Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 27 Kasım 2016 09:42:24 Tarihinde eklenmiştir. 872 Defa Okundu.

Organik Pazar.

Yumurtadan şampuana, Kozmetikten meyveye, süs eşyasından kurutulmuşa kadar herşeyi bulabileceğiniz bir pazar. Organik Pazar.

Organik Pazar.

Sağlıklı yaşam bilinci arttıkça, organik besinlere olan talep de yükselişe geçti. Organik gıda kurallarına uygun olarak yetiştirilmiş, sertifikalı, doğal ürünlerin satıldığı semt pazarları da, bilinçli tüketiciden büyük ilgi görüyor. Peki İstanbul'da organik sebze, meyve ve diğer ürünlere nereden ulaşabilirsiniz? İşte şehrin organik pazar haritası...
 FERİKÖY ORGANİK PAZARI: Şişli Belediyesi ve Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği'nin iş birliğiyle kurulan pazarda doğal sebze ve meyve çeşitlerini bulabilirsiniz. İstanbul'un en eski organik pazarlarından olan Feriköy pazarı, cumartesi günleri hizmet veriyor. Feriköy Cumhuriyet Mahallesi'nde kurulan pazarda, yüzlerce çiftlikten toplanan ürünler, bir arada satılıyor.

YUMURTA, BAL, SALÇA...

 ZEYTİNBURNU ORGANİK
HALK PAZARI: 2010 yılından bu yana her cumartesi Topkapı Merkezefendi Camii'nin yanına kuruluyor. Pazara ulaşmak için, saat 10.00-16.00 arasında, her saat başı AKDEM ve Kaymakamlık binası önünden servis kalkıyor. Zeytinburnu Belediyesi, Merkezefendi Geleneksel Tıp Derneği ve Ekolojik Üreticiler Derneği'nin iş birliğiyle kurulan pazarda; zengin sebze-meyve çeşitleri, doğal gübreyle yetiştirilmiş ürünler bulabilirsiniz.
 KADIKÖY ORGANİK HALKPAZARI: Çarşamba günleri kurulan pazarda; organik gıda sertifikalı meyve-sebzeler, kurutulmuş ürünler, yumurta, bal, salça, sızma zeytinyağı, mısır-buğday unu gibi birçok farklı ürün satılıyor. Özgürlük Parkı'nda kurulan pazarda satılan ürünler; Nevşehir'den İzmir'e, Ankara'dan Çanakkale'ye kadar birçok farklı ilden getiriliyor. Sertifikalı organik ürün yetiştiricileri, ürünlerini pazardan bir gün önce getirerek taptaze haliyle sunuyor. Satıcıların bağırarak satış yapmasının yasak olduğu pazarda, oldukça sakin bir ortam var.

KIŞIN GİTMEK İÇİN İDEAL

 BEYLİKDÜZÜ PAZAR YERİ:Cumartesi günleri kurulan ve Pazar Yeri olarak bilinen organik ürünler pazarında ürünler çok çeşitli. Organik sebze-meyve, süt ürünleri, bal ve yumurtanın yanı sıra organik şampuan ve temizlik ürünleri de bulabilirsiniz. Son derece modern bir atmosfere sahip olan pazar, Beylikdüzü çarşamba pazarı olarak bilinen alana kuruluyor. Kapalı bir alana sahip olduğundan, kış günleri dolaşmak için de ideal. Organik bakliyat, kahvaltılık, makarna ve hatta pamuk; pazarda bulabilecekleriniz arasında.
 BAKIRKÖY ORGANİK HALK PAZARI: Yenibosna mevkiindeki Airport AVM'nin arkasındaki açık otopark alanına kurulan pazarı, cuma günleri 10.00-20.00 saatleri arasında gezebilirsiniz. Pazarda organik sertifikalı meyve-sebzelerin yanı sıra organik ekmek ve makarna da bulabilirsiniz. Katkısız doğal temizlik malzemeleri arayanlar da mutlaka Bakırköy'e uğramalı. Öte yandan organik kozmetik ve güzellik ürünleri de, pazarda bulabilecekleriniz arasında.
 KÜÇÜKÇEKMECE EKOLOJİK PAZARI: Atakent Mahallesi'nde bulunan ArenaPark AVM'de pazar günleri kurulan pazar, İstanbul'un yeni organik pazarlarından... Oldukça geniş bir alanda yüzlerce tezgahla hizmet veren pazarda; organik bakliyat, tahıl, kuru meyve, kuruyemiş, et ürünleri, sebze-meyve, süt ürünlerini bir arada bulabilirsiniz. Katkısız, doğal kozmetik ürünlerinin de bulunduğu pazar, geniş ürün yelpazesiyle pazar günleri keyifli bir alışveriş ortamı sunuyor. Organik gıda üreticilerinin ağırlıkta olduğu pazarda, fiyatlar da makul düzeyde.
 MALTEPE ORGANİK HALK PAZARI: Ekolojik Üreticiler Derneği'nin öncülüğünde kurulan pazar, Altayçeşme Mahallesi'nde pazar günleri hizmet veriyor. Ziraat mühendisleri tarafından denetlenen organik ürünlerin satışa sunulduğu halk pazarını, 08.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
 KARTAL BELEDİYESİ EKOLOJİK PAZAR: Anadolu yakasının ilk organik pazarı olan ekolojik pazar, dört yıldır pazar günleri Kartal Meydanı'na kuruluyor. Yaklaşık bir dönüm yarı kapalı alana sahip olan pazarda, 200 tezgah yer alıyor. Pazarda; üreticilerin tarlalarından günlük getirdiği taze meyve ve sebzelerin yanı sıra süt ürünleri, et-tavuk, yumurta, bakliyat, kuru meyve, kuruyemiş, bitki çayları ve baharatlar bulabilirsiniz. Gıda dışında bitkisel yağlar, kremler ve organik tekstil ürünleri de satılıyor. Isıtma ve soğutma sistemine sahip olan dev çadırda ise; yıl boyu ekoloji toplantıları, atölye çalışmaları, sanat etkinlikleri ve konserler gerçekleştiriliyor. Ayrıca çocuklarınızla birlikte ahşap oyuncak yapımı atölyesine katılabilirsiniz.
Editör : Metin Yüksel
Etiketler
Yorum Yap
Sağlık
Urfa'da Doğurganlık Hızı Kadın Hastalıklarını Beraberinde Getiriyor
Urfa'da Doğurganlık Hızı Kadın Hastalıklarını Beraberinde Getiriyor
Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana bilim Dalı Yönetim kurulu üyesi Doç. Dr. Muhammet Erdal Sak; Şanlıurfa'da doğum hızı olağanın üstünde bu durum bir çok kadın hastalığını tetikleyen bir durum olduğunu belirtti
Şanlıurfa'da Çocuk Hastanesinde Muayeneye Doktorlar Yetişemiyor
Şanlıurfa'da Çocuk Hastanesinde Muayeneye Doktorlar Yetişemiyor
Türkiye'nin en genç nüfus yapısına sahip ve doğum oranlarının en yüksek olduğu il olan şanlıurfa'da çocuk hastalıkları uzmanı doktorlar gelen çocuk hastalara yetişebilmek için büyük çaba sarf ediyor. İstatistiklere göre ortalama günde 8 bin çocuk hastayı muayene eden doktorlar yetişebilmek için büyük efor sarf ediyorlar.
Gripten Korunmak İstiyorsanız Bunlara Dikkat Edin
Gripten Korunmak İstiyorsanız Bunlara Dikkat Edin
Havaların soğuması ve ani hava değişiklikleri beraberinde gribal hastalıkları da getiriyor. Uzmanlar gripten korunmak için değişik çözümler sunsa da en önemli tedbirler mutlaka düzgün ve dengeli beslenme.
Bu Habere Dikkat; Çocuğunuz Tansiyon Hastası Olabilir
Bu Habere Dikkat; Çocuğunuz Tansiyon Hastası Olabilir
Tansiyon hastalığı sadece belli bir yaş grubunun üzerindeki kişilerde olduğunu zannedenler yanılıyor olabilir ister yeni doğan ister çocukluk yaştaki çocukların mutlaka tansiyonu ölçülmeli, tansiyonla ilgili yaş çizelgelerinin olduğunu belirten uzmanlar, söz konusu hastalığın ihmal edilmemesi gerektiğini belirtti.
Türk bilim insanları otizmde yeni gen keşfetti
Türk bilim insanları otizmde yeni gen keşfetti
Türk bilim insanları, otizm spektrum bozukluğuna neden olan SLC7A5isimli yeni bir gen keşfetti.
Sivilce Daha Çok Psikoloji Nedenli Çıkar
Sivilce Daha Çok Psikoloji Nedenli Çıkar
Aknelerin sanılanın aksine ergenlik dönemine sınırlı olmadığını belirten Cildiye Uzmanı Dr. Rıdvan Özyıldırım, “Akne, yüz, ense, kulak içleri, çene altı, boyun ve omuzlarda yerleşebilir.
En Önemli Şifa Kaynağı Zeytin ve Zeytinyağı
En Önemli Şifa Kaynağı Zeytin ve Zeytinyağı
Kanserden kalp ve damar hastalıklarına, cilt bakımından kozmetiğe kadar her alanda kullanılan zeytin ve zeytinyağı şifa kaynağıdır.
Kremler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
Kremler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
Soğuk suların ellerde kuruluğa neden olduğunu söyleyen uzmanlar, iyi kremin pahalı krem olmadığını ifade etti.
Saç Bakımı Nasıl Olmalı.
Saç Bakımı Nasıl Olmalı.
Uzmanlar saç bakımında şampuanın direk saça uygulanmaması ve sık sık saçların kestirilmesi tavsiyesinde bulundu.
Akneler Nasıl Giderilir.
Akneler Nasıl Giderilir.
Gençlerde yüzde 85, Yetişkinlerde ise yüzde 30 etkileyen akne sorununa cilt yağlanması etki etmekte olup yağ bezi hastalıkları da arttırmaktadır.
Bebeğinizi Organik Besinler ile besleyin.
Bebeğinizi Organik Besinler ile besleyin.
Çocuğunuzu ilk 3 yıl doğal ve organik ürünler ile beslemeniz çocuğunuzun hem sağlığı hem de gelişimi üzerinde olumlu etkiler bırakacaktır.
Organik Pazar.
Organik Pazar.
Yumurtadan şampuana, Kozmetikten meyveye, süs eşyasından kurutulmuşa kadar herşeyi bulabileceğiniz bir pazar. Organik Pazar.