Piyango Haramdır Uzak Durun
Alimler Uyarıyor Piyango Haramdır Uzak Durun
Yılbaşının yaklaşması ile beraber milli piyango yılbaşı çekilişi ve verilmesi planlanan astronomik ikramiye yediden yetmişe her kesin hayallerini süslese de geçmişte söz konusu ikramiyeyi kazanan bir çok kişinin durumun içler acısı halde olması dikkatlerden kaçmıyor. Diğer yandan alimler piyangonun kumarın bir çeşidi olduğu ve dinimizce kesin bir şekilde yasaklandığına dikkat çektiler.
Pervin Buldan Serbest Bırakıldı
Pervin Buldan Serbest Bırakıldı
Bu gün sabah saatlerinde göz altına alınan TBMM başkan vekili HDP İstanbul milletvekili Pervin Buldan ek ifade için emniyete götürüldü burada ifadesi alınan Buldan daha sonra serbest bırakıldı.
Elektrik Kesintileri Sağlık Hizmetlerini Aksatıyor
Elektrik Kesintileri Sağlık Hizmetlerini Aksatıyor
Mardin'in Kızıltepe İlçesinde Sık Sık kesilen ve uzun süre gelmeyen elektrikler ilçedeki başta sağlık ocakları ve eczanelerde ciddi sıkıntıların ortaya çıkmasına neden oluyor.
Meclis Başkan Vekili Buldan Gözaltına Alındı
Meclis Başkan Vekili Buldan Gözaltına Alındı
Meclis Başkan vekili ve HDP İstanbul milletvekili Pervin Buldan göz altına alındı.
Doğu'da Misafir Anne Uygulaması Hayata Geçiyor
Doğu'da Misafir Anne Uygulaması Hayata Geçiyor
Doğu ve güneydoğu illerimizin çetin kış şartlarından dolayı çoğu kez karşılaşılıyor yolda doğumu başlayan kadınlar yada bir sağlık kuruluşuna yetişmeye çalışırken ekiplerin geceli gündüzlü özverili çalışmalarını. Ancak Muş'ta hayata geçirilen proje ile doğumun son ayına girmiş kadınlar devletin misafirhanelerinde hastaneye ulaşması kolay merkezlerde misafir edilecek.
Örgüte Ait Tonlarca Kaçak Sigara ve Kaçak Çay Yakalandı
Örgüte Ait Tonlarca Kaçak Sigara ve Kaçak Çay Yakalandı
Hakkari Valiliği, PKK'ye yardım-yataklık ve finans temin ettiği tespit edilen şahısların evlerinde Jandarma tarafından yapılan aramalarda 520 bin paket kaçak sigara, 1 ton 720 çay ve 1 ton 180 kilo nargile tütünü ele geçirildiğini açıkladı.
Sosyal Medyada Propagandaya Tutuklama
Sosyal Medyada Propagandaya Tutuklama
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sosyal medyada PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle yakalanan 9 zanlıdan 7’si tutuklandı.
FETÖ Operasyonunda Uşak Üniversitesi Rektörü Göz Altına Alındı
FETÖ Operasyonunda Uşak Üniversitesi Rektörü Göz Altına Alındı
Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları hız kesmeden devam ediyor. Devletin içine palazlanmış hain örgütün kolları bir bir deşifre olurken bu gün yapılan operasyonda aralarında Uşak Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sait Çelik'in de bulunduğu 8 kişi göz altına alındı.
Türkiye El-Bab'a Girdi Şehid Sayısı Arttı
Türkiye El-Bab'a Girdi Şehid Sayısı Arttı
TSK'nın Suriye'nin kuzeyinde sürdürdüğü Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El-Bab bölgesinde öğleden sonra yürütülen operasyonda 10 askerin hayatını kaybettiği 6'sı ağır 18 askerin yaralandığı, 138 IŞİD mensubunun da öldürüldüğü bildirildi.
Hamile Kadını Kurtarmak İçin 28 Saat Aralıksız Kar Temizlediler
Hamile Kadını Kurtarmak İçin 28 Saat Aralıksız Kar Temizlediler
Batman’ın Sason ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yolları kapanan bir köyde mahsur kalan hamile bir kadın, İl Özel İdaresi ekiplerinin 28 saatlik çalışmaları sonucu sağlık birimine ulaştırıldı.