Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 27 Kasım 2016 15:21:20 Tarihinde eklenmiştir. 845 Defa Okundu.

Saç Bakımı Nasıl Olmalı.

Uzmanlar saç bakımında şampuanın direk saça uygulanmaması ve sık sık saçların kestirilmesi tavsiyesinde bulundu.

Saç Bakımı Nasıl Olmalı.

Saç bakımı dendiğinde, eskiden sadece kadınlar akla gelirdi. Günümüzde artık erkekler de saçlarına özen göstermeye başladı. Saçlarının parlak, hacimli, şekilli ve bakımlı olması, erkekler için de önemli hale geldi. Bunun için düzenli olarak saç bakımı yapan, hatta yaptıran erkekler hiç de azınlıkta değil. Erkeklerde saç bakımı, erkeklere özel üretilen ürünlerle hem çok kolay, hem de oldukça keyiflidir...
 Saç problemlerine karşı bakım kompleksleri, saç dökülmesine karşı özel bakım şampuanları, hızlı saç kurtarma ve canlandırma terapisi yapan kremler, yoğun vitamin destekli onarıcı saç kremleri, hacim kazandıran bitkisel bakım şampuanları, dökülme ve yıpranma karşıtı yoğun saç bakım serumları, kolay tarama spreyleri ve doğal saç bakım yağları; erkeklerin saç bakımlarında kullandıkları ürünlerdir. Ayrıca hemen her markanın erkeklere özel ürettiği şampuanlar, saç kremleri ve bakım jelleri vardır. Bu ürünlerden edinerek ve saçlara düzenli bakımlar uygulayarak gür, sağlıklı ve bakımlı saçlara kavuşmak hiç de zor değil.
 Erkekler şampuan seçimi konusunda şanslıdırlar; piyasada var olan pek çok şampuan, erkek saç bakımı ve temizliği için uygundur. Saç kuruluğuna erkeklerde çok sık rastlanmaz. Genelde yağlı olmaya eğilimli saçları olsa da, kısa kesim olduğu için her gün yıkanabilir ve uygun gündelik maskelerle yağlanma sorunu kolaylıkla kontrol altına alınabilir.

MASKELER SAÇI GÜRLEŞTİRİR
 Erkekler çoğunlukla jöle, briyantin, sprey gibi şekillendiricileri kullandıkları için, saçlarındaki en büyük sorun kepeklenme sorunudur. Bu sorun da, saçlar her günün sonunda şampuanlanarak kimyasal maddelerden arındırılırsa ortadan kalkar.
 Eğer jöle, briyantin tarzı kimyasallar kullanılmak istenmiyorsa, duştan sonra saçlar öne doğru eğilerek kurutulup taze limon suyu ile şekillendirilebilir. Böylece hem doğal, hem de saçlar için zararsız bir şekillendirme yöntemi uygulanmış olur.
 Erkeklerin saçları çoğunlukla kısa olduğu için şampuan, direkt saça dökülerek değil, iki avuca yayıp sonra saça sürülerek uygulanmalıdır. Şampuan, doğrudan saça uygulanırsa, saçların kısa oluşunun da etkisiyle belli bir bölgede birikerek saç diplerinde tortulanma oluşturabilir. Bu da saç derisi ve kıl kökleri için zararlıdır.
 Erkeklerde, özellikle son yıllarda sıkça görülen saç kazıtma yöntemi, doğru ve isabetli bir yöntem değildir. Çünkü saç kazıtmanın, saçların gürleşmesinde, yahut dökülmesinin önlenmesinde katkısı yoktur. Saç dökülmesine karşı yapılacak en doğru şey, saç maskelerinden faydalanmak olacaktır. Doğal malzemelerle formüle edilmiş maskeler, özellikle sarımsakla yapılan saç kürleri; saç köklerini kuvvetlendirerek gürleşme sağlayabilir.
 Uzun saçlı erkekler, saçlarını iki ayda bir kestirerek yenilenmesine olanak tanımalıdır. Erkeklerin saçları, kadınlarınkine göre daha fazla oksijene ihtiyaç duyar. Jöle, sprey gibi maddelerle yıpranan saçların iki ayda bir 2-3 santim kadar kestirilmesi, saçların canlılığı açısından son derece faydalı olacaktır. (Püfnoktalari. net)

JÖLE KULLANIMINI AZALTIN
Erkekler, saçlarının daha gür ve sağlıklı görünmesi için şunlara dikkat etmeli:
 Günlük vücudunuz için gerekli vitaminleri aldığınızdan emin olun.
 Sürekli tarama saçlarınızda kırılmalara yol açar, saçlarınızı mümkün olduğunca az tarayın.
 Kaliteli tarak ve bakım ürünleri tercih etmelisiniz. Gerekirse bir uzmana başvurabilirsiniz.
 Saçlarınızı sık kestirmeniz de daha sağlıklı saçlara sahip olmanıza yardımcı olur.
 Çeşitli bitkisel yağlar kullanarak saçınıza gür ve sağlıklı görünüm kazandırabilirsiniz.
 Jöle kullanımınızı azaltmalısınız.
 Seçtiğiniz şampuana dikkat edin, olabildiğinizce az kimyasal tüketin.
 Saç boyanızın kesinlikle bitkisel olmasına özen göstermelisiniz.

SAÇIN İÇİN FARKLI BİR IŞIK SEÇ
Wela Profesyonel'in yaratıcı ekibi Lüks Işıklar adlı koleksiyonu için; ipek, deri, kürk, yün, doğal tasarımlı objeler, konforlu mobilyalar ve sıcak objelerden ilham aldı. Wella Profesyonel, yeni koleksiyonunda; bu kaynakların yumuşacık ışığını saçlara yansıtıyor. Bu sezon siz de saçlarınız için kahveli ışık, buzul ışık, bronz ışık ve karamel ışık gibi farklı bir ışıltıyı seçerek pırıl pırıl parlayabilirsiniz.
Editör : Metin Yüksel
Etiketler
Yorum Yap
Sağlık
Urfa'da Doğurganlık Hızı Kadın Hastalıklarını Beraberinde Getiriyor
Urfa'da Doğurganlık Hızı Kadın Hastalıklarını Beraberinde Getiriyor
Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana bilim Dalı Yönetim kurulu üyesi Doç. Dr. Muhammet Erdal Sak; Şanlıurfa'da doğum hızı olağanın üstünde bu durum bir çok kadın hastalığını tetikleyen bir durum olduğunu belirtti
Şanlıurfa'da Çocuk Hastanesinde Muayeneye Doktorlar Yetişemiyor
Şanlıurfa'da Çocuk Hastanesinde Muayeneye Doktorlar Yetişemiyor
Türkiye'nin en genç nüfus yapısına sahip ve doğum oranlarının en yüksek olduğu il olan şanlıurfa'da çocuk hastalıkları uzmanı doktorlar gelen çocuk hastalara yetişebilmek için büyük çaba sarf ediyor. İstatistiklere göre ortalama günde 8 bin çocuk hastayı muayene eden doktorlar yetişebilmek için büyük efor sarf ediyorlar.
Gripten Korunmak İstiyorsanız Bunlara Dikkat Edin
Gripten Korunmak İstiyorsanız Bunlara Dikkat Edin
Havaların soğuması ve ani hava değişiklikleri beraberinde gribal hastalıkları da getiriyor. Uzmanlar gripten korunmak için değişik çözümler sunsa da en önemli tedbirler mutlaka düzgün ve dengeli beslenme.
Bu Habere Dikkat; Çocuğunuz Tansiyon Hastası Olabilir
Bu Habere Dikkat; Çocuğunuz Tansiyon Hastası Olabilir
Tansiyon hastalığı sadece belli bir yaş grubunun üzerindeki kişilerde olduğunu zannedenler yanılıyor olabilir ister yeni doğan ister çocukluk yaştaki çocukların mutlaka tansiyonu ölçülmeli, tansiyonla ilgili yaş çizelgelerinin olduğunu belirten uzmanlar, söz konusu hastalığın ihmal edilmemesi gerektiğini belirtti.
Türk bilim insanları otizmde yeni gen keşfetti
Türk bilim insanları otizmde yeni gen keşfetti
Türk bilim insanları, otizm spektrum bozukluğuna neden olan SLC7A5isimli yeni bir gen keşfetti.
Sivilce Daha Çok Psikoloji Nedenli Çıkar
Sivilce Daha Çok Psikoloji Nedenli Çıkar
Aknelerin sanılanın aksine ergenlik dönemine sınırlı olmadığını belirten Cildiye Uzmanı Dr. Rıdvan Özyıldırım, “Akne, yüz, ense, kulak içleri, çene altı, boyun ve omuzlarda yerleşebilir.
En Önemli Şifa Kaynağı Zeytin ve Zeytinyağı
En Önemli Şifa Kaynağı Zeytin ve Zeytinyağı
Kanserden kalp ve damar hastalıklarına, cilt bakımından kozmetiğe kadar her alanda kullanılan zeytin ve zeytinyağı şifa kaynağıdır.
Kremler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
Kremler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
Soğuk suların ellerde kuruluğa neden olduğunu söyleyen uzmanlar, iyi kremin pahalı krem olmadığını ifade etti.
Saç Bakımı Nasıl Olmalı.
Saç Bakımı Nasıl Olmalı.
Uzmanlar saç bakımında şampuanın direk saça uygulanmaması ve sık sık saçların kestirilmesi tavsiyesinde bulundu.
Akneler Nasıl Giderilir.
Akneler Nasıl Giderilir.
Gençlerde yüzde 85, Yetişkinlerde ise yüzde 30 etkileyen akne sorununa cilt yağlanması etki etmekte olup yağ bezi hastalıkları da arttırmaktadır.
Bebeğinizi Organik Besinler ile besleyin.
Bebeğinizi Organik Besinler ile besleyin.
Çocuğunuzu ilk 3 yıl doğal ve organik ürünler ile beslemeniz çocuğunuzun hem sağlığı hem de gelişimi üzerinde olumlu etkiler bırakacaktır.
Organik Pazar.
Organik Pazar.
Yumurtadan şampuana, Kozmetikten meyveye, süs eşyasından kurutulmuşa kadar herşeyi bulabileceğiniz bir pazar. Organik Pazar.