Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 25 Kasım 2016 15:57:37 Tarihinde eklenmiştir. 586 Defa Okundu.

Milletvekili Ayhan FETÖ'cü Yayla Hakkında Soru Önergesi Verdi

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, bir dönem Şanlıurfa’da görev yapan Eski polis şefi Ahmet Sait Yayla’nın görev süresince, haksız, hukuksuz uygulamalarla yaşattığı mağduriyetlerle ilgili olarak, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması talebi ile TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

Milletvekili Ayhan FETÖ'cü Yayla Hakkında Soru Önergesi Verdi

Milletvekili Ayhan önergesinde, “FETÖ” ile bağlantılı olduğu iddia edilen Ahmet Sait Yayla’nın Amerika Kuzey Texas Üniversitesi’nden Türkiye’ye gelerek, 2010 yılı Temmuz ayında Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü TEM Müdürlüğü’ne atandığını  söyledi.

Urfa’da herkese komplo uygulamış

Söz konusu şahsın Emniyet Müdürlüğü’nde pasif göreve getirilmesi üzerine şantajla Harran Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanlığına atandığını aktaran Ayhan, “Görevli olarak gittiği ABD’de uzun süre rapor alıp Türkiye aleyhine faaliyetlerde bulunduğu iddia edilmektedir. Söz konusu şahıs halen ABD’de ikamet etmektedir.   Şanlıurfa kamuoyu ve basınında Ahmet Sait Yayla’nın İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki görevi süresince siyasetçilerden basın çalışanlarına, sivil toplum örgütü temsilcilerinden işadamlarına kadar çok sayıda kişiyi çeşitli komplolarla göz altına aldırdığı, tutuklattığı, yargıdaki bazı ilişkileri üzerinden caza almalarını sağladığı yönünde ciddi iddialar mevcuttur. Ahmet Sait Yayla’nın yürüttüğü soruşturmalar sonucu açılan ve sanıkların ceza alması ile sonuçlanan bazı davaların hakimlerinin de “FETÖ” üyesi olmaktan dolayı görevden ihraç edilip halen cezaevinde tutuklu bulundukları iddia edilmektedir. Söz konusu iddialar doğru ise – ki kamuoyunda doğru olduğuna dair çok ciddi kanılar mevcuttur – çok ciddi mağduriyetler söz konusudur. Yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi açısından acilen çalışmaların yürütülmesi gerekmektedir” dedi.

Yayla hakkında soruşturma başlatıldı mı ?

Milletvekili Ayhan önergesinde şu soruları sordu:

“1. Ahmet Sait YAYLA’nın Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü görevindeyken yürüttüğü soruşturma sayısı kaçtır? Bu soruşturmalar sonucu gözaltına alınan kişi sayısı kaçtır?  Gözaltına alınanların kaçı tutuklanmıştır?

Başlatılan soruşturmalar sonucu açılan davalarda hüküm giyen kişi sayısı kaçtır?
Hüküm giyme ile sonuçlanan davaların hakim ve savcılarından kaçı “FETÖ” üyeliğinden açığa alınmış, kaçı görevden ihraç edilmiş, kaçı tutuklanmıştır?
Kumpas soruşturma ve davalarla mağdur edilen yurttaşların mağduriyetini gidermeye dönük herhangi bir çalışmanız mevcut mudur?
Kumpas davalarda yeniden yargılama ile ilgili herhangi bir çalışmanız mevcut mudur?
Ahmet Sait Yayla’nın şantajla Harran Üniversitesine Profesör olarak atanması ile ilgili olarak herhangi bir soruşturma açılmış mıdır? Açılmış ise ne aşamadadır/nasıl sonuçlanmıştır?
Halen ABD’de yaşadığı iddia edilen Ahmet Sait YAYLA’nın iadesi ile ilgili herhangi bir işlem yapılmış mıdır? Yapılmış ise ne aşamadadır/nasıl sonuçlanmıştır?”

Editör Ramazan Cengiz
Etiketler
Yorum Yap
Şanlıurfa
Şanlıurfa İmam Keskin Mahallesinde Silahlı Çatışma
Şanlıurfa İmam Keskin Mahallesinde Silahlı Çatışma
Nedeni henüz öğrenilmeyen çatışma; görgü tanıklarının ifadesine göre elinde pompalı tüfekle ateş eden bir kişi daha sonra arkadan gelen ve plakası tespit edilemeyen bir motosiklete binerek bölgeden uzaklaştı Olayda kurşunların hedefi olan 3 kişi yaralandı
Şanlıurfa Belediyesi Çöpten Elektrik Üretiyor
Şanlıurfa Belediyesi Çöpten Elektrik Üretiyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği proje ile çöp toplama tesisinde ortaya çıkan metan gazı ile yaklaşık 40 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılayacak enerji üretiliyor.
Halfeti Belediyesine Vekaleten Kaymakam Atandı
Halfeti Belediyesine Vekaleten Kaymakam Atandı
Aralığın başlarında önce göz altına alınan ardından tutuklanarak ceza evine gönderilen Halfeti belediye başkanı Mustafa Bayram'ın yerine vekaleten kaymakam Şeref Albayrak görevlendirildi
Şanlıurfa'da Siyer Sınavı Başvuruları İçin Stant Açıldı
Şanlıurfa'da Siyer Sınavı Başvuruları İçin Stant Açıldı
Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından yapılması planlanan Siyer Sınavı için Şanlıurfa Harran Üniversitesi Erdemli Gençlik Kulübü Stant açarak başvuruları kabul etti.
Urfa'da Kaçak Sigara Operasyonu
Urfa'da Kaçak Sigara Operasyonu
Şanlıurfa'da bir ihbarı değerlendiren polis bir akaryakıt tankerini durdurdu tankerde yapılan aramada 42 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
Hukuk ve Adalet Bir Gün Herkese Lazım Olur
Hukuk ve Adalet Bir Gün Herkese Lazım Olur
HDP Şanlıurfa milletvekili Osman Baydemir mecliste Dilek Öcalan ile birlikte yaptığı basın toplantısında "adalet bir gün mutlaka ama mutlaka her kese lazım olacak" diye konuştu.
Birecik'te Düzenlenen Sempozyumda Çocuk İstismarı Konuşuldu
Birecik'te Düzenlenen Sempozyumda Çocuk İstismarı Konuşuldu
Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde Düzenlenen sempozyuma çok sayıda akademisyen uzman ve vatandaşlar ile öğrenciler katıldı.
Harran Üniversitesi Sektörün En iyilerini Bir Araya Getirdi
Harran Üniversitesi Sektörün En iyilerini Bir Araya Getirdi
Bir panel düzenleyen Harran Üniversitesi sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Otel Lokanta ve İkram hizmetleri bölümü söz konusu hizmet sektöründe gerek aşçı gerek salon personeli olsun sektörün en iyilerini bir araya getirerek bir panel düzenledi.
Urfa'da Buz Kaplı Göle Düşen İki Kişi Öldü
Urfa'da Buz Kaplı Göle Düşen İki Kişi Öldü
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde avlanmaya giden 2 kardeş düştükleri buz kaplı gölette donarak hayatını kaybetti.
Urfa'da Kafe Çalışanları Temizlik Elemanını Darp Etti
Urfa'da Kafe Çalışanları Temizlik Elemanını Darp Etti
Şanlıurfa merkez Haliliye ilçesinde bulunan Ahmet Bahçıvan İş Merkezinde Haliliye Belediyesi temizlik personeli Ali Şiltak'ı kafenin önündeki çöpleri toplamadığı gerekçesiyle Sopalarla dövdüler.
Şanlıurfa'da Hayvan Yetiştiriciliği Teşvik edilmeli
Şanlıurfa'da Hayvan Yetiştiriciliği Teşvik edilmeli
Şanlıurfa Canlı Hayvan Pazarı Derneği Başkanı İzzet Çiftçi, bölgede neredeyse bitme noktasına gelen hayvancılığın teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.
Viranşehir'de Bir Pikap Kundaklandı
Viranşehir'de Bir Pikap Kundaklandı
Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde park halinde olan bir pikap kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateşe verildi.