Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 26 Kasım 2016 13:20:41 Tarihinde eklenmiştir. 430 Defa Okundu.

Bakan Çelik; Biri Din, Biri Ateizm Maskesini Kullanıyor

Şanlıurfa Milletvekili Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'daki temasları kapsamında, Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin bir otelde düzenlediği toplantıda Konuştu. Biri Din maskesinin arkasına saklanıp sinsi sinsi devlete sızıyor, Biri ateizm maskesinin arkasına saklanmış dağa adam götürüyor, ama perde arkasında ikisi de bir oluyor.

Bakan Çelik; Biri Din, Biri Ateizm Maskesini Kullanıyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, "Nasıl bir birliktelik düşünebiliyor musunuz, aklınızın ucundan geçer mi, birisi geliyor içeride dindar görünümlü sinsi sinsi yapılanıyor, birisi ataist görünümlü dağda milletin başına Allahsızlığı hükmetmeye çalışıyor, ikisi perde arkasında bir yerde buluşturuluyor ve Türkiye'ye çorap örmeye çalışıyor." dedi.

Bakan Çelik, Şanlıurfa'daki temasları kapsamında, Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin bir otelde düzenlediği toplantıda, 59 esnaf oda başkanıyla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Katılımcıların söz alarak, değerlendirmede bulunduğu programda konuşan Çelik, esnafın ülkenin kalkınması noktasında önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, emeği geçen çalışanlara teşekkür etti.

Sorunları çözme noktasında hareket ettiklerini anlatan Bakan Çelik, Türkiye'nin son dönemlerde büyük olaylarla karşı karşıya kaldığını ve ülke olarak bunlarla mücadele ettiklerini hatırlattı.

Faruk Çelik, Suriye'de uzun süredir devam eden savaş nedeniyle çok sayıda kişinin Türkiye'ye sığındığını ifade ederek, bunu en iyi yaklaşık 500 bin Suriyelinin bulunduğu Şanlıurfa halkının bildiğini anlattı.

Vatansızlığın çok kötü olduğunu vurgulayan Çelik, şunları söyledi:

"Şunu çok iyi bilmemiz gerekiyor birileri plan yapıyor da bizim gidecek bir yerimiz yok. Avrupa Birliği ile bizim aramızdaki sorunlardan bir tanesi '100 bin kişi alalım mı almayalım mı' gibi komik yaklaşımlar, fert başına milli geliri 30-40 bin dolar olan devletler böyle insana yaklaşıyorlar. İnsanlık anlayışları bu, birileri ölmüş çokta umurlarında değil, hele İslam Coğrafyası'nda ölüyorsa hiç önemli değil, hepsi ölsün gitsin, öyle bir medeni görünümlü vahşi yaklaşım. Ama çok şükür biz binbir türlü zahmet çekiyoruz ama o vatansız insanlara yinede vatansızlığı hissettirmemek için büyük fedakarlık gösteriyor bizim insanımız. Hep diyorum, Güneydoğu'dan ses yükselmeli, artık bu memleketin birliğinden beraberliğinden yana olan insanların sesini yükseltmesi gerekiyor, başka çıkarı yok. Piyon varya piyon bir başkasının oyuncağı olduğu tescillenmiş insanların bu bölgeye sorundan başka bir şey getirmez."

Faruk Çelik, Türkiye'nin kısa sürede büyük atılımlar gerçekleştirdiğini ve belli çevrelerin bundan rahatsızlık duyduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu kalkınmayı çok görenler, hazmedemeyenler var, işte bu hazmedemeyenler bizden biri değil, ne Kürt o, ne Türk o, ne Alevi, ne Sünni, o başka bir şey, Türkiye'yi başkalaştırmak istiyorlar. En basitinden gördük, işte 15 Temmuz gecesi adam ifade veriyor ve diyor ki 'bize talimat geldi, silahları kullanmayın o gece askere silah çekmeyin' diyor. Nasıl bir birliktelik düşünebiliyor musunuz, aklınızın ucundan geçer mi, birisi geliyor içeride dindar görünümlü sinsi sinsi yapılanıyor, birisi ataist görünümlü dağda milletin başına Allahsızlığı hükmetmeye çalışıyor, ikisi perde arkasında bir yerde buluşturuluyor ve Türkiye'yenin başına çorap örmeye çalışıyor. DAEŞ çok kötü Allah belasını versin, böyle bir Müslümanlık mı olurmuş, İslam adına yapıyorlar niye çünkü güzel dinimizi, barış dinimizi lekelemenin aracı, El Kaide'ler, DAEŞ'ler her neyse o dinin barışçı ve huzur veren yönünü ortadan kaldırıp, dünya insanlarına diyecekler ki işte Müslümanlar böyle, onun için çıkarmışlar."

Bakan Çelik, değerlendirmelerine şöyle devam etti:

"Bu örgütler, Suriye, Irak gibi ülkeleri neredeyse tamamını almaya çalışıyorlar, kim verdi bunlara bu imkanları, nerede yetişti bunlar, dünyanın her yerinden geliyor, bunları kim örgütledi, bu devasa silahları kim verdi, nasıl işgal ettiler Suriye'yi, Irak'ı, peki daha önce Afaganistan'ı işgal eden El Kaide nereye gitti, görevi bitti, fişini çektiler. Şimdi bunlarda görev yaptırıyorlar, fişini çekecekler, FETÖ'ye de görev yaptırdılar şimdi fişini çekecekler. Peki gidişat nereye, gidişat çok açık Türkiye'nin istikrarı, yürüyüşünü durdurmak. Bu millet öyle bir millet ki her türlü zorluğa rağmen kalkınmayı, gelişmeyi, dayanışmayı sağlayan bir millet. Bu heyecanımızı kırmak için yarı yolda bırakmak için ve istikrarsızlaştırıp parçalamak için son kaledir Türkiye iyi düşünelim ve bu son kalenin bel kemiği de esnaflardır."

Editör Ramazan Cengiz
Etiketler
Yorum Yap
Haberler
Mardin'de TIR Devrildi 1 Kişi Yaralandı
Mardin'de TIR Devrildi 1 Kişi Yaralandı
Mardin-Kızıltepe Karayolu'nda seyir halinde olan soğan yüklü TIR, virajı alamayarak devrildi. Yaşanan kazada TIR sürücüsü yaralandı.
Sosyal Medya Üzerinden PKK Propagandası Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Sosyal Medya Üzerinden PKK Propagandası Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Mardin'de bölücü örgüt PKK'nın sosyal medya üzerinden propagandasını yaptıkları tespit edilen 3 kişi göz altına alındı. Bunlardan biri serbest bırakılırken 2 si tutuklandı.
Alimler Uyarıyor Piyango Haramdır Uzak Durun
Alimler Uyarıyor Piyango Haramdır Uzak Durun
Yılbaşının yaklaşması ile beraber milli piyango yılbaşı çekilişi ve verilmesi planlanan astronomik ikramiye yediden yetmişe her kesin hayallerini süslese de geçmişte söz konusu ikramiyeyi kazanan bir çok kişinin durumun içler acısı halde olması dikkatlerden kaçmıyor. Diğer yandan alimler piyangonun kumarın bir çeşidi olduğu ve dinimizce kesin bir şekilde yasaklandığına dikkat çektiler.
Pervin Buldan Serbest Bırakıldı
Pervin Buldan Serbest Bırakıldı
Bu gün sabah saatlerinde göz altına alınan TBMM başkan vekili HDP İstanbul milletvekili Pervin Buldan ek ifade için emniyete götürüldü burada ifadesi alınan Buldan daha sonra serbest bırakıldı.
Elektrik Kesintileri Sağlık Hizmetlerini Aksatıyor
Elektrik Kesintileri Sağlık Hizmetlerini Aksatıyor
Mardin'in Kızıltepe İlçesinde Sık Sık kesilen ve uzun süre gelmeyen elektrikler ilçedeki başta sağlık ocakları ve eczanelerde ciddi sıkıntıların ortaya çıkmasına neden oluyor.
Meclis Başkan Vekili Buldan Gözaltına Alındı
Meclis Başkan Vekili Buldan Gözaltına Alındı
Meclis Başkan vekili ve HDP İstanbul milletvekili Pervin Buldan göz altına alındı.
Doğu'da Misafir Anne Uygulaması Hayata Geçiyor
Doğu'da Misafir Anne Uygulaması Hayata Geçiyor
Doğu ve güneydoğu illerimizin çetin kış şartlarından dolayı çoğu kez karşılaşılıyor yolda doğumu başlayan kadınlar yada bir sağlık kuruluşuna yetişmeye çalışırken ekiplerin geceli gündüzlü özverili çalışmalarını. Ancak Muş'ta hayata geçirilen proje ile doğumun son ayına girmiş kadınlar devletin misafirhanelerinde hastaneye ulaşması kolay merkezlerde misafir edilecek.
Örgüte Ait Tonlarca Kaçak Sigara ve Kaçak Çay Yakalandı
Örgüte Ait Tonlarca Kaçak Sigara ve Kaçak Çay Yakalandı
Hakkari Valiliği, PKK'ye yardım-yataklık ve finans temin ettiği tespit edilen şahısların evlerinde Jandarma tarafından yapılan aramalarda 520 bin paket kaçak sigara, 1 ton 720 çay ve 1 ton 180 kilo nargile tütünü ele geçirildiğini açıkladı.
Sosyal Medyada Propagandaya Tutuklama
Sosyal Medyada Propagandaya Tutuklama
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sosyal medyada PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle yakalanan 9 zanlıdan 7’si tutuklandı.
FETÖ Operasyonunda Uşak Üniversitesi Rektörü Göz Altına Alındı
FETÖ Operasyonunda Uşak Üniversitesi Rektörü Göz Altına Alındı
Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları hız kesmeden devam ediyor. Devletin içine palazlanmış hain örgütün kolları bir bir deşifre olurken bu gün yapılan operasyonda aralarında Uşak Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sait Çelik'in de bulunduğu 8 kişi göz altına alındı.
Türkiye El-Bab'a Girdi Şehid Sayısı Arttı
Türkiye El-Bab'a Girdi Şehid Sayısı Arttı
TSK'nın Suriye'nin kuzeyinde sürdürdüğü Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El-Bab bölgesinde öğleden sonra yürütülen operasyonda 10 askerin hayatını kaybettiği 6'sı ağır 18 askerin yaralandığı, 138 IŞİD mensubunun da öldürüldüğü bildirildi.
Hamile Kadını Kurtarmak İçin 28 Saat Aralıksız Kar Temizlediler
Hamile Kadını Kurtarmak İçin 28 Saat Aralıksız Kar Temizlediler
Batman’ın Sason ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yolları kapanan bir köyde mahsur kalan hamile bir kadın, İl Özel İdaresi ekiplerinin 28 saatlik çalışmaları sonucu sağlık birimine ulaştırıldı.