Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 01 Aralık 2016 14:20:28 Tarihinde eklenmiştir. 545 Defa Okundu.

Mustazaflar Halep İçin Basın Açıklaması Düzenledi

Mustazaflar Cemiyeti Diyarbakır Şubesi yaptığı basın açıklamasıyla Halep’te yaşanan katliamlara ve buna sessiz kalınmasına tepki gösterdi.

Mustazaflar Halep İçin Basın Açıklaması Düzenledi

Suriye’nin Halep kentinde yaşanan katliamlara tepkiler gelmeye devam ediyor. Mustazaflar Cemiyeti Diyarbakır Şubesi tarafından yapılan ve kentte faaliyet yürüten birçok İslami Sivil Toplum Kuruluşunun da destek verdiği basın açıklamasında, Müslümanların Halep’te yaşanan zulme daha fazla suskun kalmaması gerektiği vurgulandı.

Mustazaflar Cemiyeti Diyarbakır Şubesi Başkanı Osman Aktaş, yaptığı basın açıklamasına “Ve öyle bir fitneden sakının ki o, içinizden sadece zulmedenlere erişmekle kalmaz. Biliniz ki, Allah'ın azabı şiddetlidir.” (Enfal Suresi 25. Ayet) “İşte bu, ellerinizle yaptığınız yüzündendir, yoksa Allah kullara zulmedici değildir.” (Enfal Suresi 51. Ayet)ayetlerini okuyarak başladı.

“Hiçbir şey olmuyormuş gibi hareket etmenin Gayretullah’a dokunacağını unutmamalıyız”

“Ümmet bilincini yitirdiğimiz, bir birimizi ötekileştirdiğimiz ve dahası, düşman belleyip savaşlara giriştiğimiz bir süreçten geçiyoruz.” diyen Aktaş, basın açıklamasına şöyle devam etti:

“Allah’ın son Peygamberi Hz. Muhammed aleyhi selatu ve sellemin, gördüğünde alnındaki damarı kabartacak cürümlerin işlendiği bir süreçten geçiyoruz. İslam coğrafyasının yerle yeksan edildiği, zalimlerin hüküm sürdüğü, kâfirlerin, ektikleri fitne tohumlarının hasadını topladığı bir zamanı yaşıyoruz. Vücudumuzu parçalara ayıran, çocuklarımızı, gelecek nesillerimizi bir bir toprağa gömen, kadınlarımızı dul; bizleri güçsüz, zayıf ve çaresiz bırakan fitnenin nelere mal olduğu artık görülmelidir. Alnımızın secdeye değdiği her yerde kırımdan geçirildiğimiz aşikârken hâlâ umursamaz, sorumsuz tavırlarla hiçbir şey olmuyormuş gibi hareket etmenin Gayretullah’a dokunacağını unutmamalıyız.” 

“Ölüm yağdıran uçakların katlettiği çocuklar neden görülmüyor?”

Halep’te zulme uğrayan Müslümanların çığlıklarının duyulmamasına tepki gösteren Aktaş, “Altı yıldır Suriye’de yaşanan katliamlar, milyonlarca Müslümanın mülteci durumuna düşmesi, Akdeniz’in, Ege’nin yuttuğu bedenlerin diriltmediği ölü vicdanlar, Halep’i gördükten sonra artık dirilmeyecek mi? Halep’te her gün Müslümanlar bombardımanlarda katledilirken, ölüm yağdıran uçakların katlettiği çocuklar neden görülmüyor?  Çığlıkları neden duyulmuyor?” diye sordu.

Halep’te yaşanan katliamın boyutunu ve şu anki durumu hatırlatan Aktaş, “Son iki haftada Halep’te yaklaşık 800 Müslüman katledildi. 2 bin 500’den fazla yaralı var ve bunların tedavi edileceği bir hastane dahi ayakta kalmadı. Diğer taraftan ise açlık ve susuzluk hâkim. Böyle bir zulüm nasıl görmezden gelinir. 300 bin insanın 30 kilometrekareye hapsedilip her gün bölük bölük katledilmelerine göz yummak nasıl izah edilebilir.” dedi.

“İslam ümmetinin bugünü ve yarını hedef alınmışken, Müslüman ülkeler nasıl olur da kendi ulusal çıkarlarının esiri olurlar”

Müslüman ülkelerin kendi ulusal çıkarlarının esiri olduklarına dikkat çeken Aktaş, şu ifadeleri kullandı:

“Emperyalizmin Batı ve Doğu bloğunun baş aktör olduğu vahşetlerin son bulması için bölge ülkeleri daha neyi beklemektedir. ABD ve Rusya öncülüğünde işlenen cinayetleri örtmeye, saklamaya hangi kılıf yeterli gelir. İslam ümmetinin bugünü ve yarını hedef alınmışken, Müslüman ülkeler nasıl olur da kendi ulusal çıkarlarının esiri olurlar. Unutulmamalı ki tarih bugünleri yazmaktadır. Yapılan sayısız yanlışların düzeltilmesi için hâlâ vakit vardır. Cürüm işleyenler Allah’a tevbe ve istiğfarda bulunmalıdır, ola ki kabul görür. Başta Halep olmak üzere İslam topraklarında akan kanın durdurulması için adım atmamanın bedeli mutlaka bir gün verilecektir.”

“İslam ülkeleri ümmetin maslahatına paralel olan gerçeklere göre hareket edilmelidir”

“Mazlum ve mustazafların kanı üzerine bina edilen her ne varsa, hangi hedefe doğru yol alınıyorsa muhakkak ki bunun akıbeti hayır değildir.” diye uyarıda bulunan Osman Aktaş, “Artık İslam ülkeleri sorumluluğunun bilincine varmalı ve akan kanın durması için etkin adımlar atmalıdır. Emperyalist devletlerin politikalarına paralel değil, ümmetin maslahatına paralel olan gerçeklere göre hareket edilmelidir.”

“Allah’ın ancak kardeş kıldığı Müslümanlar, yaşanan zulme daha fazla suskun kalamaz, kalmamalıdır” 

Mustazaflar Cemiyeti Diyarbakır Şubesi Başkanı Osman Aktaş, yaptığı basın açıklamasının sonunda şu ifadeleri kullandı:

“Dünya kamuoyu suskun olabilir. Ama Allah’ın ancak kardeş kıldığı Müslümanlar, yaşanan zulme daha fazla suskun kalamaz, kalmamalıdır.  Bugün Suriye özelinde ekilen acılarla İslam ümmetinin geleceğinin dinamitlenmeye çalışıldığı artık görülmelidir. Tedavi edilemez yaralar, kapanamaz uçurumların açıldığı görülmelidir. Artık daha basiretli hareket ederek topyekûn olarak kurulan tuzakları bozmalı, mazlumların gözyaşını dindirmeliyiz.”

Mustazaflar Cemiyeti Diyarbakır Şubesi tarafından yapılan basın açıklamasına kentte faaliyet gösteren; Yetim-Der, Umut Kapısı Yardımlaşma Derneği, Şura-Der, Hizmet-Der, İkra Eğitim-Der, Yusufi_Der, Köy_Der, Seyran-Der, Yeni İhya-Der ve Sahabe-Der’de destek verdi. 

Editör Ramazan Cengiz

Etiketler
Yorum Yap
Haberler
Mardin'de TIR Devrildi 1 Kişi Yaralandı
Mardin'de TIR Devrildi 1 Kişi Yaralandı
Mardin-Kızıltepe Karayolu'nda seyir halinde olan soğan yüklü TIR, virajı alamayarak devrildi. Yaşanan kazada TIR sürücüsü yaralandı.
Sosyal Medya Üzerinden PKK Propagandası Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Sosyal Medya Üzerinden PKK Propagandası Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Mardin'de bölücü örgüt PKK'nın sosyal medya üzerinden propagandasını yaptıkları tespit edilen 3 kişi göz altına alındı. Bunlardan biri serbest bırakılırken 2 si tutuklandı.
Alimler Uyarıyor Piyango Haramdır Uzak Durun
Alimler Uyarıyor Piyango Haramdır Uzak Durun
Yılbaşının yaklaşması ile beraber milli piyango yılbaşı çekilişi ve verilmesi planlanan astronomik ikramiye yediden yetmişe her kesin hayallerini süslese de geçmişte söz konusu ikramiyeyi kazanan bir çok kişinin durumun içler acısı halde olması dikkatlerden kaçmıyor. Diğer yandan alimler piyangonun kumarın bir çeşidi olduğu ve dinimizce kesin bir şekilde yasaklandığına dikkat çektiler.
Pervin Buldan Serbest Bırakıldı
Pervin Buldan Serbest Bırakıldı
Bu gün sabah saatlerinde göz altına alınan TBMM başkan vekili HDP İstanbul milletvekili Pervin Buldan ek ifade için emniyete götürüldü burada ifadesi alınan Buldan daha sonra serbest bırakıldı.
Elektrik Kesintileri Sağlık Hizmetlerini Aksatıyor
Elektrik Kesintileri Sağlık Hizmetlerini Aksatıyor
Mardin'in Kızıltepe İlçesinde Sık Sık kesilen ve uzun süre gelmeyen elektrikler ilçedeki başta sağlık ocakları ve eczanelerde ciddi sıkıntıların ortaya çıkmasına neden oluyor.
Meclis Başkan Vekili Buldan Gözaltına Alındı
Meclis Başkan Vekili Buldan Gözaltına Alındı
Meclis Başkan vekili ve HDP İstanbul milletvekili Pervin Buldan göz altına alındı.
Doğu'da Misafir Anne Uygulaması Hayata Geçiyor
Doğu'da Misafir Anne Uygulaması Hayata Geçiyor
Doğu ve güneydoğu illerimizin çetin kış şartlarından dolayı çoğu kez karşılaşılıyor yolda doğumu başlayan kadınlar yada bir sağlık kuruluşuna yetişmeye çalışırken ekiplerin geceli gündüzlü özverili çalışmalarını. Ancak Muş'ta hayata geçirilen proje ile doğumun son ayına girmiş kadınlar devletin misafirhanelerinde hastaneye ulaşması kolay merkezlerde misafir edilecek.
Örgüte Ait Tonlarca Kaçak Sigara ve Kaçak Çay Yakalandı
Örgüte Ait Tonlarca Kaçak Sigara ve Kaçak Çay Yakalandı
Hakkari Valiliği, PKK'ye yardım-yataklık ve finans temin ettiği tespit edilen şahısların evlerinde Jandarma tarafından yapılan aramalarda 520 bin paket kaçak sigara, 1 ton 720 çay ve 1 ton 180 kilo nargile tütünü ele geçirildiğini açıkladı.
Sosyal Medyada Propagandaya Tutuklama
Sosyal Medyada Propagandaya Tutuklama
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sosyal medyada PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle yakalanan 9 zanlıdan 7’si tutuklandı.
FETÖ Operasyonunda Uşak Üniversitesi Rektörü Göz Altına Alındı
FETÖ Operasyonunda Uşak Üniversitesi Rektörü Göz Altına Alındı
Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları hız kesmeden devam ediyor. Devletin içine palazlanmış hain örgütün kolları bir bir deşifre olurken bu gün yapılan operasyonda aralarında Uşak Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sait Çelik'in de bulunduğu 8 kişi göz altına alındı.
Türkiye El-Bab'a Girdi Şehid Sayısı Arttı
Türkiye El-Bab'a Girdi Şehid Sayısı Arttı
TSK'nın Suriye'nin kuzeyinde sürdürdüğü Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El-Bab bölgesinde öğleden sonra yürütülen operasyonda 10 askerin hayatını kaybettiği 6'sı ağır 18 askerin yaralandığı, 138 IŞİD mensubunun da öldürüldüğü bildirildi.
Hamile Kadını Kurtarmak İçin 28 Saat Aralıksız Kar Temizlediler
Hamile Kadını Kurtarmak İçin 28 Saat Aralıksız Kar Temizlediler
Batman’ın Sason ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yolları kapanan bir köyde mahsur kalan hamile bir kadın, İl Özel İdaresi ekiplerinin 28 saatlik çalışmaları sonucu sağlık birimine ulaştırıldı.