Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 24 Kasım 2016 10:04:37 Tarihinde eklenmiştir. 315 Defa Okundu.

24 Kasım Perşembe Öne Çıkanlar.

24 kasım 2016 perşembe günü siyaset, ekonomi ve güncel olarak öne çıkacak olan konuları derledik. İşte günün öne çıkanları.

24 Kasım Perşembe Öne Çıkanlar.1- 24 Kasım Öğretmenler Günü

- Öğretmenler, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret edecek.

- Yılmaz ve beraberindeki öğretmenler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından kabul edilecek.

- TBMM Başkanlık makamındaki kabulün ardından Bakan Yılmaz, öğretmenleri kabul edecek.

(Ankara/08.30/10.00/13.30/17.00/19.00)

- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, ilkokuldaki öğretmenleri Cemal ve Nezahat Kazak'ı Bakanlık'ta ağırlayacak.

(Ankara/10.00)

2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalya Elite Lara Otel'de düzenlenen TÜROFED Genel Kurulunda konuşacak, sanayicilerle öğle yemeğinde bir araya gelecek.

- Kılıçdaroğlu, Antalya iş dünyası, meslek odaları ve STK'larla buluşma programına ve ANSİAD Akdeniz toplantılarına katılacak.

(Antalya/10.00/13.30/15.45/19.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1 - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İngiltere'de, İngiliz Parlamentosu'nun alt kanadı Avam Kamarası'nın lideri David Lidington ile görüşecek.

(Londra)

2- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Aile İçi Şiddetle Mücadele Projesi Kapanış Toplantısı'na iştirak edecek.

(Ankara/10.00)

3- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Dünya CBS Günü Sempozyumu" ile "Piri Reis Harita, Gayrimenkul ve Coğrafi Bilgi Sistemler Derneği 3. Kentsel Dönüşüm Zirvesi"ne katılacak.

(İstanbul/10.00/13.30)

4- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 15 Temmuz Zaferi paneline katılacak.

(Şanlıurfa/19.30)

5- CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/11.00)

6- TBMM'den.

- Genel Kurulda, Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK'da değişiklik yapan tasarı görüşülecek.

(14.00)

- Plan ve Bütçe Komisyonunda, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Avrupa Birliği Bakanlığının 2017 Yılı Bütçeleri görüşülecek.

(11.00)

- Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda, Serbest Bölgeler Kanunu'nda değişiklik öngören yasa tasarısının görüşmelerine devam edilecek.

(10.00)

- FETÖ'nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu, eski Jandarma İstihbarat Başkanı emekli Tümgeneral İbrahim Aydın ile Adana Emniyet Müdürü Osman Ak'ı dinleyecek.

(11.00)

- KİT Komisyonunda, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ile Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün 2013-2014 yılı hesapları görüşülecek.

(11.00)

EKONOMİ

1- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı (EPDK) Mustafa Yılmaz ile 7. Türkiye Enerji Zirvesi'ne katılacak.

(Adana/14.00)

2- Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, 32. İSEDAK kapanış oturumuna iştirak edecek.

(İstanbul/12.30)

3- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu, kasım ayı toplantısında faiz kararını açıklayacak.

(Ankara /14.00)

4- TÜİK, ocak-eylül dönemi yapı izin istatistikleri ile kasım ayı sektörel güven endekslerini duyuracak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyelik müzakerelerinin belli bir süre dondurulmasını tavsiye eden karar tasarısı Avrupa Parlamentosu'nda oylanacak.

(Strazburg)

2- Terör örgütü DEAŞ'ın elinde tuttuğu Musul'u kurtarma operasyonuna ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Bağdat)

3- Suriye iç savaşına ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Halep-İdlib-Lazkiye-Hama-Humus-Haseke)

4- Yemen'deki iç savaş ile ilgili gelişmeler takip ediliyor.

(Sana/Riyad)

GÜNCEL

1- Milli Eğitim Bakanlığınca, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında birinci dönem merkezi ortak sınavlarının ikinci gün oturumları gerçekleştirilecek.

(09.00)

AA
Editör : Metin Yüksel
Etiketler
Yorum Yap
Ekonomi
Emekliler İçin Ek İkramiye Başvuruları başladı 1 Yıl Süre Tanındı
Emekliler İçin Ek İkramiye Başvuruları başladı 1 Yıl Süre Tanındı
Geçmişte emekli olan veya ölen memurların hak sahiplerine 30 yılı aşan hizmet süreleri için ikramiye ödenmesi konusunda yeni bir düzenleme yapılacak. Sayıları 408 bini bulan kişilerin 30 yılı aşan emekli ikramiyesini alabilmek için yasanın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde başvuruda bulunması gerekiyor. Daha önce bu konuda açılmış davalar ise düşecek.
Artık Belediyeler Tahvil İhracı Yapabilecek
Artık Belediyeler Tahvil İhracı Yapabilecek
Özellikle batı ülkelerinde uzun yıllardan bu yana uygulanan belediyelerin tahvil ihracı yapması ülkemizde İstanbul ve Ankara illerimiz bu yöntemi bir iki kez uygulasa da hedeflenen rakamdan çok uzak kalmışlardı bunun sebebi belli bazı garantilerin verilmemesiydi. Şimdi belediyeler söz konusu garantileri iller bankası ve benzeri bazı kurumlar ile atlatmayı hedefliyor.
Esnafa 50 Bin TL Faizsiz Kredi Verilecek; Şartları Nelerdir?
Esnafa 50 Bin TL Faizsiz Kredi Verilecek; Şartları Nelerdir?
KOSGEB tarafından sağlanan faizsiz kredi imkanı için ilk şartın KOSGEB'in veri tabanına kayıt yaptırmak olduğu belirtildi.
Emlakçılarda Usul ve Esaslar Değişiyor
Emlakçılarda Usul ve Esaslar Değişiyor
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, emlaktaki alım-satımlarda yaşanan mağduriyetlerin önüne geçmek için komisyon oranını sabitlemeye ilişkin harekete geçti.
Benzinde 8 kuruş indirim!
Benzinde 8 kuruş indirim!
Akaryakıt dağıtım şirketleri, bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 8 kuruş indirim yaptı.
Elektrik Faturalarına zam göründü
Elektrik Faturalarına zam göründü
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 21 elektrik dağıtım bölgesinin 2017 yılı hedef kayıp-kaçak oranlarını (HKO) belirledi. Doğrudan faturaya yansıtılması beklenen söz konusu rakamların açıklandıktan sonra faturalar üzerinde olumsuz bir etkisi olacağı konuşuluyor
Urfa'nın İhracatçıları İflasın Eşiğinde
Urfa'nın İhracatçıları İflasın Eşiğinde
Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde Yaklaşık 45 firma yurt dışına ihracat yapıyor. Ülkenin kalkınmasını cari açığın kapatılması noktasında lokomotif görevi gören ihracatçılar Maliyenin vergi iadesi konusunda kendilerine uzun süreden beridir ödeme yapmadığını, biriken alacaklar yüzünden çek senet konularında ciddi sıkıntılar yaşayarak bir çoğunun iflasın eşiğine geldiğini belirtti.
Dicle EDAŞ Tarımsal Sulama Elektrik Borçlarını Ertelemeyeceğini Açıkladı
Dicle EDAŞ Tarımsal Sulama Elektrik Borçlarını Ertelemeyeceğini Açıkladı
Dicle EDAŞ, çiftçilere tarımsal sulama borçlarını ödemeleri konusunda uyarılarda bulundu.
Dolarını Bozduran Vatandaş Altına Hücum Etti
Dolarını Bozduran Vatandaş Altına Hücum Etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile yurt genelinde bir çok noktada insanlar ellerindeki dövizi paraya çevirmeye başladı. Vatandaş eline geçen parayı farklı bir yatırım aracı olan altına yatırdı. Altın alımında bir önceki aya göre yaklaşık %50 lik bir artış söz konusu.
Urfa'nın KOBİ'lerine 50 Bin TL Faizsiz Kredi İmkanı
Urfa'nın KOBİ'lerine 50 Bin TL Faizsiz Kredi İmkanı
Başbakan Binali Yıldırım’ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı Ekonomi Destek Paketi içerisinde yer alan 50 bin TL faizsiz kredi desteği Şanlıurfalı esnafı sevindirdi.
Ekonomi Destek Paketi Urfa'da Can Simidi Olacak
Ekonomi Destek Paketi Urfa'da Can Simidi Olacak
Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan, “Ekonomi Destek Paketi ” Güneydoğu’nun önemli merkezlerinin başında gelen Şanlıurfa’da iş dünyasını sevindirdi.
Türkiye Rusya Doğalgaz Ticaretinde Yerli Para İçin Düğmeye Basıldı
Türkiye Rusya Doğalgaz Ticaretinde Yerli Para İçin Düğmeye Basıldı
2017 Yılı merkezi bütçe görüşmeleri esnasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Türkiye ile Rusya'nın kendi arasında yaptığı ticareti milli paraları ile yapacağının altını çizdi, Bunun için doğal gaz anlaşmalarında şu an gerekli alt yapı çalışmaları yapılıyor.