Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 25 Kasım 2016 11:14:57 Tarihinde eklenmiştir. 367 Defa Okundu.

Gençlik İle Beslenmeyen Teşkilatlar Yok Olmaya Mahkumdur

Bir davanın başarıya ulaşmasına en çok katkı sağlayanların gençler olduğunu belirten HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, gençlerden yoksun bir hareketin tarihi süreç içerisinde yok olmaya mahkûm olduğuna dikkat çekti.

Gençlik İle Beslenmeyen Teşkilatlar Yok Olmaya Mahkumdur

HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, bir davanın başarıya ulaşmasına en çok katkı sağlayanların gençler olduğuna dikkat çekerek, gençlerden yoksun bir hareketin tarihi süreç içerisinde yok olmaya mahkûm olduğuna dikkat çekti.

HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç bir dizi ziyaret için geldiği Mardin’in Midyat ilçesinde gençlerle bir araya geldi. Kılınç’a, HÜDA PAR Mardin İl Başkanı Şehmus Akman, İlçe Başkanı İsa Altunkaynak ile partililer eşlik etti.

Kılınç beraberindeki partililerle önce Erişti Mahallesi (Tafo ) Medresesi müderrisi Şeyh Muhammed Işık’ı, Acırlı Mahallesi Muhtarı Arafat Akdoğan’ı ve Söğütlü Mahallesi’nde halkı ziyaret etti.

Ziyaretlerin ardından HÜDA PAR Midyat Gençlik Kolları Başkanlığının tertiplediği programda bir seminer verdi.

Kılınç burada yaptığı konuşmada gençlerin bir dava ve siyasi hareket açısından rollerine dikkat çekti.

Bir davanın başarıya ulaşmasına en çok katkı sağlayanların gençler olduğunu belirten Kılınç, “Değerli gençler! Malumunuz her davanın, her hareketin özellikle siyasi yapılanmaların belki mayası ana kaynağı gençlerdir. Gençlerden yoksun, gençlik kollarından yoksun bir hareket tarihi süreç içerisinde yok olmaya mahkûmdur. İlk günden günümüze kadar İslam tarihinde bu yüce davanın ağır yükünü gençler kendi omuzlarında yükseltmişlerdir. İslam tarihine, insanlık tarihine baktığımızda; mesela Hz. Musa’nın hayatına bakın, Hz İsa ve Hz İbrahim (a.s.)’ın hayatlarına bakın. Tevhit mücadelesine başlarlarken, bu peygamberlerden kimisi 18-20 kimisi 20-25 yaşlarında iken tevhit mücadelesinin ağır yükünü omuzladılar ve kendi halklarının kurtuluşu için kendi dönemlerin de bir çığır açtılar. İslam tarihinde biz bunu görüyoruz. İlk İslam toplumunu oluşturan altın neslin geneli gençlerden müteşekkildi.” dedi.

Gençlerin topluma birer model olması gerektiğini ifade eden Kılınç,  “Özellikle bu günün gençleri daha çok kendi içinde bulundukları gençlere kendi içinde oldukları topluma model olmalılar. Ve bir model sunmalıdırlar. Çabaladıkça Allah-u Teala yolunuzu açar ama yok yerimizde oturursak kimse gelip kapımızı çalmaz ve kimse bize gelmez. Üstat Bediüzzaman hazretleri diyor ki; ihlâs yani samimiyet, fedakârlık, şerde dahi olsa mutlaka başarıya ulaşacaktır. Eğer Midyat’ta bugün 50 tane genç varsa ve ihlâsla çalışsalar inanın birkaç yıl içinde semeresini verir.” ifadelerini kullandı.

Gençlerden, HÜDA PAR Gençlik Kolları’nın çalışmalarında aktif olarak yer almalarını beklediklerini ifade eden Kılınç, “Biz, parti çalışmaları derken insanlara gidip İslam’ı anlatıyoruz. Biz, ‘gelin illa oyunuzu HÜDA PAR’a verin’ demiyoruz. Islah olmanı istiyorum kardeşim. Oyunu kime veriyorsan ver, yeter ki kıbleye yönel, yeter ki Allah’ı ve Peygamberi tanı.” diye konuştu.

Yeni anayasa çalışmalarına da değinen Kılınç, HÜDA PAR olarak, eşitlikçi, herkesi kapsayan, her inanca saygılı, hürmetli bir anayasayı talep ettiklerini ifade etti. 

Editör Ramazan Cengiz
Etiketler
Yorum Yap
Haberler
Mardin'de TIR Devrildi 1 Kişi Yaralandı
Mardin'de TIR Devrildi 1 Kişi Yaralandı
Mardin-Kızıltepe Karayolu'nda seyir halinde olan soğan yüklü TIR, virajı alamayarak devrildi. Yaşanan kazada TIR sürücüsü yaralandı.
Sosyal Medya Üzerinden PKK Propagandası Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Sosyal Medya Üzerinden PKK Propagandası Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Mardin'de bölücü örgüt PKK'nın sosyal medya üzerinden propagandasını yaptıkları tespit edilen 3 kişi göz altına alındı. Bunlardan biri serbest bırakılırken 2 si tutuklandı.
Alimler Uyarıyor Piyango Haramdır Uzak Durun
Alimler Uyarıyor Piyango Haramdır Uzak Durun
Yılbaşının yaklaşması ile beraber milli piyango yılbaşı çekilişi ve verilmesi planlanan astronomik ikramiye yediden yetmişe her kesin hayallerini süslese de geçmişte söz konusu ikramiyeyi kazanan bir çok kişinin durumun içler acısı halde olması dikkatlerden kaçmıyor. Diğer yandan alimler piyangonun kumarın bir çeşidi olduğu ve dinimizce kesin bir şekilde yasaklandığına dikkat çektiler.
Pervin Buldan Serbest Bırakıldı
Pervin Buldan Serbest Bırakıldı
Bu gün sabah saatlerinde göz altına alınan TBMM başkan vekili HDP İstanbul milletvekili Pervin Buldan ek ifade için emniyete götürüldü burada ifadesi alınan Buldan daha sonra serbest bırakıldı.
Elektrik Kesintileri Sağlık Hizmetlerini Aksatıyor
Elektrik Kesintileri Sağlık Hizmetlerini Aksatıyor
Mardin'in Kızıltepe İlçesinde Sık Sık kesilen ve uzun süre gelmeyen elektrikler ilçedeki başta sağlık ocakları ve eczanelerde ciddi sıkıntıların ortaya çıkmasına neden oluyor.
Meclis Başkan Vekili Buldan Gözaltına Alındı
Meclis Başkan Vekili Buldan Gözaltına Alındı
Meclis Başkan vekili ve HDP İstanbul milletvekili Pervin Buldan göz altına alındı.
Doğu'da Misafir Anne Uygulaması Hayata Geçiyor
Doğu'da Misafir Anne Uygulaması Hayata Geçiyor
Doğu ve güneydoğu illerimizin çetin kış şartlarından dolayı çoğu kez karşılaşılıyor yolda doğumu başlayan kadınlar yada bir sağlık kuruluşuna yetişmeye çalışırken ekiplerin geceli gündüzlü özverili çalışmalarını. Ancak Muş'ta hayata geçirilen proje ile doğumun son ayına girmiş kadınlar devletin misafirhanelerinde hastaneye ulaşması kolay merkezlerde misafir edilecek.
Örgüte Ait Tonlarca Kaçak Sigara ve Kaçak Çay Yakalandı
Örgüte Ait Tonlarca Kaçak Sigara ve Kaçak Çay Yakalandı
Hakkari Valiliği, PKK'ye yardım-yataklık ve finans temin ettiği tespit edilen şahısların evlerinde Jandarma tarafından yapılan aramalarda 520 bin paket kaçak sigara, 1 ton 720 çay ve 1 ton 180 kilo nargile tütünü ele geçirildiğini açıkladı.
Sosyal Medyada Propagandaya Tutuklama
Sosyal Medyada Propagandaya Tutuklama
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sosyal medyada PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle yakalanan 9 zanlıdan 7’si tutuklandı.
FETÖ Operasyonunda Uşak Üniversitesi Rektörü Göz Altına Alındı
FETÖ Operasyonunda Uşak Üniversitesi Rektörü Göz Altına Alındı
Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları hız kesmeden devam ediyor. Devletin içine palazlanmış hain örgütün kolları bir bir deşifre olurken bu gün yapılan operasyonda aralarında Uşak Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sait Çelik'in de bulunduğu 8 kişi göz altına alındı.
Türkiye El-Bab'a Girdi Şehid Sayısı Arttı
Türkiye El-Bab'a Girdi Şehid Sayısı Arttı
TSK'nın Suriye'nin kuzeyinde sürdürdüğü Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El-Bab bölgesinde öğleden sonra yürütülen operasyonda 10 askerin hayatını kaybettiği 6'sı ağır 18 askerin yaralandığı, 138 IŞİD mensubunun da öldürüldüğü bildirildi.
Hamile Kadını Kurtarmak İçin 28 Saat Aralıksız Kar Temizlediler
Hamile Kadını Kurtarmak İçin 28 Saat Aralıksız Kar Temizlediler
Batman’ın Sason ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yolları kapanan bir köyde mahsur kalan hamile bir kadın, İl Özel İdaresi ekiplerinin 28 saatlik çalışmaları sonucu sağlık birimine ulaştırıldı.