Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 09 Aralık 2016 11:01:18 Tarihinde eklenmiştir. 403 Defa Okundu.

Yardımeli Derneğinden Halep İçin Basın Açıklaması

Halep Yanıyor... Halep Ağlıyor... Halep Yıkılıyor... Halep Dünya İnsanlığına S.O.S diyor... Halep’te Kadın-Çocuk –Bebek-Yaşlı Katlediliyor... Halep'te Hastaneler-Okullar-Pazaryerleri- Camiler bombalanıyor... Halep Zulme Direniyor... Halep İnsanlık Vicdanını bekliyor... Halep, Bizleri, Sizleri Tüm İnsanlığı Bu Zulme Dur Demeye Bekliyor...

Yardımeli Derneğinden Halep İçin Basın Açıklaması

Değerli  Basın Mensupları Suriye, Halep, Irak, Musul, Arakan, Filistin/Gazze, Yemen'de ... yaşanan insanlık dramlarını kamuoyuyla paylaşmak için yaptığımız basın toplantısına hoş geldiniz. 
Halep Ortadoğu’nun müstesna bir şehri idi. Tarihi ile mimarisi ile doğası ile Kültürü ile İnsanları ile. Evet güzelim Halep şehri artık tarih sayfalarında, fotoğraf albümlerinde hatıralarda kaldı.
Zalimlerin Suriye’ye, Halep’e uyguladıkları zulüm ile başta Esad’ın Zalim ordusu, İşbirlikçileri ve yaşananlara seyirci kalan batı ülkeleri olmak üzere ırkçılar, mezhepçiler, insani ve ahlaki hiçbir kural tanımayan, insanlıktan nasibini alamamış katiller ve caniler...
Halep’te Kadın Çocuk-Bebek-Yaşlı-Hasta-Engelli demeden ağır silahlar ile uçaklardan attıkları varil bombaları ile kimyasallar ile Halep’i ve Halep’te yaşayanları katlediyorlar, yakıyorlar, yıkıyorlar. Bebekler ölüyor, Halepli anneler kan ağlıyor...
Güzel HALEP Şehri yakılıyor, yıkılıyor…
On binlerce Haleplinin can pahasına, namus pahasına, göç etmelerine; kadınlara, genç kızlara tecavüzlere, işkencelere, sefalete, açlığa, soğuğa, bulaşıcı hastalıklara, binlerce annesiz-babasız yetim kalmış çocuklara, bebeklere, terk edilmiş bir Halep! Ablukaya alınmış, insanlıktan tecrit edilmiş bir Halep!

Değerli basın mensupları;
Halep’te yaşanan bu insanlık dramı 7,5 milyar insanlığın gözü önünde işlenmekte. Halep’teki bu insanlık dramı, zulüm tabloları, İslam ülkelerinin ve tüm dünya ülkelerinin  TV ekranlarına ve yazılı basına yansımakta.
Suriye'de katledilen 500 bin kişinin ve göç eden 7 milyon insan, yıkılan, yakılan Suriye,   Ümran bebek, Aylin bebek, çocuklar, bebekler, yaşlılar, kadınlar! İnsanlık vicdanını harekete geçirmeye yetmedi demek ki…
Evet Yardımeli Derneği olarak, bu mazlum coğrafyalarda, Suriye’de, Halep’te bunlar yaşanmamalıydı diyoruz. Halep’te yaşananlar sadece zalimlerin suçu değil. Zalimleri bu insanlık suçundan engellemeyen, tüm insanlığın hepimizin sorumluluğu yok mu?
Halep’te daha fazla insanlık yok edilmeden, insan olan ve insanlığa duyarlı Dünya İnsanlığı, İslam Alemi harekete geçmeli, sorumluluk bilinci ile bu ölüm makinalarını durdurmalıdır.
Değerli Basın Mensupları;
Halep’te yaşanan bu acı insanlık dramına, tüm illerimizdeki ve Avrupa'daki temsilcilerimiz ile birlikte ülkemize ve tüm dünya insanlığına, kamuoyuna sizler aracılığı ile bir kez daha dikkat çekmek ve duyurmak istiyoruz. Daha fazla seyirci kalmadan, zaman geçmeden, Halep için ÇOK ACİLbir şeyler yapılmalıdır.
Halep’te insanlık zalimler tarafından katledilirken Halep tarihi kültürü, mimarisi ile yakılıp yıkılırken BM ‘lerde Halep için alınan ateşkes kararı Rusya ve Çin tarafından veto edildi. Zalimlere, Suriye'deki zulme yani bebek, çocuk, kadın ve yaşlıları katletmeye devam edin demektir. 
Şu bilinmeli ki zalimler, vetocular ve zulme seyirci kalanlar, lanetle anılıp tarihin çöplüğünde kalırken;  Ümran-Aylin ve Banna gibi Suriyeli çocuklar ve zulme uğrayanlar tarihin unutulmaz sayfalarında yer alacaktır.  
Değerli Basın Mensupları;
Yardımeli Derneği İDSB ve TGTV'ye üye bir insani yardım kuruluşudur. Yardımeli Suriye’ye, Halep’e ve tüm mazlum coğrafyalara tüm imkanlarını zorlayarak insani yardım ulaştırma konusunda gayret içindedir. Özellikle de şu anda HALEP için seferber olmuş durumdadır. Halep'e un, gıda ve kıyafet gibi insani yardımları ulaştırmada son aylarda ciddi sıkıntılarla karşılaşılmakta; İnsani yardımların zamanında ulaştırılabilmesi için ACİL Olarak İNSANİ YARDIM KORİDORU açılması gerekmekte.
Dünya insanlığı ile Halep arasında Yardımeli, insani yardımlarda köprü olmaya hazırdır. Ancak Halep’in bizlerden, sizlerden tüm insanlıktan talebi, zulümleri, ölümleri, gözyaşını, kanı durdurmaktır. Zalimlere karşı mazlum Halep halkı ile saf tutmaktır. İnsanlığın bitmediğini haykırmaktır.
Ayrıca  insani yardımın yanı sıra Halep için İDSB ve TGTV Sivil Toplum örgütlerinin alacağı her türlü fiili eylem kararlarında yer alacağımızı deklere ediyoruz. 
Basın açıklamamız Arapça ve İngilizce olarak da sizlere takdim edilecektir. Aynı basın açıklamasını şu anda Ankara, Diyarbakır, İzmir, Van, Kayseri, Malatya, Antalya, Şanlıurfa ve Konya'da da temsilcilerimizle birlikte kamu oyuyla paylaşıyoruz.
Değerli basın mensupları Suriye’de yaşanan insanlık dramını, dünya kamuoyuna duyurmanız ve insanlık vicdanının Halep için harekete geçmedeki katkınızdan dolayı, tüm mazlum coğrafyalardaki mazlumlar adına sizlere teşekkür ediyoruz. Katılımınıza teşekkür ediyoruz.

Dr. Sadık DANIŞMAN
Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği Genel Başkanı
Etiketler
Yorum Yap
Şanlıurfa
Şanlıurfa İmam Keskin Mahallesinde Silahlı Çatışma
Şanlıurfa İmam Keskin Mahallesinde Silahlı Çatışma
Nedeni henüz öğrenilmeyen çatışma; görgü tanıklarının ifadesine göre elinde pompalı tüfekle ateş eden bir kişi daha sonra arkadan gelen ve plakası tespit edilemeyen bir motosiklete binerek bölgeden uzaklaştı Olayda kurşunların hedefi olan 3 kişi yaralandı
Şanlıurfa Belediyesi Çöpten Elektrik Üretiyor
Şanlıurfa Belediyesi Çöpten Elektrik Üretiyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği proje ile çöp toplama tesisinde ortaya çıkan metan gazı ile yaklaşık 40 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılayacak enerji üretiliyor.
Halfeti Belediyesine Vekaleten Kaymakam Atandı
Halfeti Belediyesine Vekaleten Kaymakam Atandı
Aralığın başlarında önce göz altına alınan ardından tutuklanarak ceza evine gönderilen Halfeti belediye başkanı Mustafa Bayram'ın yerine vekaleten kaymakam Şeref Albayrak görevlendirildi
Şanlıurfa'da Siyer Sınavı Başvuruları İçin Stant Açıldı
Şanlıurfa'da Siyer Sınavı Başvuruları İçin Stant Açıldı
Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından yapılması planlanan Siyer Sınavı için Şanlıurfa Harran Üniversitesi Erdemli Gençlik Kulübü Stant açarak başvuruları kabul etti.
Urfa'da Kaçak Sigara Operasyonu
Urfa'da Kaçak Sigara Operasyonu
Şanlıurfa'da bir ihbarı değerlendiren polis bir akaryakıt tankerini durdurdu tankerde yapılan aramada 42 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
Hukuk ve Adalet Bir Gün Herkese Lazım Olur
Hukuk ve Adalet Bir Gün Herkese Lazım Olur
HDP Şanlıurfa milletvekili Osman Baydemir mecliste Dilek Öcalan ile birlikte yaptığı basın toplantısında "adalet bir gün mutlaka ama mutlaka her kese lazım olacak" diye konuştu.
Birecik'te Düzenlenen Sempozyumda Çocuk İstismarı Konuşuldu
Birecik'te Düzenlenen Sempozyumda Çocuk İstismarı Konuşuldu
Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde Düzenlenen sempozyuma çok sayıda akademisyen uzman ve vatandaşlar ile öğrenciler katıldı.
Harran Üniversitesi Sektörün En iyilerini Bir Araya Getirdi
Harran Üniversitesi Sektörün En iyilerini Bir Araya Getirdi
Bir panel düzenleyen Harran Üniversitesi sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Otel Lokanta ve İkram hizmetleri bölümü söz konusu hizmet sektöründe gerek aşçı gerek salon personeli olsun sektörün en iyilerini bir araya getirerek bir panel düzenledi.
Urfa'da Buz Kaplı Göle Düşen İki Kişi Öldü
Urfa'da Buz Kaplı Göle Düşen İki Kişi Öldü
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde avlanmaya giden 2 kardeş düştükleri buz kaplı gölette donarak hayatını kaybetti.
Urfa'da Kafe Çalışanları Temizlik Elemanını Darp Etti
Urfa'da Kafe Çalışanları Temizlik Elemanını Darp Etti
Şanlıurfa merkez Haliliye ilçesinde bulunan Ahmet Bahçıvan İş Merkezinde Haliliye Belediyesi temizlik personeli Ali Şiltak'ı kafenin önündeki çöpleri toplamadığı gerekçesiyle Sopalarla dövdüler.
Şanlıurfa'da Hayvan Yetiştiriciliği Teşvik edilmeli
Şanlıurfa'da Hayvan Yetiştiriciliği Teşvik edilmeli
Şanlıurfa Canlı Hayvan Pazarı Derneği Başkanı İzzet Çiftçi, bölgede neredeyse bitme noktasına gelen hayvancılığın teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.
Viranşehir'de Bir Pikap Kundaklandı
Viranşehir'de Bir Pikap Kundaklandı
Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde park halinde olan bir pikap kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateşe verildi.