Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 25 Kasım 2016 16:15:08 Tarihinde eklenmiştir. 463 Defa Okundu.

Şanlıurfa'da Faruk-u Adil Hz. Ömer Programı Yapıldı

Şanlıurfa’da düzenlenen "Faruk-u Adil Hz. Ömer" programına katılanlar, toplumda dayanışma olmamasının, sosyal adaletin hayata yansıtılmamasından kaynaklandığını söylediler.

Şanlıurfa'da Faruk-u Adil Hz. Ömer Programı Yapıldı

Peygamber Sevdalıları Platformunun kasım ayını “sahabe ayı” olarak ilan etmesi dolayısıyla Şanlıurfa’da düzenlenen “Faruk-u Adil Hz. Ömer” programına katılanlar, duygularını paylaştılar.

Programı güzel bulduklarını söyleyen katılımcılar, toplumun Hz. Ömer’in adaletine muhtaç olduğunu belirttiler.

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın, insanlığın adalete muhtaç olduğu bir dönemde ashabın gündeme gelmesinin önemli olduğunu dile getirdi.

Yalçın, “HÜDA PAR olarak üyelerimizle birlikte bu programa iştirak ettik. Gerçekten duygusal atmosferde izlediğimiz bir program oldu. Bütün insanlığın Hz. Ömer’in adaletine ciddi manada ihtiyacı olduğu bir dönemde bu sahabelerin hayatlarının gündeme gelmesi çok değerli ve kıymetli bir durumdur. İnsanlık olarak en çok ihtiyaç duyduğumuz konu adalettir. Bundan dolayı Hz. Ömer denilince aklımıza adalet geliyor. Bu tür programların artarak devam etmesi gerekir.” dedi.

Genç Düşünce Akademisi (GEDAK) Başkanı Osman Yavuz, İslam’ın sosyal adaletinin hayata yansıtılmaması nedeniyle toplumda dayanışma ve sevgi selinin oluşmadığını ifade etti.

“Hz. Ömer sosyal adaleti oturtması adına temeller atmıştır”

Hz. Ömer’in adalet yönünün bütün toplumu ilgilendirdiğine değinen Yavuz, şunları söyledi:

“Bizler bu dine inanmış insanlar olarak İslami hayatımızı daha çok takke ile seccade arasına sıkıştırdığımız, yani İslam’ın sosyal adaletini hayatımıza yansıtamadığımız için toplumda dayanışma, sevgi seli yaşanamıyor. Toplumdaki sorunlar bunlardan doğuyor. Oysaki bizler, başta Peygamberimiz olmak üzere akabinde güzide sahabeleri takip etmeliyiz. Bu anlamda Hz. Ömer bizim için en iyi örnektir. Hz. Ömer sadece ibadet yönünde değil, sosyal adaleti, fakir fukaraya sahip çıkması ve kucak açması, adalet sistemini oturtması adına temeller atmıştır. Bu programı çok olumlu buluyorum.”

Bu tür programların devam etmesini isteyen İbrahim Atmaca, “Çünkü gelecek nesillerin bilinçlenmeleri açısından çok iyi oluyor. Şimdiki zaman diliminde adalet diye bir şey kalmamış. Adaletin ismi var ama cismi yok. Ne yazık ki Hz. Ömer’in adaletini uygulayacak sistem yok. Temennimiz bundan sonra olmasıdır.” şeklinde konuştu.

“Çağımızda ihtiyacımız olan Hz. Ömer’in adaletidir”

İslam coğrafyasında Hz. Ömer gibi liderlere ihtiyaç duyulduğunu belirten Ahmet Yılmazoğlu, “Çağımızda ihtiyacımız olan Hz. Ömer’in adaletinin gönüllerimize nakşedilmesidir ki şu an zülüm altındaki İslam coğrafyasına bir soluk olur. İnşallah İslam coğrafyasında Hz. Ömer misali liderler çıkar, bize huzur ve mutluluk gelir.” ifadelerini kullandı.

Diğer bir katılımcı Hüseyin Şeker ise programda İslam’ın adalet anlayışının mükemmel bir şekilde anlatıldığını dile getirdi. 

Editör Ramazan Cengiz

Etiketler
Yorum Yap
Şanlıurfa
Şanlıurfa İmam Keskin Mahallesinde Silahlı Çatışma
Şanlıurfa İmam Keskin Mahallesinde Silahlı Çatışma
Nedeni henüz öğrenilmeyen çatışma; görgü tanıklarının ifadesine göre elinde pompalı tüfekle ateş eden bir kişi daha sonra arkadan gelen ve plakası tespit edilemeyen bir motosiklete binerek bölgeden uzaklaştı Olayda kurşunların hedefi olan 3 kişi yaralandı
Şanlıurfa Belediyesi Çöpten Elektrik Üretiyor
Şanlıurfa Belediyesi Çöpten Elektrik Üretiyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği proje ile çöp toplama tesisinde ortaya çıkan metan gazı ile yaklaşık 40 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılayacak enerji üretiliyor.
Halfeti Belediyesine Vekaleten Kaymakam Atandı
Halfeti Belediyesine Vekaleten Kaymakam Atandı
Aralığın başlarında önce göz altına alınan ardından tutuklanarak ceza evine gönderilen Halfeti belediye başkanı Mustafa Bayram'ın yerine vekaleten kaymakam Şeref Albayrak görevlendirildi
Şanlıurfa'da Siyer Sınavı Başvuruları İçin Stant Açıldı
Şanlıurfa'da Siyer Sınavı Başvuruları İçin Stant Açıldı
Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından yapılması planlanan Siyer Sınavı için Şanlıurfa Harran Üniversitesi Erdemli Gençlik Kulübü Stant açarak başvuruları kabul etti.
Urfa'da Kaçak Sigara Operasyonu
Urfa'da Kaçak Sigara Operasyonu
Şanlıurfa'da bir ihbarı değerlendiren polis bir akaryakıt tankerini durdurdu tankerde yapılan aramada 42 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
Hukuk ve Adalet Bir Gün Herkese Lazım Olur
Hukuk ve Adalet Bir Gün Herkese Lazım Olur
HDP Şanlıurfa milletvekili Osman Baydemir mecliste Dilek Öcalan ile birlikte yaptığı basın toplantısında "adalet bir gün mutlaka ama mutlaka her kese lazım olacak" diye konuştu.
Birecik'te Düzenlenen Sempozyumda Çocuk İstismarı Konuşuldu
Birecik'te Düzenlenen Sempozyumda Çocuk İstismarı Konuşuldu
Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde Düzenlenen sempozyuma çok sayıda akademisyen uzman ve vatandaşlar ile öğrenciler katıldı.
Harran Üniversitesi Sektörün En iyilerini Bir Araya Getirdi
Harran Üniversitesi Sektörün En iyilerini Bir Araya Getirdi
Bir panel düzenleyen Harran Üniversitesi sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Otel Lokanta ve İkram hizmetleri bölümü söz konusu hizmet sektöründe gerek aşçı gerek salon personeli olsun sektörün en iyilerini bir araya getirerek bir panel düzenledi.
Urfa'da Buz Kaplı Göle Düşen İki Kişi Öldü
Urfa'da Buz Kaplı Göle Düşen İki Kişi Öldü
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde avlanmaya giden 2 kardeş düştükleri buz kaplı gölette donarak hayatını kaybetti.
Urfa'da Kafe Çalışanları Temizlik Elemanını Darp Etti
Urfa'da Kafe Çalışanları Temizlik Elemanını Darp Etti
Şanlıurfa merkez Haliliye ilçesinde bulunan Ahmet Bahçıvan İş Merkezinde Haliliye Belediyesi temizlik personeli Ali Şiltak'ı kafenin önündeki çöpleri toplamadığı gerekçesiyle Sopalarla dövdüler.
Şanlıurfa'da Hayvan Yetiştiriciliği Teşvik edilmeli
Şanlıurfa'da Hayvan Yetiştiriciliği Teşvik edilmeli
Şanlıurfa Canlı Hayvan Pazarı Derneği Başkanı İzzet Çiftçi, bölgede neredeyse bitme noktasına gelen hayvancılığın teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.
Viranşehir'de Bir Pikap Kundaklandı
Viranşehir'de Bir Pikap Kundaklandı
Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde park halinde olan bir pikap kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateşe verildi.