Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 25 Kasım 2016 16:23:29 Tarihinde eklenmiştir. 343 Defa Okundu.

FETÖ'den 1568 kişi İhraç Edildi

Diyarbakır’da FETÖ ile çeşitli kurumlarda bağlantıları oldukları gerekçesiyle 2 bin 484 personel hakkında işlem yapıldığı bunlardan bin 568 kişi ihraç edildiği ve 647 kişi ise tutuklandığı belirtildi.

FETÖ'den 1568 kişi İhraç Edildi

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, FETÖ/PYD bağlantılı oldukları gerekçesiyle, çeşitli kurumlarda,  2 bin 484 kişi hakkında işlem yapıldığı ve bunlardan bin 568 kişi ihraç edildiği ifade edildi.

Açıklamanın devamında, Emniyet Müdürlüğüne bağlı, bin 314 kişiye işlem yapıldığı 835 kişi ihraç edildiği belirterek, “Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı kurumlara yönelik yapılan çalışmalarda 425 kişiye işlem yapılmış 283 kişi ihraç edilmiş, Dicle Üniversitesine yönelik yapılan çalışmalarda toplam 151 kişiye işlem yapılmış 108 kişi ihraç edilmiş, İl Müftülüğüne bağlı kurumlara yönelik yapılan çalışmalarda 34 kişiye işlem yapılmış 19 kişi ihraç edilmiş, TRT Diyarbakır Müdürlüğü kurumlarına yönelik yapılan çalışmalarda 12 kişiye işlem yapılmış 10 kişi ihraç edilmiş, Ceza İnfaz Kurumu ve Adliye personeline yönelik yapılan çalışmalarda 40 kişiye işlem yapılmış, 40 kişi ihraç edilmiştir.” denildi

Açıklamada askeri kurumlarda 200 kişiye işlem yapıldığı ve 110 kişi ihraç edildiği ifade edilerek, “İl Sağlık Müdürlüğü - Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği kurumlarına yönelik yapılan çalışmalarda 34 kişiye işlem yapılmış 23 kişi ihraç edilmiş, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü kurumlarına yönelik yapılan çalışmalarda 15 kişiye işlem yapılmış 6 kişi ihraç edilmiş, D.S.İ. 10. Bölge Müdürlüğü kurumlarına yönelik yapılan çalışmalarda 6 kişiye işlem yapılmış 6 kişi ihraç edilmiş, Karayolları  9. Bölge Müdürlüğü kurumlarına yönelik yapılan çalışmalarda 6 kişiye işlem yapılmış 4 kişi ihraç edilmiş, Karacadağ Kalkınma Ajansında 6 kişiye işlem yapılmış 5 kişi ihraç edilmiş, Tarım ve Kırsal Alanı Kalkındırmayı Destekleme Kurumunda 4 kişiye işlem yapılmış 4 kişi ihraç edilmiş, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü kurumlarına yönelik yapılan çalışmalarda 14 kişiye işlem yapılmış 14 kişi ihraç edilmiştir.” İfadeleri kullanıldı.

Açıklamanın devamında, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü kurumlarında ise 13 kişiye işlem yapıldığı, 11 kişi ihraç edildiği belirtildi.

Vergi Dairesi Başkanlığı kurumlarında da 20 kişiye işlem yapıldığı, 16 kişi ihraç edildiği ifade edilen açıklamanın devamında, “Gençlik Merkezleri ve Spor Müdürlüğü kurumlarına yönelik yapılan çalışmalarda 17 kişiye işlem yapılmış 11 kişi ihraç edilmiş, T.C.D.D. Gar Müdürlüğü kurumlarına yönelik yapılan çalışmalarda 9 kişiye işlem yapılmış 2 kişi ihraç edilmiş, Sosyal Güvenlik Müdürlüğü kurumlarına yönelik yapılan çalışmalarda 9 kişiye işlem yapılmış 5 kişi ihraç edilmiş, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında yapılan çalışmalarda 7 kişi Merkez birimden 7 kişi ilçedeki birimlerden olmak üzere 14 kişiye işlem yapılmış 14 kişi ihraç edilmiş, T.E.İ.A.Ş. İletim Şebekeleri İşletme ve Bakım Müdürlüğü kurumlarına yönelik yapılan çalışmalarda 5 kişiye işlem yapılmış 3 kişi ihraç edilmiş, Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu Bölge Müdürlüğü kurumlarına yönelik yapılan çalışmalarda 4 kişiye işlem yapılmış 2 kişi ihraç edilmiş, Defterdarlık kurumlarına yönelik yapılan çalışmalarda 2 kişiye işlem yapılmış 1 kişi ihraç edilmiş, İl Afet Acil Durum Müdürlüğüne yönelik yapılan çalışmalarda 2 kişiye işlem yapılmış 1 kişi ihraç edilmiş, İl Dernekler kurumuna yönelik yapılan çalışmalarda 3 kişiye işlem yapılmış 2 kişi ihraç edilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Açılamanın devamında, “Mülki İdari Amirlerine yönelik yapılan çalışmalarda; 3 Vali Yardımcısından 2 Vali Yardımcısı ihraç edilmiş, 5 ilçe Kaymakamından 3 kaymakam ihraç edildi, 2 Kaymakam Adayının 2'si de ihraç edilmiştir.

T.Ü.İ.K. Diyarbakır Bölge Müdürlüğü, M.T.A. Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğü, E.Ü.A.Ş. Dicle Ve Yöresi HES İşletme Müdürlüğü kurumlarına yönelik yapılan çalışmalarda 3’er kişiye işlem yapılmış hepsi ihraç edilmiştir.

Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü, Bilim ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme 8. Bölge Müdürlüğünden, Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü kurumlarına yönelik yapılan çalışmalarda 2’er kişiye işlem yapılmış hepsi ihraç edilmiştir.

Gümrük Müdürlüğünden, Gümrük Tasfiye İşlt. Müdürlüğünden, Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğünden, Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğünden, Orman 10. Bölge Müdürlüğünden, Ziraat Bankası Müdürlüğünden, Basın ve Yayın Enformasyon İl Müdürlüğünden, Kültür ve Turizm il Müdürlüğü, Milli Piyango Şube Müdürlüğü kurumlarına yönelik yapılan çalışmalarda 1’er kişiye işlem yapılmış ve tamamı ihraç edilmiştir.

Adli Personellerden, 43 Hakim ve 26 Savcı hakkında idari işlemler devam etmektedir.

Türk Telekom A.Ş. Doğu 2. Bölge Müdürlüğü kurumlarına yönelik yapılan çalışmalarda 7 kişi hakkında, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, PTT Baş Müdürlüğü, kurumlarına yönelik yapılan çalışmalarda 2’şer kişi hakkında, İl Yazı işleri Müdürlüğünde, Devlet Hava Meydanları Müdürlüğünde, Kredi Yurtlar Kurum Müdürlüğünde, Halk Bankasında, Müze Müdürlüğünde, İl Sosyal Etüt Ve Proje Müdürlüğünde, Bank Asya’da, Sur ve Silvan Kaymakamlığı kurumlarına yönelik yapılan çalışmalarda 1’er kişi işlem yapılmış olup idari işlemleri devam etmektedir.

Ayrıca aynı yapıyla mücadele kapsamında ilimizde toplam bin 594 kişiye adli işlem yapılmış, bunlardan 647 kişi tutuklanmış, 519 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, 330 kişi serbest bırakılmış ve 98 kişinin gözaltı işlemi devam etmektedir.” denildi. 

Editör Ramazan Cengiz

Etiketler
Yorum Yap
Haberler
Mardin'de TIR Devrildi 1 Kişi Yaralandı
Mardin'de TIR Devrildi 1 Kişi Yaralandı
Mardin-Kızıltepe Karayolu'nda seyir halinde olan soğan yüklü TIR, virajı alamayarak devrildi. Yaşanan kazada TIR sürücüsü yaralandı.
Sosyal Medya Üzerinden PKK Propagandası Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Sosyal Medya Üzerinden PKK Propagandası Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Mardin'de bölücü örgüt PKK'nın sosyal medya üzerinden propagandasını yaptıkları tespit edilen 3 kişi göz altına alındı. Bunlardan biri serbest bırakılırken 2 si tutuklandı.
Alimler Uyarıyor Piyango Haramdır Uzak Durun
Alimler Uyarıyor Piyango Haramdır Uzak Durun
Yılbaşının yaklaşması ile beraber milli piyango yılbaşı çekilişi ve verilmesi planlanan astronomik ikramiye yediden yetmişe her kesin hayallerini süslese de geçmişte söz konusu ikramiyeyi kazanan bir çok kişinin durumun içler acısı halde olması dikkatlerden kaçmıyor. Diğer yandan alimler piyangonun kumarın bir çeşidi olduğu ve dinimizce kesin bir şekilde yasaklandığına dikkat çektiler.
Pervin Buldan Serbest Bırakıldı
Pervin Buldan Serbest Bırakıldı
Bu gün sabah saatlerinde göz altına alınan TBMM başkan vekili HDP İstanbul milletvekili Pervin Buldan ek ifade için emniyete götürüldü burada ifadesi alınan Buldan daha sonra serbest bırakıldı.
Elektrik Kesintileri Sağlık Hizmetlerini Aksatıyor
Elektrik Kesintileri Sağlık Hizmetlerini Aksatıyor
Mardin'in Kızıltepe İlçesinde Sık Sık kesilen ve uzun süre gelmeyen elektrikler ilçedeki başta sağlık ocakları ve eczanelerde ciddi sıkıntıların ortaya çıkmasına neden oluyor.
Meclis Başkan Vekili Buldan Gözaltına Alındı
Meclis Başkan Vekili Buldan Gözaltına Alındı
Meclis Başkan vekili ve HDP İstanbul milletvekili Pervin Buldan göz altına alındı.
Doğu'da Misafir Anne Uygulaması Hayata Geçiyor
Doğu'da Misafir Anne Uygulaması Hayata Geçiyor
Doğu ve güneydoğu illerimizin çetin kış şartlarından dolayı çoğu kez karşılaşılıyor yolda doğumu başlayan kadınlar yada bir sağlık kuruluşuna yetişmeye çalışırken ekiplerin geceli gündüzlü özverili çalışmalarını. Ancak Muş'ta hayata geçirilen proje ile doğumun son ayına girmiş kadınlar devletin misafirhanelerinde hastaneye ulaşması kolay merkezlerde misafir edilecek.
Örgüte Ait Tonlarca Kaçak Sigara ve Kaçak Çay Yakalandı
Örgüte Ait Tonlarca Kaçak Sigara ve Kaçak Çay Yakalandı
Hakkari Valiliği, PKK'ye yardım-yataklık ve finans temin ettiği tespit edilen şahısların evlerinde Jandarma tarafından yapılan aramalarda 520 bin paket kaçak sigara, 1 ton 720 çay ve 1 ton 180 kilo nargile tütünü ele geçirildiğini açıkladı.
Sosyal Medyada Propagandaya Tutuklama
Sosyal Medyada Propagandaya Tutuklama
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sosyal medyada PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle yakalanan 9 zanlıdan 7’si tutuklandı.
FETÖ Operasyonunda Uşak Üniversitesi Rektörü Göz Altına Alındı
FETÖ Operasyonunda Uşak Üniversitesi Rektörü Göz Altına Alındı
Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları hız kesmeden devam ediyor. Devletin içine palazlanmış hain örgütün kolları bir bir deşifre olurken bu gün yapılan operasyonda aralarında Uşak Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sait Çelik'in de bulunduğu 8 kişi göz altına alındı.
Türkiye El-Bab'a Girdi Şehid Sayısı Arttı
Türkiye El-Bab'a Girdi Şehid Sayısı Arttı
TSK'nın Suriye'nin kuzeyinde sürdürdüğü Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El-Bab bölgesinde öğleden sonra yürütülen operasyonda 10 askerin hayatını kaybettiği 6'sı ağır 18 askerin yaralandığı, 138 IŞİD mensubunun da öldürüldüğü bildirildi.
Hamile Kadını Kurtarmak İçin 28 Saat Aralıksız Kar Temizlediler
Hamile Kadını Kurtarmak İçin 28 Saat Aralıksız Kar Temizlediler
Batman’ın Sason ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yolları kapanan bir köyde mahsur kalan hamile bir kadın, İl Özel İdaresi ekiplerinin 28 saatlik çalışmaları sonucu sağlık birimine ulaştırıldı.