Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 23 Kasım 2016 16:05:12 Tarihinde eklenmiştir. 386 Defa Okundu.

STK'lar Çetin Kış Şartlarında Fakirleri Unutmayın

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla ihtiyaç sahibi ailelerin odun, kömür ve soba gibi yakacak ihtiyaçlarının arttığına dikkat çeken İslami STK temsilcileri, bu konuda yetkililerden ve hayırseverlerden destek beklediklerini belirttiler.

STK'lar Çetin Kış Şartlarında Fakirleri Unutmayın

Kış mevsiminin yaklaştığı bugünlerde yakacak yardımı alabilmek için kendilerine başvuran muhtaç aile sayısının arttığına dikkat çeken Umut Kervanı Yardım Platformu üyesi Gaziantep Umut-Der Sekreteri Nihat Bakşi ile Bitlis'in Tatvan ilçesinde faaliyet yürüten UMUT-DER’in Yönetim Kurulu Başkanı Eğitimci Yücel Oktay, hayırseverlere yardım çağrısında bulundular.

Mağdur ailelere sıcak bir ortam oluşturmak ve gereken kışlık yakacak ihtiyaçların giderilmesi için çaba harcadıklarını belirten Gaziantep Umut-Der Sekreteri Nihat Bakşi, bu konuda hayırseverlerden kışlık yakacak malzemesi için yardım talep ettiklerini ve hayırseverlerden de aldıkları bağışlarla yakacak ihtiyacı olan ailelere yardımcı olduklarını belirtti.

Bakşi, “Umut-Der olarak kış aylarında kömür, odun ve yakacak yardımında bulunuyoruz. Bununla birlikte soba, yatak ve battaniye yardımlarımızda oluyor. Bildiğiniz gibi kış mevsimine girmiş olmaktayız. Havalar da artık soğudu. Bizim bünyemizde bulunan yüzlerce ailenin yakacağı yok. Kimisinin de bir sobası dahi yok. Bizden bu anlamda talepte bulunuyorlar. Bizlerde yetkililerden ve hayırseverlerden yardım talep ediyoruz.” dedi.

Kışlık yakacak ihtiyacı olan yoksul ailelerin, ihtiyaçlarını karşılayarak yüzlerini güldürmek ve bu ailelere sıcak bir ortam hazırlamak istediklerini belirten Bakşi, “Soğuklar başladı. Biz sıcak yerde yatarken kendileri soğuk yerde ve zor şartlarda kalıyorlar. Bunların içinde kimi Suriyeliler, bodrum katlarda ve çadırlarda yaşamak zorunda kalıyorlar. Bazı ailelerin çocukları soğuk havalarda hastalanıyor. Hatta önceki yıllarda soğuk hava şartlarından dolayı ölen çocuklar olmuş.” ifadelerini kullandı.

Özellikle çadırlarda yaşam mücadelesi veren Suriyeli sığınmacıların, havaların soğumasıyla birlikte soba ve battaniyeye ihtiyaç duyduğunu, bu konuda da hayırseverlerden destek beklediklerini dile getiren Bakşi, şuana kadar Gaziantep’te 35 aileye 18 ton kömür yardımında bulunduklarını aktardı.

UMUT-DER Tatvan Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Eğitimci Yücel Oktay ise ilçede uzun ve çetin kış şartlarının yaşandığına dikkat çekerek, ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmada adına hayırseverlere çağrıda bulundu.

İmkanları dahilinde muhtaçlara yardım ulaştırmaya çalıştıklarını belirten Oktay, “İlçemizde etkili olan uzun ve çetin kış mevsimi başladı. Şimdiye kadar ihtiyaç sahibi ailelerin giyim ve gıda ihtiyaçlarını düşünüyorduk. Ama bu saatten sonra bu ailelerin soğuktan korunmaları için ısınma ihtiyaçları da başladı. Şu an evine ısınmak için odun ve kömür alamayan ve alma imkanı olmayan vatandaşlarımız var. Bu kış, muhtaç aileleri unutmayın. Bunlara ulaşılması ve ihtiyaçlarının giderilmesi için tüm hayırseverlere çağrıda bulunuyorum.” dedi. 

Editör Ramazan Cengiz

Etiketler
Yorum Yap
Haberler
Mardin'de TIR Devrildi 1 Kişi Yaralandı
Mardin'de TIR Devrildi 1 Kişi Yaralandı
Mardin-Kızıltepe Karayolu'nda seyir halinde olan soğan yüklü TIR, virajı alamayarak devrildi. Yaşanan kazada TIR sürücüsü yaralandı.
Sosyal Medya Üzerinden PKK Propagandası Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Sosyal Medya Üzerinden PKK Propagandası Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Mardin'de bölücü örgüt PKK'nın sosyal medya üzerinden propagandasını yaptıkları tespit edilen 3 kişi göz altına alındı. Bunlardan biri serbest bırakılırken 2 si tutuklandı.
Alimler Uyarıyor Piyango Haramdır Uzak Durun
Alimler Uyarıyor Piyango Haramdır Uzak Durun
Yılbaşının yaklaşması ile beraber milli piyango yılbaşı çekilişi ve verilmesi planlanan astronomik ikramiye yediden yetmişe her kesin hayallerini süslese de geçmişte söz konusu ikramiyeyi kazanan bir çok kişinin durumun içler acısı halde olması dikkatlerden kaçmıyor. Diğer yandan alimler piyangonun kumarın bir çeşidi olduğu ve dinimizce kesin bir şekilde yasaklandığına dikkat çektiler.
Pervin Buldan Serbest Bırakıldı
Pervin Buldan Serbest Bırakıldı
Bu gün sabah saatlerinde göz altına alınan TBMM başkan vekili HDP İstanbul milletvekili Pervin Buldan ek ifade için emniyete götürüldü burada ifadesi alınan Buldan daha sonra serbest bırakıldı.
Elektrik Kesintileri Sağlık Hizmetlerini Aksatıyor
Elektrik Kesintileri Sağlık Hizmetlerini Aksatıyor
Mardin'in Kızıltepe İlçesinde Sık Sık kesilen ve uzun süre gelmeyen elektrikler ilçedeki başta sağlık ocakları ve eczanelerde ciddi sıkıntıların ortaya çıkmasına neden oluyor.
Meclis Başkan Vekili Buldan Gözaltına Alındı
Meclis Başkan Vekili Buldan Gözaltına Alındı
Meclis Başkan vekili ve HDP İstanbul milletvekili Pervin Buldan göz altına alındı.
Doğu'da Misafir Anne Uygulaması Hayata Geçiyor
Doğu'da Misafir Anne Uygulaması Hayata Geçiyor
Doğu ve güneydoğu illerimizin çetin kış şartlarından dolayı çoğu kez karşılaşılıyor yolda doğumu başlayan kadınlar yada bir sağlık kuruluşuna yetişmeye çalışırken ekiplerin geceli gündüzlü özverili çalışmalarını. Ancak Muş'ta hayata geçirilen proje ile doğumun son ayına girmiş kadınlar devletin misafirhanelerinde hastaneye ulaşması kolay merkezlerde misafir edilecek.
Örgüte Ait Tonlarca Kaçak Sigara ve Kaçak Çay Yakalandı
Örgüte Ait Tonlarca Kaçak Sigara ve Kaçak Çay Yakalandı
Hakkari Valiliği, PKK'ye yardım-yataklık ve finans temin ettiği tespit edilen şahısların evlerinde Jandarma tarafından yapılan aramalarda 520 bin paket kaçak sigara, 1 ton 720 çay ve 1 ton 180 kilo nargile tütünü ele geçirildiğini açıkladı.
Sosyal Medyada Propagandaya Tutuklama
Sosyal Medyada Propagandaya Tutuklama
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sosyal medyada PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle yakalanan 9 zanlıdan 7’si tutuklandı.
FETÖ Operasyonunda Uşak Üniversitesi Rektörü Göz Altına Alındı
FETÖ Operasyonunda Uşak Üniversitesi Rektörü Göz Altına Alındı
Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları hız kesmeden devam ediyor. Devletin içine palazlanmış hain örgütün kolları bir bir deşifre olurken bu gün yapılan operasyonda aralarında Uşak Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sait Çelik'in de bulunduğu 8 kişi göz altına alındı.
Türkiye El-Bab'a Girdi Şehid Sayısı Arttı
Türkiye El-Bab'a Girdi Şehid Sayısı Arttı
TSK'nın Suriye'nin kuzeyinde sürdürdüğü Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El-Bab bölgesinde öğleden sonra yürütülen operasyonda 10 askerin hayatını kaybettiği 6'sı ağır 18 askerin yaralandığı, 138 IŞİD mensubunun da öldürüldüğü bildirildi.
Hamile Kadını Kurtarmak İçin 28 Saat Aralıksız Kar Temizlediler
Hamile Kadını Kurtarmak İçin 28 Saat Aralıksız Kar Temizlediler
Batman’ın Sason ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yolları kapanan bir köyde mahsur kalan hamile bir kadın, İl Özel İdaresi ekiplerinin 28 saatlik çalışmaları sonucu sağlık birimine ulaştırıldı.