Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 03 Aralık 2016 14:20:27 Tarihinde eklenmiştir. 552 Defa Okundu.

Saadet Partisi Birecik İlçe Kongresini Gerçekleştirdi

Saadet Partisi şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde kongre gerçekleştirdi. Kongrede mevcut başkan Hasan Çiftçi güven tazeleyerek yoluna devam etti.

Saadet Partisi Birecik İlçe Kongresini Gerçekleştirdi

Saadet Partisi şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde kongre gerçekleştirdi. Kongrede mevcut başkan Hasan Çiftçi tekrar ilçe başkanlığına seçilerek güven tazeledi.

Kongrede Bir konuşma yapan Saadet Partisi Şanlıurfa il başkanı Osman Yıldırım özelde Türkiye'nin genelde ise bütün İslam aleminin milli görüş kadrolarına ihtiyacı olduğunu ülkenin sorunlarını mevcut iktidarın çözmek bir yana her geçen gün daha da derinleştirdiğinin altını çizdi. 
Yıldırım yaptığı konuşmada "Ülke ekonomisi rakamlar üzerinden büyümüş gibi gösterilsede reel hayata baktığımızda esnaf borçlarını ödeyemez durumda, karşılıksız çek ve protestolu senet sayısında her geçen gün büyük artışlar yaşanıyor, köklü firmalar bir bir iflas ediyor! Öte yandan baktığımızda uyuşturucu kullanım yaşı ilkokullara kadar düşmüş durumda zehir tacirleri artık kendini gizleme gereği duymadan ortalık yerde pazalıklar yapar olmuş, ahlak dejenerasyonu had safada televizyonlarda her gün gençliğimiz ve yeni yetişen nesil diziler aracılığı ile gün geçtikçe daha çok zehirlenmekte! Dış politikada dibe vurmuş bir ülke haline getirildik, komşular ile sıfır sorun politikası ile yola çıkıldı ancak bu gün dost olduğumuz bir tek komşumuz kalmadı. Avrupa resmen bize kapılarını kapattığını söylese de iktidar hala Avrupadan vazgeçemeyiz gibi talihsiz beyanatlar veriyor!... 
Bu böyle gitmez! Ülkenin acil olarak Milli politikalara ihtiyaç vardır, Acil süratli ve yaygın kalkınmaya ihtiyaç vardır. Ekonomik olarak kalkınmamış bir ülke tam bağımsız olması düşünülemez, bütün bu sıkıntıların müsebbibi yaklaşık 15 yıldan bu yana ülkeyi yöneten mevcut iktidardır, iktidarın yanlışlarından bir an önce dönmesi ve yerli milli politikalar geliştirerek bu gidişata bir dur demesi gerek bunları yapamıyorsa getirip anahtarı Milli Görüş Kadrolarına teslim etmesi gerek" Diye görüşlerini idle getirdi

İlçe başkanlığında güven tazeleyen Hasan çiftçi yaptığı konuşmasında "memleketin bir an önce Milli Görüş zihniyeti ile yönetilmesi gerek sorunlar çok çözüm yollarını bir bir sıralasak ta sözümüz dinlenmiyor, bu yüzden Saadet Partisi Birecik ilçe teşkilatı olarak gerek yönetimde gerek teşkilatın diğer kademelerinde gerekli takviyeler yapılarak çelikleşme hamlesi olarak bu kongreyi gerçekleştiriyoruz. Çünkü bizler çok iyi biliyoruz ki siyaset teşkilat işidir teşkilat olmadan yapabileceğimiz hiç bir şey olamaz bizler bu dönemde teşkilatlanma ve çelikleşme adına gerekli ne varsa yapıyoruz yapmaya devam edeceğiz, kongremize katılan bütün teşkilat mensuplarına ve gönül dostlarına yürekten teşekkür ediyoruz" dedi

Yapılan oylamada tek aday olarak Hasan çiftçi geçerli oyların tamamını alarak tekrar ilçe başkanı seçildi

Editör Ramazan Cengiz
Etiketler
Yorum Yap
Şanlıurfa
Şanlıurfa İmam Keskin Mahallesinde Silahlı Çatışma
Şanlıurfa İmam Keskin Mahallesinde Silahlı Çatışma
Nedeni henüz öğrenilmeyen çatışma; görgü tanıklarının ifadesine göre elinde pompalı tüfekle ateş eden bir kişi daha sonra arkadan gelen ve plakası tespit edilemeyen bir motosiklete binerek bölgeden uzaklaştı Olayda kurşunların hedefi olan 3 kişi yaralandı
Şanlıurfa Belediyesi Çöpten Elektrik Üretiyor
Şanlıurfa Belediyesi Çöpten Elektrik Üretiyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği proje ile çöp toplama tesisinde ortaya çıkan metan gazı ile yaklaşık 40 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılayacak enerji üretiliyor.
Halfeti Belediyesine Vekaleten Kaymakam Atandı
Halfeti Belediyesine Vekaleten Kaymakam Atandı
Aralığın başlarında önce göz altına alınan ardından tutuklanarak ceza evine gönderilen Halfeti belediye başkanı Mustafa Bayram'ın yerine vekaleten kaymakam Şeref Albayrak görevlendirildi
Şanlıurfa'da Siyer Sınavı Başvuruları İçin Stant Açıldı
Şanlıurfa'da Siyer Sınavı Başvuruları İçin Stant Açıldı
Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından yapılması planlanan Siyer Sınavı için Şanlıurfa Harran Üniversitesi Erdemli Gençlik Kulübü Stant açarak başvuruları kabul etti.
Urfa'da Kaçak Sigara Operasyonu
Urfa'da Kaçak Sigara Operasyonu
Şanlıurfa'da bir ihbarı değerlendiren polis bir akaryakıt tankerini durdurdu tankerde yapılan aramada 42 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
Hukuk ve Adalet Bir Gün Herkese Lazım Olur
Hukuk ve Adalet Bir Gün Herkese Lazım Olur
HDP Şanlıurfa milletvekili Osman Baydemir mecliste Dilek Öcalan ile birlikte yaptığı basın toplantısında "adalet bir gün mutlaka ama mutlaka her kese lazım olacak" diye konuştu.
Birecik'te Düzenlenen Sempozyumda Çocuk İstismarı Konuşuldu
Birecik'te Düzenlenen Sempozyumda Çocuk İstismarı Konuşuldu
Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde Düzenlenen sempozyuma çok sayıda akademisyen uzman ve vatandaşlar ile öğrenciler katıldı.
Harran Üniversitesi Sektörün En iyilerini Bir Araya Getirdi
Harran Üniversitesi Sektörün En iyilerini Bir Araya Getirdi
Bir panel düzenleyen Harran Üniversitesi sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Otel Lokanta ve İkram hizmetleri bölümü söz konusu hizmet sektöründe gerek aşçı gerek salon personeli olsun sektörün en iyilerini bir araya getirerek bir panel düzenledi.
Urfa'da Buz Kaplı Göle Düşen İki Kişi Öldü
Urfa'da Buz Kaplı Göle Düşen İki Kişi Öldü
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde avlanmaya giden 2 kardeş düştükleri buz kaplı gölette donarak hayatını kaybetti.
Urfa'da Kafe Çalışanları Temizlik Elemanını Darp Etti
Urfa'da Kafe Çalışanları Temizlik Elemanını Darp Etti
Şanlıurfa merkez Haliliye ilçesinde bulunan Ahmet Bahçıvan İş Merkezinde Haliliye Belediyesi temizlik personeli Ali Şiltak'ı kafenin önündeki çöpleri toplamadığı gerekçesiyle Sopalarla dövdüler.
Şanlıurfa'da Hayvan Yetiştiriciliği Teşvik edilmeli
Şanlıurfa'da Hayvan Yetiştiriciliği Teşvik edilmeli
Şanlıurfa Canlı Hayvan Pazarı Derneği Başkanı İzzet Çiftçi, bölgede neredeyse bitme noktasına gelen hayvancılığın teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.
Viranşehir'de Bir Pikap Kundaklandı
Viranşehir'de Bir Pikap Kundaklandı
Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde park halinde olan bir pikap kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateşe verildi.