Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 24 Kasım 2016 11:39:38 Tarihinde eklenmiştir. 330 Defa Okundu.

Arakan'da Yaşanan Zulme Karşı Sesimizi Yükseltelim

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu, Arakan’da büyük bir dram yaşandığına vurgu yaparak tüm Müslümanları batıla karşı tek vücut olmaya ve mücadele etmeye çağırdı.

Arakan'da Yaşanan Zulme Karşı Sesimizi Yükseltelim

Myanmar hükümetine bağlı askerler ve Budist çeteler, Rohingyalı Müslümanlara yönelik barbarca saldırılarını arttırırken, yaşananlara sert tepki gösteren Diyarbakır HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu, Arakan’da büyük bir dram yaşandığına vurgu yaparak tüm Müslümanları batıla karşı tek vücut olmaya ve mücadele etmeye çağırdı.

Arakan’da Müslümanlara yönelik gerçekleşen katliamlarla ilgili İLKHA’ya konuşan HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu, İslam coğrafyalarında Müslümanların birbiriyle çatışması, birbirinin kanını dökmesi gibi olumsuzlukları bir tarafa bırakması gerektiğine dikkat çekti.

“Arakan mazlumiyeti temsil ediyor”

Sadece Arakan’da değil tüm İslam coğrafyalarında zulmün yaşandığını söyleyen Tanrıkulu, “Medya belki Arakan’ı gündem etmiyor. Suriye, Irak, Pakistan ve diğer İslam coğrafyalarında her gün yüzlerce Müslüman’ın kanı dökülüyor. Arakan mazlumiyeti temsil ediyor. Bu yüzden çok daha fazla insanın yüreğini sızlatan, vicdanını rahatsız eden bir yer ve insani duyguları olan kişileri rahatsız ediyor.” dedi.

“Arakan’da gerçekten büyük bir dram yaşanıyor”

Tanrıkulu, “Arakan’da gerçekten büyük bir dram yaşanıyor. Masum çocuklar, kadınlar, bebekler katledilmektedir. Başta İslam ülkeleri olmak üzere dünyadaki tüm devlet ve idarecilerin bu vahşete, bu zulme, bu caniliğe ‘Dur!’ demesi gerekiyor.  Birleşmiş Milletler bu yüzden vardır, görevini getirmekle yükümlüdür. İslam ülkeleri yöneticileri, bu konuyu Birleşmiş Milletlerin gündemine taşımalıdır. Bu Budistlerin, zalimlerin yaptığı katliamların önüne geçmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“İslam devletlerinde hüküm süren yöneticiler, adalet terazisini şaşırmamalıdır”

Tanrıkulu son olarak, “Suriye, Irak ve özellikle de Arakan’da masum insanların kanı dökülmektedir. İnsanlık, İslam’ın adaletine muhtaçtır. Günümüzde İslami devlet yöneticileri veya İslam devletlerinde hüküm süren yöneticiler, adalet terazisini şaşırmamalıdır. Eğer adalet terazisi şaşarsa, hem bu dünyamız hem de ahretimiz heba olur. Adalet hepimize gerek. Adil bir toplum için, herkesin üzerine düşeni yapması gerekir.” diye konuştu. 

Editör Ramazan Cengiz

Etiketler
Yorum Yap
Haberler
Mardin'de TIR Devrildi 1 Kişi Yaralandı
Mardin'de TIR Devrildi 1 Kişi Yaralandı
Mardin-Kızıltepe Karayolu'nda seyir halinde olan soğan yüklü TIR, virajı alamayarak devrildi. Yaşanan kazada TIR sürücüsü yaralandı.
Sosyal Medya Üzerinden PKK Propagandası Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Sosyal Medya Üzerinden PKK Propagandası Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Mardin'de bölücü örgüt PKK'nın sosyal medya üzerinden propagandasını yaptıkları tespit edilen 3 kişi göz altına alındı. Bunlardan biri serbest bırakılırken 2 si tutuklandı.
Alimler Uyarıyor Piyango Haramdır Uzak Durun
Alimler Uyarıyor Piyango Haramdır Uzak Durun
Yılbaşının yaklaşması ile beraber milli piyango yılbaşı çekilişi ve verilmesi planlanan astronomik ikramiye yediden yetmişe her kesin hayallerini süslese de geçmişte söz konusu ikramiyeyi kazanan bir çok kişinin durumun içler acısı halde olması dikkatlerden kaçmıyor. Diğer yandan alimler piyangonun kumarın bir çeşidi olduğu ve dinimizce kesin bir şekilde yasaklandığına dikkat çektiler.
Pervin Buldan Serbest Bırakıldı
Pervin Buldan Serbest Bırakıldı
Bu gün sabah saatlerinde göz altına alınan TBMM başkan vekili HDP İstanbul milletvekili Pervin Buldan ek ifade için emniyete götürüldü burada ifadesi alınan Buldan daha sonra serbest bırakıldı.
Elektrik Kesintileri Sağlık Hizmetlerini Aksatıyor
Elektrik Kesintileri Sağlık Hizmetlerini Aksatıyor
Mardin'in Kızıltepe İlçesinde Sık Sık kesilen ve uzun süre gelmeyen elektrikler ilçedeki başta sağlık ocakları ve eczanelerde ciddi sıkıntıların ortaya çıkmasına neden oluyor.
Meclis Başkan Vekili Buldan Gözaltına Alındı
Meclis Başkan Vekili Buldan Gözaltına Alındı
Meclis Başkan vekili ve HDP İstanbul milletvekili Pervin Buldan göz altına alındı.
Doğu'da Misafir Anne Uygulaması Hayata Geçiyor
Doğu'da Misafir Anne Uygulaması Hayata Geçiyor
Doğu ve güneydoğu illerimizin çetin kış şartlarından dolayı çoğu kez karşılaşılıyor yolda doğumu başlayan kadınlar yada bir sağlık kuruluşuna yetişmeye çalışırken ekiplerin geceli gündüzlü özverili çalışmalarını. Ancak Muş'ta hayata geçirilen proje ile doğumun son ayına girmiş kadınlar devletin misafirhanelerinde hastaneye ulaşması kolay merkezlerde misafir edilecek.
Örgüte Ait Tonlarca Kaçak Sigara ve Kaçak Çay Yakalandı
Örgüte Ait Tonlarca Kaçak Sigara ve Kaçak Çay Yakalandı
Hakkari Valiliği, PKK'ye yardım-yataklık ve finans temin ettiği tespit edilen şahısların evlerinde Jandarma tarafından yapılan aramalarda 520 bin paket kaçak sigara, 1 ton 720 çay ve 1 ton 180 kilo nargile tütünü ele geçirildiğini açıkladı.
Sosyal Medyada Propagandaya Tutuklama
Sosyal Medyada Propagandaya Tutuklama
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sosyal medyada PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle yakalanan 9 zanlıdan 7’si tutuklandı.
FETÖ Operasyonunda Uşak Üniversitesi Rektörü Göz Altına Alındı
FETÖ Operasyonunda Uşak Üniversitesi Rektörü Göz Altına Alındı
Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları hız kesmeden devam ediyor. Devletin içine palazlanmış hain örgütün kolları bir bir deşifre olurken bu gün yapılan operasyonda aralarında Uşak Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sait Çelik'in de bulunduğu 8 kişi göz altına alındı.
Türkiye El-Bab'a Girdi Şehid Sayısı Arttı
Türkiye El-Bab'a Girdi Şehid Sayısı Arttı
TSK'nın Suriye'nin kuzeyinde sürdürdüğü Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El-Bab bölgesinde öğleden sonra yürütülen operasyonda 10 askerin hayatını kaybettiği 6'sı ağır 18 askerin yaralandığı, 138 IŞİD mensubunun da öldürüldüğü bildirildi.
Hamile Kadını Kurtarmak İçin 28 Saat Aralıksız Kar Temizlediler
Hamile Kadını Kurtarmak İçin 28 Saat Aralıksız Kar Temizlediler
Batman’ın Sason ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yolları kapanan bir köyde mahsur kalan hamile bir kadın, İl Özel İdaresi ekiplerinin 28 saatlik çalışmaları sonucu sağlık birimine ulaştırıldı.