Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 24 Kasım 2016 16:08:59 Tarihinde eklenmiştir. 1056 Defa Okundu.

Siğaradan Ayağı Kesilen Adam; Sigara İçenler Halimi Görün

Başta akciğer kanseri olmak üzere hayatın her yanını olumsuz etkileyen sigara Batmanlı Mehmet Sait Özbey'in ayağının kesimesine neden olmuş. Sigara nedeniyle bir ayağı kesilen 61 yaşındaki Mehmet Sait Özbey, sigara içen kişilerin kendisini görüp örnek alınmasını isteyerek, kullanıcılara bırakmasını tavsiye etti.

Siğaradan Ayağı Kesilen Adam; Sigara İçenler Halimi Görün

Batman'da ikamet eden 61 yaşındaki Mehmet Sait Özbey, sigara kullandığı için bir ayağının kesildiğini söyleyerek, sigara içen veya içmek isteyen kişilerin kendi durumundan örnek almasını istedi.

Yaklaşık 45 yıl boyunca sigara içtiğini belirten Mehmet Sait Özbey, sigara nedeniyle bir ayağı kesildiğini söyledi. 15 yaşındayken çevresinin etkisiyle sigaraya başlayan Özbey, 52 yaşındayken sol ayağının başparmağında damar tıkanığı meydana geldiğini ifade etti.

İçtiği sigara nedeniyle ayağının başparmağında damar tıkanıklığı olduğunu söyleyen Özbey, "61 yaşındayım 15 yaşındayken sigaraya başladım 45 yıldan beridir sigara içiyorum. İçtiğim sigaradan dolayı ayağım kesildi. İlk başta sol ayağımın başparmağında damar tıkanlığı oldu. Parmağım kesildikten sonra yavaş yavaş damar tıkanıklığı yukarı çıktı. Tedavi için İstanbul'a gittim. İstanbul'da ayağımı kestiler. Bütün sigara içenlere özellikle gençlere sesleniyorum. Sigarayı bir an evvel terk etsinler. Terk etmeseler benim başıma gelen Allah göstermesin onların başına gelebilir. Beni duyan ve gören halimden ibret alsın. Sigara çok zararlı bir maddedir. " şeklinde tavsiyelerde bulundu.

Sigara içenlere bırakmaları yönünde tavsiyelerde bulunan Özbey, sigaranın hem maddi hemde manevi olarak zararlarına dikkat çekti.

Özbey, "Sigara nefes darlığı, balgam ve birçok hastalığın sebebidir. Günde bir buçuk paket sigara içenler 10 TL boş yere harcıyor demektir. O parayı yakılacağına çocuğuna veya bir hayır kurumuna versen çok yerinde olur. Ayda en az 300 TL yapar.  Gençlere tavsiyem sigarayı kullananlar, içenlerde bıraksınlar Sigara içicileri halimi görsün. Ayağım kesilmesi için hastanelerde iken bayanların çok sigara içtiklerini fark ettim. Bayanlar neredeyse erkeklerden daha çok içiyorlardı. Benim halim sigara içenlere ibret olsun." ifadelerini kullandı. 

Editör Ramazan Cengiz

Etiketler
Yorum Yap
Sağlık
Urfa'da Doğurganlık Hızı Kadın Hastalıklarını Beraberinde Getiriyor
Urfa'da Doğurganlık Hızı Kadın Hastalıklarını Beraberinde Getiriyor
Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana bilim Dalı Yönetim kurulu üyesi Doç. Dr. Muhammet Erdal Sak; Şanlıurfa'da doğum hızı olağanın üstünde bu durum bir çok kadın hastalığını tetikleyen bir durum olduğunu belirtti
Şanlıurfa'da Çocuk Hastanesinde Muayeneye Doktorlar Yetişemiyor
Şanlıurfa'da Çocuk Hastanesinde Muayeneye Doktorlar Yetişemiyor
Türkiye'nin en genç nüfus yapısına sahip ve doğum oranlarının en yüksek olduğu il olan şanlıurfa'da çocuk hastalıkları uzmanı doktorlar gelen çocuk hastalara yetişebilmek için büyük çaba sarf ediyor. İstatistiklere göre ortalama günde 8 bin çocuk hastayı muayene eden doktorlar yetişebilmek için büyük efor sarf ediyorlar.
Gripten Korunmak İstiyorsanız Bunlara Dikkat Edin
Gripten Korunmak İstiyorsanız Bunlara Dikkat Edin
Havaların soğuması ve ani hava değişiklikleri beraberinde gribal hastalıkları da getiriyor. Uzmanlar gripten korunmak için değişik çözümler sunsa da en önemli tedbirler mutlaka düzgün ve dengeli beslenme.
Bu Habere Dikkat; Çocuğunuz Tansiyon Hastası Olabilir
Bu Habere Dikkat; Çocuğunuz Tansiyon Hastası Olabilir
Tansiyon hastalığı sadece belli bir yaş grubunun üzerindeki kişilerde olduğunu zannedenler yanılıyor olabilir ister yeni doğan ister çocukluk yaştaki çocukların mutlaka tansiyonu ölçülmeli, tansiyonla ilgili yaş çizelgelerinin olduğunu belirten uzmanlar, söz konusu hastalığın ihmal edilmemesi gerektiğini belirtti.
Türk bilim insanları otizmde yeni gen keşfetti
Türk bilim insanları otizmde yeni gen keşfetti
Türk bilim insanları, otizm spektrum bozukluğuna neden olan SLC7A5isimli yeni bir gen keşfetti.
Sivilce Daha Çok Psikoloji Nedenli Çıkar
Sivilce Daha Çok Psikoloji Nedenli Çıkar
Aknelerin sanılanın aksine ergenlik dönemine sınırlı olmadığını belirten Cildiye Uzmanı Dr. Rıdvan Özyıldırım, “Akne, yüz, ense, kulak içleri, çene altı, boyun ve omuzlarda yerleşebilir.
En Önemli Şifa Kaynağı Zeytin ve Zeytinyağı
En Önemli Şifa Kaynağı Zeytin ve Zeytinyağı
Kanserden kalp ve damar hastalıklarına, cilt bakımından kozmetiğe kadar her alanda kullanılan zeytin ve zeytinyağı şifa kaynağıdır.
Kremler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
Kremler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
Soğuk suların ellerde kuruluğa neden olduğunu söyleyen uzmanlar, iyi kremin pahalı krem olmadığını ifade etti.
Saç Bakımı Nasıl Olmalı.
Saç Bakımı Nasıl Olmalı.
Uzmanlar saç bakımında şampuanın direk saça uygulanmaması ve sık sık saçların kestirilmesi tavsiyesinde bulundu.
Akneler Nasıl Giderilir.
Akneler Nasıl Giderilir.
Gençlerde yüzde 85, Yetişkinlerde ise yüzde 30 etkileyen akne sorununa cilt yağlanması etki etmekte olup yağ bezi hastalıkları da arttırmaktadır.
Bebeğinizi Organik Besinler ile besleyin.
Bebeğinizi Organik Besinler ile besleyin.
Çocuğunuzu ilk 3 yıl doğal ve organik ürünler ile beslemeniz çocuğunuzun hem sağlığı hem de gelişimi üzerinde olumlu etkiler bırakacaktır.
Organik Pazar.
Organik Pazar.
Yumurtadan şampuana, Kozmetikten meyveye, süs eşyasından kurutulmuşa kadar herşeyi bulabileceğiniz bir pazar. Organik Pazar.