Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 24 Kasım 2016 15:30:29 Tarihinde eklenmiştir. 643 Defa Okundu.

Atatürk Lisesi Müdürü Akın; Aileler Çocuklarını Daha Fazla Önemsemeli

​Şanlıurfa Atatürk Anadolu Lisesi 2016-2017 eğitim öğretim yılı Okul Aile Birliği toplantısı yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Abdulbaki Akın, hedeflerinin geleceğimiz olan gençleri her yönüyle en iyi bir şekilde hayata hazırlamak olduğunu söyledi.

Atatürk Lisesi Müdürü Akın; Aileler Çocuklarını Daha Fazla Önemsemeli

Tüm derslerin alanında iyi yetişmiş tecrübeli ve deneyimli öğretmenler tarafından verildiğini ifade eden Akın, “Toplum olarak ve öğrenciler olarak da Kitap okumaya karşı ilgisiziz. Bu ilgiyi arattırmak için her gün 1 derste   kitap okuyoruz. Biz inanıyoruz ki derslerde ve gireceğimiz tüm sınavlarda başarılı olmak için iyi bir okuyucu olmayı gerektiriyor. Bu kültürü okulda oluşturmak istiyoruz. Bir yıl boyunca okuyacağı kitapları kitap takip formuna ve e okul sistemine kaydedeceğiz. En fazla kitap okuyan öğrencilerimizi ödüllendireceğiz. Öğrencilerimizin test çözme becerilerini geliştirmek ve arkadaşları ile yarışabilmelerini sağlamak için Türkiye geneli denemeler yapıyoruz. Bu deneme sonuçlarını hazırladığımız takip kartına işliyoruz. Ve öğrencimizin başarısını mezun olana kadar takip edeceğiz. Bunun sonunda öğrencimizi nerden aldık nereye götürdük bunu göreceğiz ve velimizle de bunları paylaşacağız. Öğrenci takip altında olduğunu hissedecek ve daha fazla çalışacaktır. Öğrencilerin zamanında derse gelmelerini sağlamak ve dersten izinsiz kaçmalarını önlemek için mesaj sistemini kurduk. Gelmeyen yada geç gelen öğrenci velilerimizi sıcağı sıcağına haberdar edeceğiz.  Şu anda geç gelme ve dersten kaçma sorunu en aza indirilmiştir” dedi.

Velilere uyarı

Öğrencilerimizi  başarısını arttırmak ve eksikliklerini telefi edip onları akademik olarak iyi yetiştirmek içi Destekleme  ve Yetiştirme kurslarını açtıklarını belirten Okul Müdürü Abdulbaki Akın, şöyle konuştu:  “Şu anda Cumartesi ve Pazar günleri saat 08:00-13:00 arasında bu kursla devam etmektedir. Gerçekten öğrencilerimizin bu kurslara ihtiyaçları vardır.  Okulumuzun imajı olumlu olarak değişiyor. Bu sene Okulumuzun puanı 45 puan artmıştır. İlçemizde üçüncü olduk. İnanıyorum ki git gide puanımız artacaktır. Bu da okula olan ilgiyi artırıyor.Okulumuzda disiplin sorununu en aza indirdik. Bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor. Gündemimiz derse zamanında gelmek ders çalışmak , kitap okumak, sporla ilgilenmek, denemelerde netlerimizi arttırmak. İdeal bir öğrenci ve genç yetiştirmektir.      Her alanda okulumuzu güzelleştirmek ve öğrencilerimizi en iyi bir şekilde yetiştirmek için öğretmenlerimizden ekipler oluşturduk.Velilerden istirhamımız; Öğrencileri önemseyelim, değer verelim, onlarla ilgili kararlarda görüşlerini alalım ve beraber karar alalım.Onlarında bir dünyalarının olduğu unutmayalım. Onları düşündüğümüzü, sevip saydığımızı hissettirelim. Onlara çalışma ortamı yapalım. Ayrı oda mümkün değilse, odanın bir köşesini ayarlayalım ve sessizliği sağlayalım. Televizyon izlemeyi en aza indirelim ve internet varsa,  mümkünse kapatalım, çok özellikli telefon almayalım. Onları iletişim araçlarının kölesi yapmayalım. Onları okula zamanında ve kahvaltılı gönderelim. Okula gönderirken üst başına çantasına dikkat edelim.  devamsızlık mesajlarını önemseyelim ve hemen neden derse ve kursa gelmediğini öğrenelim. Arkadaş çevresini öğrenelim, mümkünse samimi arkadaşlarının aileleri ile tanışalım. Deneme ve fotokopi ücretlerini zamanında gönderelim. Öğrencinin kafasını bunumla meşgul etmeyelim. Okulda takip edelim. Rehber Öğretmenler  ve idarecilerle görüşelim. Bir sorun varsa idare ve öğretmenlerle beraber çözelim.”

Editör Ramazan Cengiz
Etiketler
Yorum Yap
Şanlıurfa
Şanlıurfa İmam Keskin Mahallesinde Silahlı Çatışma
Şanlıurfa İmam Keskin Mahallesinde Silahlı Çatışma
Nedeni henüz öğrenilmeyen çatışma; görgü tanıklarının ifadesine göre elinde pompalı tüfekle ateş eden bir kişi daha sonra arkadan gelen ve plakası tespit edilemeyen bir motosiklete binerek bölgeden uzaklaştı Olayda kurşunların hedefi olan 3 kişi yaralandı
Şanlıurfa Belediyesi Çöpten Elektrik Üretiyor
Şanlıurfa Belediyesi Çöpten Elektrik Üretiyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği proje ile çöp toplama tesisinde ortaya çıkan metan gazı ile yaklaşık 40 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılayacak enerji üretiliyor.
Halfeti Belediyesine Vekaleten Kaymakam Atandı
Halfeti Belediyesine Vekaleten Kaymakam Atandı
Aralığın başlarında önce göz altına alınan ardından tutuklanarak ceza evine gönderilen Halfeti belediye başkanı Mustafa Bayram'ın yerine vekaleten kaymakam Şeref Albayrak görevlendirildi
Şanlıurfa'da Siyer Sınavı Başvuruları İçin Stant Açıldı
Şanlıurfa'da Siyer Sınavı Başvuruları İçin Stant Açıldı
Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından yapılması planlanan Siyer Sınavı için Şanlıurfa Harran Üniversitesi Erdemli Gençlik Kulübü Stant açarak başvuruları kabul etti.
Urfa'da Kaçak Sigara Operasyonu
Urfa'da Kaçak Sigara Operasyonu
Şanlıurfa'da bir ihbarı değerlendiren polis bir akaryakıt tankerini durdurdu tankerde yapılan aramada 42 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
Hukuk ve Adalet Bir Gün Herkese Lazım Olur
Hukuk ve Adalet Bir Gün Herkese Lazım Olur
HDP Şanlıurfa milletvekili Osman Baydemir mecliste Dilek Öcalan ile birlikte yaptığı basın toplantısında "adalet bir gün mutlaka ama mutlaka her kese lazım olacak" diye konuştu.
Birecik'te Düzenlenen Sempozyumda Çocuk İstismarı Konuşuldu
Birecik'te Düzenlenen Sempozyumda Çocuk İstismarı Konuşuldu
Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde Düzenlenen sempozyuma çok sayıda akademisyen uzman ve vatandaşlar ile öğrenciler katıldı.
Harran Üniversitesi Sektörün En iyilerini Bir Araya Getirdi
Harran Üniversitesi Sektörün En iyilerini Bir Araya Getirdi
Bir panel düzenleyen Harran Üniversitesi sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Otel Lokanta ve İkram hizmetleri bölümü söz konusu hizmet sektöründe gerek aşçı gerek salon personeli olsun sektörün en iyilerini bir araya getirerek bir panel düzenledi.
Urfa'da Buz Kaplı Göle Düşen İki Kişi Öldü
Urfa'da Buz Kaplı Göle Düşen İki Kişi Öldü
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde avlanmaya giden 2 kardeş düştükleri buz kaplı gölette donarak hayatını kaybetti.
Urfa'da Kafe Çalışanları Temizlik Elemanını Darp Etti
Urfa'da Kafe Çalışanları Temizlik Elemanını Darp Etti
Şanlıurfa merkez Haliliye ilçesinde bulunan Ahmet Bahçıvan İş Merkezinde Haliliye Belediyesi temizlik personeli Ali Şiltak'ı kafenin önündeki çöpleri toplamadığı gerekçesiyle Sopalarla dövdüler.
Şanlıurfa'da Hayvan Yetiştiriciliği Teşvik edilmeli
Şanlıurfa'da Hayvan Yetiştiriciliği Teşvik edilmeli
Şanlıurfa Canlı Hayvan Pazarı Derneği Başkanı İzzet Çiftçi, bölgede neredeyse bitme noktasına gelen hayvancılığın teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.
Viranşehir'de Bir Pikap Kundaklandı
Viranşehir'de Bir Pikap Kundaklandı
Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde park halinde olan bir pikap kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateşe verildi.