Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 06 Aralık 2016 12:12:21 Tarihinde eklenmiştir. 493 Defa Okundu.

Yeşil Alan ve Cami Yapılacak Dediler Beton Yığınına Çevirdiler

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, “11 Nisan için halka yeşil alan ve cami vaatleri verildi.Ancak şimdi betonlaşma görülüyor. Bu beklenti doğrultusunda hareket edilmemesi,siyasi anlamda bir basiretsizliktir. Bu halka yönelik bir saygısızlıktır.” dedi.

Yeşil Alan ve Cami Yapılacak Dediler Beton Yığınına Çevirdiler

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, bir takım temaslarda bulunmak üzere geldiği Şanlıurfa’da gazetecilerle bir araya geldi.İl Teşkilatında düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan Yavuz,ayda bir Urfa’ya geldiğimde sürekli esnafı dolaştığını belirterek, “Daha önce tespit ettiğimiz sorunların çözülüp çözülmediğini direk masa başından değil halktan soruyoruz.Ancak sorunların halen yerinde durduğunu üzüntüyle ifade etmek istiyorum.7 Haziran’da iktidar tarafından seçmenlere verilen vaatlerin bir çoğunun yerine getirilmediğini görüyoruz.11 Nisan projesinde yeşil alan ve caminin olacağı halka ifade edilmişti.Ancak şimdi 11 Nisan’da bir betonlaşma görüyor.Bizim tarihi ve kültürel dokumuza uymayacak bir manzara ile karşı karşıyayız” dedi.

Halka yönelik bir saygısızlıktır

11 Nisan’a AVM  yapıldığını aktaran Yavuz,  “Bizim oradaki esnafla sıkıntımız yok.Sadece buradaki siyasi iradeyi eleştirmek istiyorum.Bu şehrin göbeğinde yeşil bir alana ihtiyaç olduğu Urfalılar tarafından sürekli dile getiriliyor.Bu beklenti doğrultusunda hareket edilmemesi,siyasi anlamda bir basiretsizliktir.Halka yönelik bir saygısızlıktır.Biz AVM’lerin küçük esnafın rızkına engel olmaması takdirde açılmasına evet diyoruz.Ancak AVM’lerin şehir dışına taşınması lazım” diye konuştu.

Yenilebilir enerjiyle yaygınlaşmalı

Yenilebilir enerjiyle ilgili son dönemde güzel gelişmelerin yaşandığını belirten HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, “Urfa’mızın en büyük sorunlarından bir tanesi de elektrik sorunudur.Bu konuda hem devlet,hem de vatandaş şikayetçi.Bu sorunları kökten çözmek için yenilebilir enerji  projeleri var.Seçim döneminde Akçakale’nin ’bir köyündeki çiftçiyi ziyaret ettiğimde elektrik kesintileri konusunda sürekli mağdur olduğunu ifade etmişti.Bir yıl sonra tekrar o çiftçiyi ziyaret ettiğimde köyüne güneş enerji panelleri kurmuştu.Artık elektrik ihtiyacını yenilebilir enerji panelleriyle gideriyor.Bu proje Urfa’da yaygınlaştığı takdirde kimse kaçak elektrikte kullanmayacak,devlet ile karşı karşıya da gelmeyecek” ifadelerini kullandı.

TUGAY’ın hala şehir içinde olması çok büyük bir felakettir

Türkiye’nin darbeler geleneğinden geldiğini ifade eden Mehmet Yavuz,şöyle konuştu: “ Bunu bilmenize rağmen kendi celladınızı kendi içinizde tutmanın siyaseten çok yanlıştır. Biz Şanlıurfa 20.ci Zırhlı TUGAY’ın şehir içinden taşınmasını biz 15 Temmuz’dan önce de gündeme getirdik.Bu konuda duygusal davranmaya gerek yok.Silahını halkına çeviren bir ordunun meşrutiyeti yoktur.Ancak halkının emrinde olan bir ordu ile de problemimiz yoktur.Meseleye ilkesel bakışımızda böyledir.15 Temmuz gibi bir faciadan sonra TUGAY’ın hala şehir içinde olması çok büyük bir felakettir.”

Yeni bir anayasa bu millete namus borcudur

Son olarak başkanlık sistemine de değinen HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz,”Bizim için sistemin adının ne olduğu önemli değil.Önemli olan bu oluşacak yeni sistemin halkın var olan sorularına nasıl çözümler getirdiğidir.Bu konuda AK Parti ile MHP arasında bir mütakabat sağlandı.Tahminlerime göre bu mütakabatın detayları bir haftaya kadar kamuoyuna aktarılacak.Öyle görülüyor ki anayasa değişikliği sadece başkanlık sisteminin alt yapısını hazırlamakla sınırlı kalacak  bir dar çerçeve değişikliğidir.Biz bunu eleştiriyoruz.Özellikle 15 Temmuz’dan sonra yeni anlayışların ortaya çıktığı zaman diliminde yerli ve sivil bir anayasa yapılması siyasetin bu millete namus borcudur.Bu beklentinin bir an önce yerine getirilmesi gerekiyor” dedi.


Editör Ramazan Cengiz
Etiketler
Yorum Yap
Şanlıurfa
Şanlıurfa İmam Keskin Mahallesinde Silahlı Çatışma
Şanlıurfa İmam Keskin Mahallesinde Silahlı Çatışma
Nedeni henüz öğrenilmeyen çatışma; görgü tanıklarının ifadesine göre elinde pompalı tüfekle ateş eden bir kişi daha sonra arkadan gelen ve plakası tespit edilemeyen bir motosiklete binerek bölgeden uzaklaştı Olayda kurşunların hedefi olan 3 kişi yaralandı
Şanlıurfa Belediyesi Çöpten Elektrik Üretiyor
Şanlıurfa Belediyesi Çöpten Elektrik Üretiyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği proje ile çöp toplama tesisinde ortaya çıkan metan gazı ile yaklaşık 40 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılayacak enerji üretiliyor.
Halfeti Belediyesine Vekaleten Kaymakam Atandı
Halfeti Belediyesine Vekaleten Kaymakam Atandı
Aralığın başlarında önce göz altına alınan ardından tutuklanarak ceza evine gönderilen Halfeti belediye başkanı Mustafa Bayram'ın yerine vekaleten kaymakam Şeref Albayrak görevlendirildi
Şanlıurfa'da Siyer Sınavı Başvuruları İçin Stant Açıldı
Şanlıurfa'da Siyer Sınavı Başvuruları İçin Stant Açıldı
Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından yapılması planlanan Siyer Sınavı için Şanlıurfa Harran Üniversitesi Erdemli Gençlik Kulübü Stant açarak başvuruları kabul etti.
Urfa'da Kaçak Sigara Operasyonu
Urfa'da Kaçak Sigara Operasyonu
Şanlıurfa'da bir ihbarı değerlendiren polis bir akaryakıt tankerini durdurdu tankerde yapılan aramada 42 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
Hukuk ve Adalet Bir Gün Herkese Lazım Olur
Hukuk ve Adalet Bir Gün Herkese Lazım Olur
HDP Şanlıurfa milletvekili Osman Baydemir mecliste Dilek Öcalan ile birlikte yaptığı basın toplantısında "adalet bir gün mutlaka ama mutlaka her kese lazım olacak" diye konuştu.
Birecik'te Düzenlenen Sempozyumda Çocuk İstismarı Konuşuldu
Birecik'te Düzenlenen Sempozyumda Çocuk İstismarı Konuşuldu
Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde Düzenlenen sempozyuma çok sayıda akademisyen uzman ve vatandaşlar ile öğrenciler katıldı.
Harran Üniversitesi Sektörün En iyilerini Bir Araya Getirdi
Harran Üniversitesi Sektörün En iyilerini Bir Araya Getirdi
Bir panel düzenleyen Harran Üniversitesi sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Otel Lokanta ve İkram hizmetleri bölümü söz konusu hizmet sektöründe gerek aşçı gerek salon personeli olsun sektörün en iyilerini bir araya getirerek bir panel düzenledi.
Urfa'da Buz Kaplı Göle Düşen İki Kişi Öldü
Urfa'da Buz Kaplı Göle Düşen İki Kişi Öldü
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde avlanmaya giden 2 kardeş düştükleri buz kaplı gölette donarak hayatını kaybetti.
Urfa'da Kafe Çalışanları Temizlik Elemanını Darp Etti
Urfa'da Kafe Çalışanları Temizlik Elemanını Darp Etti
Şanlıurfa merkez Haliliye ilçesinde bulunan Ahmet Bahçıvan İş Merkezinde Haliliye Belediyesi temizlik personeli Ali Şiltak'ı kafenin önündeki çöpleri toplamadığı gerekçesiyle Sopalarla dövdüler.
Şanlıurfa'da Hayvan Yetiştiriciliği Teşvik edilmeli
Şanlıurfa'da Hayvan Yetiştiriciliği Teşvik edilmeli
Şanlıurfa Canlı Hayvan Pazarı Derneği Başkanı İzzet Çiftçi, bölgede neredeyse bitme noktasına gelen hayvancılığın teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.
Viranşehir'de Bir Pikap Kundaklandı
Viranşehir'de Bir Pikap Kundaklandı
Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde park halinde olan bir pikap kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateşe verildi.