Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 05 Aralık 2016 09:30:16 Tarihinde eklenmiştir. 521 Defa Okundu.

Temel Karamollaoğlu; İsrail İçin Ortadoğu Yıkıldı

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu Anadolu Gençlik Derneğinin düzenlediği bir eğitim toplantısında konuştu. Karamollaoğlu Ortadoğu'nun büyük İsrail'in kuruluşu için yakılıp yıkıldığını iddia etti.

Temel Karamollaoğlu; İsrail İçin Ortadoğu Yıkıldı

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu Anadolu Gençlik Derneğinin düzenlediği bir eğitim toplantısında konuştu. Karamollaoğlu Ortadoğu'nun büyük İsrail'in kuruluşu için yakılıp yıkıldığını iddia etti.

AGD’nin Kızılcahamam’da düzenlediği programda konuşan Karamollaoğlu, Ortadoğu’da son yıllarda ortaya çıkan sıkıntıların temelinde İsrail’in güvenliği olduğunu kaydetti. Karamollaoğlu, “Ortadoğu’da meydana gelen olayların temel sebebi İsrail’in topraklarının genişlemesi içindir. İsrail için Ortadoğu adeta yakıldı. Ne Saddam ne Kaddafi ve ne de Suriye’de yaşananlar asıl sebep değil. Bunlar halkı kandırmak için ortaya atılanlardı” dedi. 
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Anadolu Gençlik Derneği’nin Kızılcahamam’da düzenlediği ve bin 500 üniversiteli gencin katıldığı programda tarihi bir konferans verdi. Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ve AGD Genel Başkanı Salih Turhan ve AGD Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı’nın da katıldığı programda Karamollaoğlu’na Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tacettin Çetinkaya eşlik etti.
 
ASIL HEDEFLERİ ARZ-I MEVUD
Karamollaoğlu, dünya ve bölge haritaları ile konuşmasına başlayarak, Osmanlı tarihinden örnekler verdi. Osmanlı’nın son döneminin özellikle gençler tarafından dikkatle öğrenilmesi gerektiğine işaret eden Karamollaoğlu, “Bu topraklara hâkim olmak istediler. Avrupa ve Asya’ya da hâkim olmak için bu bölge şarttı. Onun için öncelikle Birinci Siyonist Kongre’yi düzenlediler. Arz-ı Mevud (Nil’den Fırat’a kadar olan alan) için bölgeyi tamamen paramparça etmeye çalıştılar. Bu kongrede Filistin’de bir devlet kurmak istediler. Ancak buna tek engel olan ise Büyük Sultan Abdülhamit Han oldu” diye hatırlatmada bulundu. 
 
DÖNÜM NOKTASI ALFABE DEĞİŞİKLİĞİ OLDU
Karamollaoğlu, konuşmasının devamında ise Cumhuriyet’in ilk kuruluş döneminde ortaya koyduğu devrimlerin bilinçli bir şekilde yapıldığını da ifade ederek, “Dünyada kendi alfabesini terk eden hiçbir millet yoktu. Eski alfabeler kullanışlı değildi filan dediler. Be hey mübarek Çin alfabesine bak hele. Bu özellikle tarihimizden koparılmamız için yapıldı. Şimdi dedelerimizin mektuplarını okumak için özel Osmanlıca eğitim almamız gerekiyor” diye eleştirdi. 
 
YENİ HARİTALAR SEVR’İN DEVAMI
Sevr ile Türkiye’ye dayatılan haritaların yerine bugün yeni haritaların ortaya çıktığını da kaydeden Karamollaoğlu, halen sınırlarımızı tanımayan sözde dost müttefik ülkelerin olduğunu vurguladı. Karamollaoğlu, “O günlerde bunu başaramayanlar hedeflerini unutmadı. Bugün yeniden sınırlarımızı değiştirmenin gayreti içindeler. Yeni haritaları ara ara açıklıyorlar” diye uyarıda bulundu. 
 
BM İSRAİL’E SES ÇIKARMAMAK İÇİN TASARLANDI
Karamollaoğlu, yeni bir dünyanın kurulması için BM’nin yeniden şekillenmesi gerektiğine de işaret ederek, “İsrail hangi cinayeti işlerse işlesin BM tarafından ne kınandı ne de bir yaptırıma maruz kaldı. Dünyanın teröre dayalı tek devleti. Bütün zulmü gerçekleştiriyor ancak kimse bunun hesabını soramıyor. BM kurulurken beş daimi üyesi bu vesile ile oluşturularak İsrail’e kimse ses çıkaramaz hale getirildi. Soğuk savaş döneminde bunu gördük. Soğuk savaş sonrası NATO da artık işlevsiz bir hale geldi. Berlin Duvarı’nın yıkılması ile yeni bir hedef belirleyerek, komünizm yerine İslam’ı tehlike olarak görmeye başladı” şeklinde hatırlatma da bulundu. 
 
NE SADDAM NE DE KADDAFİ ASIL SEBEP İSRAİL
Ortadoğu’da son dönemde Arap Baharı ile ortaya çıkan ancak sonbaharı görmeden kışa dönen olayları da ele alan Karamollaoğlu, bölgedeki bütün karışıklıkların asıl amacının sadece ve sadece İsrail için olduğunu dile getirdi. Karamollaoğlu, “Ortadoğu’da meydana gelen olayların temel sebebi İsrail’in topraklarının genişlemesi içindir. Ne Saddam ne Kaddafi ve ne de Suriye’de yaşananlar asıl sebep değil. Bunlar halkı kandırmak için ortaya atılanlardı. Bunu anlamak için Filistin haritasına bakmak da fayda var. İsrail bugün Filistin’in önemli bir bölümüne sahip olmuşken, zamanla Filistin toprakları sadece mahallelere kadar düşmüştür” diye konuştu. 
 
AMERİKA HAİNLİKTE SINIR TANIMAZ
“Arz-ı Mevud yani Büyük İsrail için 11 Eylül gerekçesiyle İslam ülkeleri bir bir işgal edilmeye başlandı” diyen Karamollaoğlu, tüm yaşananların bu amacın bir sonucu olduğunu dile getirdi. Karamollaoğlu, “Amerika hainlik de sınır tanımaz ama önce gerekçeyi bulur. Kendi halkını da kandırmak için bunu yapıyorlar. Bugün herkes biliyor ki, bu işi kendileri planladı. Hatta ileri giderek vatansever adıyla da yasalar çıkardılar. Öncelikle Afganistan ve ardından da Irak işgal edilmeye başlandı. Türkiye üzerinden de bu işgale gitmeye çalıştılar ama Türkiye buna izin vermedi. Sonra askerimizin başına çuval geçirdiler. Bunun hesabını soramıyorsanız o zaman güçlü devlet değilsiniz” dedi.
 
BATI’NIN DEMOKRASİ TÜRKÜSÜNÜ SÖYLÜYORLAR
Temel Karamollaoğlu, medeniyetin batılılara emanet edilemeyeceğinin de altını çizerek, “Birileri demokrasi türküsü söylüyor diye biz AB’nin ABD’nin demokrasi havarisi olduğuna inanmayız. Ancak insan hakları ve demokrasiye kendi çıkarları olduğu zaman kullanırlar. Biz dünyada barış ve huzur istiyorsak bizim gibi düşünmeyen bizim gibi inanmayan insanların bile bundan yararlanmasını istiyorsak, dünyanın bizim inanç prensiplerimize dönmesi gerekiyor” uyarısında bulundu.
 
YA IMF YA VERGİYE SARILACAKLAR
Son günlerde doların yükselmesi ve ekonomik kriz söylentileri ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, Türkiye’nin önünde iki seçenek olduğunu ve bunların ikisinin de yanlış olduğunu söyledi. Karamollaoğlu, “İki yol var ya yeniden IMF’ye muhtaç olacaklar veya maalesef çok daha korkunç işlere duçar olunabilir. Tıpkı vergilerin artırılması gibi. Bunlar çıkar yol değil. Bizim yapalım dediğimizin bunların havsalasının alması mümkün değil” dedi.
 
İSRAİL ANLAŞMASINA TEPKİ
İsrail ile yapılan anlaşmanın yanlış olduğunu da ifade eden Karamollaoğlu, “İsrail ile yapılan anlaşma yanlıştır. Yanlış olduğunu kaç kez söyledik. Mağdur aileler bunu nasıl kabul eder, etmiyorlar da zaten. Bu uluslararası hukuka da aykırıdır. O mahkemeler bunların etkisindeyse mağdurları haksız çıkarabilirler ama yanlış olur” diye eleştirdi.
 
YOLLAR YAPTILAR ALLAH RAZI OLSUN 
“Havaalanları, köprüler, yollar yapıldı” diyen Karamollaoğlu buna ise itirazları olduğunu şu sözlerle açıkladı: “Evet bunları yaptılar Allah razı olsun diyoruz. Ancak bir itirazımız var. Yatırımları üretim alanına yapmadılar. Ülkemizin en sıkıntılı alanı da burasıdır. Yollar, köprüler yaparak toprağa parayı yatırabilirsiniz ama iş istihdam ve üretim yapacak ülkeyi kalkındıracak alanlara yatırım yapılmadı.” diye eleştirdi.
Etiketler
Yorum Yap
Haberler
Mardin'de TIR Devrildi 1 Kişi Yaralandı
Mardin'de TIR Devrildi 1 Kişi Yaralandı
Mardin-Kızıltepe Karayolu'nda seyir halinde olan soğan yüklü TIR, virajı alamayarak devrildi. Yaşanan kazada TIR sürücüsü yaralandı.
Sosyal Medya Üzerinden PKK Propagandası Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Sosyal Medya Üzerinden PKK Propagandası Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Mardin'de bölücü örgüt PKK'nın sosyal medya üzerinden propagandasını yaptıkları tespit edilen 3 kişi göz altına alındı. Bunlardan biri serbest bırakılırken 2 si tutuklandı.
Alimler Uyarıyor Piyango Haramdır Uzak Durun
Alimler Uyarıyor Piyango Haramdır Uzak Durun
Yılbaşının yaklaşması ile beraber milli piyango yılbaşı çekilişi ve verilmesi planlanan astronomik ikramiye yediden yetmişe her kesin hayallerini süslese de geçmişte söz konusu ikramiyeyi kazanan bir çok kişinin durumun içler acısı halde olması dikkatlerden kaçmıyor. Diğer yandan alimler piyangonun kumarın bir çeşidi olduğu ve dinimizce kesin bir şekilde yasaklandığına dikkat çektiler.
Pervin Buldan Serbest Bırakıldı
Pervin Buldan Serbest Bırakıldı
Bu gün sabah saatlerinde göz altına alınan TBMM başkan vekili HDP İstanbul milletvekili Pervin Buldan ek ifade için emniyete götürüldü burada ifadesi alınan Buldan daha sonra serbest bırakıldı.
Elektrik Kesintileri Sağlık Hizmetlerini Aksatıyor
Elektrik Kesintileri Sağlık Hizmetlerini Aksatıyor
Mardin'in Kızıltepe İlçesinde Sık Sık kesilen ve uzun süre gelmeyen elektrikler ilçedeki başta sağlık ocakları ve eczanelerde ciddi sıkıntıların ortaya çıkmasına neden oluyor.
Meclis Başkan Vekili Buldan Gözaltına Alındı
Meclis Başkan Vekili Buldan Gözaltına Alındı
Meclis Başkan vekili ve HDP İstanbul milletvekili Pervin Buldan göz altına alındı.
Doğu'da Misafir Anne Uygulaması Hayata Geçiyor
Doğu'da Misafir Anne Uygulaması Hayata Geçiyor
Doğu ve güneydoğu illerimizin çetin kış şartlarından dolayı çoğu kez karşılaşılıyor yolda doğumu başlayan kadınlar yada bir sağlık kuruluşuna yetişmeye çalışırken ekiplerin geceli gündüzlü özverili çalışmalarını. Ancak Muş'ta hayata geçirilen proje ile doğumun son ayına girmiş kadınlar devletin misafirhanelerinde hastaneye ulaşması kolay merkezlerde misafir edilecek.
Örgüte Ait Tonlarca Kaçak Sigara ve Kaçak Çay Yakalandı
Örgüte Ait Tonlarca Kaçak Sigara ve Kaçak Çay Yakalandı
Hakkari Valiliği, PKK'ye yardım-yataklık ve finans temin ettiği tespit edilen şahısların evlerinde Jandarma tarafından yapılan aramalarda 520 bin paket kaçak sigara, 1 ton 720 çay ve 1 ton 180 kilo nargile tütünü ele geçirildiğini açıkladı.
Sosyal Medyada Propagandaya Tutuklama
Sosyal Medyada Propagandaya Tutuklama
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sosyal medyada PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle yakalanan 9 zanlıdan 7’si tutuklandı.
FETÖ Operasyonunda Uşak Üniversitesi Rektörü Göz Altına Alındı
FETÖ Operasyonunda Uşak Üniversitesi Rektörü Göz Altına Alındı
Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları hız kesmeden devam ediyor. Devletin içine palazlanmış hain örgütün kolları bir bir deşifre olurken bu gün yapılan operasyonda aralarında Uşak Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sait Çelik'in de bulunduğu 8 kişi göz altına alındı.
Türkiye El-Bab'a Girdi Şehid Sayısı Arttı
Türkiye El-Bab'a Girdi Şehid Sayısı Arttı
TSK'nın Suriye'nin kuzeyinde sürdürdüğü Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El-Bab bölgesinde öğleden sonra yürütülen operasyonda 10 askerin hayatını kaybettiği 6'sı ağır 18 askerin yaralandığı, 138 IŞİD mensubunun da öldürüldüğü bildirildi.
Hamile Kadını Kurtarmak İçin 28 Saat Aralıksız Kar Temizlediler
Hamile Kadını Kurtarmak İçin 28 Saat Aralıksız Kar Temizlediler
Batman’ın Sason ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yolları kapanan bir köyde mahsur kalan hamile bir kadın, İl Özel İdaresi ekiplerinin 28 saatlik çalışmaları sonucu sağlık birimine ulaştırıldı.