Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 23 Kasım 2016 09:03:09 Tarihinde eklenmiştir. 823 Defa Okundu.

Kılıçdaroğlu; Kadından Korkan'a Erkek Denmez

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugünkü grup toplantısında yaptığı konuşmada Meclis Başkanını eleştirirken “Kadınlardan korkan birisine erkek denemez.” demesi dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu; Kadından Korkan'a Erkek Denmez

Kendilerini “çağdaş kadınlar” diye niteleyen seküler, ulusalcı, laik, sosyalist, feminist kadın örgütleri tarafından sürekli alkışlanan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugünkü meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ı eleştirirken “Kadınlardan korkan birisine erkek denemez” nitelemesi yapması dikkat çekti.

Son günlerde “erken evlilik” düzenlemesi hakkındaki yasa tasarısını “cinsel istismar” diye niteleyerek kadınlar üzerinden yine kısır bir gündem oluşturmakla suçlanan CHP’nin bugünkü grup toplantısında ilginç olaylar yaşandı.

CHP grup toplantısına kadınların yoğun katılım gösterdiği gözlemlenirken, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı konuşmanın sık sık alkışlarla kesildiği görüldü.

Kılıçdaroğlu, yapmış olduğu konuşmada Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ı sert sözlerle hedef alırken, “Kadınlardan korkan birisine erkek denemez.” nitelemesi yaptıktan sonra büyük çoğunluğunu kadınların oluşturduğu salonda alkışların kopması dikkat çekti.

Erkeğin cesaretini kadından korkup korkmamasıyla ilintilendiren Kılıçdaroğlu’na, kadın örgütlerinin nasıl bir tepki vereceği ise merak ediliyor.

Kadına karşı şiddetin karşında olduğunu belirten Kılıçdaroğlu’nun, erkeği, kadın karşısında göstereceği cesaretle vasıflandırması, televizyonları karşısında bu konuşmayı izleyenleri şoka uğrattı. Bir taraftan kadın hakları savunuculuğu, diğer taraftan da erkeğin erkekliğinin kadına karşı gösterdiği cesaretle ölçüldüğü salonda, herhangi bir tepkinin dile getirilmemesi, bilakis alkışlanması ilginç karşılandı.

Kılıçdaroğlu’nun dikkat çeken konuşmasında şu sözler öne çıktı:

“Hep birlikte bugün sizler geldiniz. Kadınlar ağırlıklı olarak geldiler. Şeref verdiniz, onur verdiniz. Sizler geldiniz, sesiniz duyulmasın diye TBMM’nin ses sistemini bozdular. Meclis televizyonunu kapattılar, kimse görmesin diye. Meclis başkanına sesleniyorum; sende onur varsa, kimlik varsa, sende ahlak varsa bunu yapan adamı çıkarırsın kapının önüne koyarsın. Yoksa bütün suçlamaları sana aynen gönderiyorum.”

“Kadınlardan korkan birisine erkek denemez”

“Parlamentoya sahip çıkmayan, parlamentonun onuruna sahip çıkamaz.” diyen Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bir toplantıyı sabote edene ses çıkarmayan kişiye Meclis başkanı denemez. Kadınlardan korkan birisine erkek denemez. Bu ülkenin güzel kadınları, sizler için şiirler yazıldı. Sizler için romanlar yazıldı, filmler çekildi. Sizler evinizin direği oldunuz. Çocuğunuzu sinek ısırsa bile acıdı mı diye üstüne titrersiniz. Ve şimdi, yine ülkenize sahip çıkıyorsunuz, çocuklarınıza sahip çıktığınız gibi. Hiç kimse şunu unutmasın, hiçbir kadın şunu unutmasın, sizlere seçme ve seçilme hakkını veren kişi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.”

Kadın örgütlerinin önümüzdeki günlerde bu konuşmaya ne gibi tepkiler vereceği beklenedursun, cumhuriyetin ilanıyla beraber kadınların İslami kimlikten uzaklaşması için çeşitli projeler uygulamasıyla eleştirilen CHP, hemen hemen her platformda bir taraftan kadınlarla ilgili “Kemalist kimlik” dayatması yaparken, diğer taraftan da öz kimliğini muhafaza etmeye çalışan kadını ötekileştirme adına farklı uygulamalarda bulundu.

CHP kadrolarından Meclise giren birçok 28 Şubatçı rektör ve akademisyenin başörtülü, tesettürlü genç kızları kadın olarak değil de ideolojik obje olarak görüp üniversitelerden dışladığı günler hafızalardaki tazeliğini koruyor.

Kemalizm’i özümsemişleri kadın, bu dayatmayı kabul etmeyenleri kadın olarak görmeyen CHP, “kadın hakları savunuculuğu”nun ön saflarında yer alarak, bunun üzerinden politika üreterek feminist maske ile kadınların karşısına çıktı. Kadınlara inancına, zihinlerindeki dünya görüşlerine göre paye veren CHP, Türkiye toplumu tarafından dünden bugüne hep eleştirildi.

Hatırlanacağı üzere 2015 yılının ekim ayında Trabzonspor ile Gaziantepspor'un 2-2 berabere kaldığı maçın ardından Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, hakemlerin tutumlarına yönelik sert açıklamalarda bulunmuş ve “Bana önce adamlığı, adam gibi yaşamayı ve adam gibi ölmeyi öğrettiler. Ben kadın gibi 100 sene yaşayacak yerde adam gibi bir sene yaşarım.” ifadeleri öne çıkmıştı.

Ardından gelen tepkiler üzerine Hacıosmanoğlu, yanlış anlaşıldığını ve tüm kadınlardan özür dilediğini belirtmişti. Hacıosmanoğlu’na “yayın yoluyla cinsiyet farklılığına dayanarak aşağılama” suçundan 9 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. 

Editör Ramazan Cengiz

Etiketler
Yorum Yap
Haberler
Mardin'de TIR Devrildi 1 Kişi Yaralandı
Mardin'de TIR Devrildi 1 Kişi Yaralandı
Mardin-Kızıltepe Karayolu'nda seyir halinde olan soğan yüklü TIR, virajı alamayarak devrildi. Yaşanan kazada TIR sürücüsü yaralandı.
Sosyal Medya Üzerinden PKK Propagandası Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Sosyal Medya Üzerinden PKK Propagandası Yapan 2 Kişi Tutuklandı
Mardin'de bölücü örgüt PKK'nın sosyal medya üzerinden propagandasını yaptıkları tespit edilen 3 kişi göz altına alındı. Bunlardan biri serbest bırakılırken 2 si tutuklandı.
Alimler Uyarıyor Piyango Haramdır Uzak Durun
Alimler Uyarıyor Piyango Haramdır Uzak Durun
Yılbaşının yaklaşması ile beraber milli piyango yılbaşı çekilişi ve verilmesi planlanan astronomik ikramiye yediden yetmişe her kesin hayallerini süslese de geçmişte söz konusu ikramiyeyi kazanan bir çok kişinin durumun içler acısı halde olması dikkatlerden kaçmıyor. Diğer yandan alimler piyangonun kumarın bir çeşidi olduğu ve dinimizce kesin bir şekilde yasaklandığına dikkat çektiler.
Pervin Buldan Serbest Bırakıldı
Pervin Buldan Serbest Bırakıldı
Bu gün sabah saatlerinde göz altına alınan TBMM başkan vekili HDP İstanbul milletvekili Pervin Buldan ek ifade için emniyete götürüldü burada ifadesi alınan Buldan daha sonra serbest bırakıldı.
Elektrik Kesintileri Sağlık Hizmetlerini Aksatıyor
Elektrik Kesintileri Sağlık Hizmetlerini Aksatıyor
Mardin'in Kızıltepe İlçesinde Sık Sık kesilen ve uzun süre gelmeyen elektrikler ilçedeki başta sağlık ocakları ve eczanelerde ciddi sıkıntıların ortaya çıkmasına neden oluyor.
Meclis Başkan Vekili Buldan Gözaltına Alındı
Meclis Başkan Vekili Buldan Gözaltına Alındı
Meclis Başkan vekili ve HDP İstanbul milletvekili Pervin Buldan göz altına alındı.
Doğu'da Misafir Anne Uygulaması Hayata Geçiyor
Doğu'da Misafir Anne Uygulaması Hayata Geçiyor
Doğu ve güneydoğu illerimizin çetin kış şartlarından dolayı çoğu kez karşılaşılıyor yolda doğumu başlayan kadınlar yada bir sağlık kuruluşuna yetişmeye çalışırken ekiplerin geceli gündüzlü özverili çalışmalarını. Ancak Muş'ta hayata geçirilen proje ile doğumun son ayına girmiş kadınlar devletin misafirhanelerinde hastaneye ulaşması kolay merkezlerde misafir edilecek.
Örgüte Ait Tonlarca Kaçak Sigara ve Kaçak Çay Yakalandı
Örgüte Ait Tonlarca Kaçak Sigara ve Kaçak Çay Yakalandı
Hakkari Valiliği, PKK'ye yardım-yataklık ve finans temin ettiği tespit edilen şahısların evlerinde Jandarma tarafından yapılan aramalarda 520 bin paket kaçak sigara, 1 ton 720 çay ve 1 ton 180 kilo nargile tütünü ele geçirildiğini açıkladı.
Sosyal Medyada Propagandaya Tutuklama
Sosyal Medyada Propagandaya Tutuklama
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sosyal medyada PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle yakalanan 9 zanlıdan 7’si tutuklandı.
FETÖ Operasyonunda Uşak Üniversitesi Rektörü Göz Altına Alındı
FETÖ Operasyonunda Uşak Üniversitesi Rektörü Göz Altına Alındı
Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları hız kesmeden devam ediyor. Devletin içine palazlanmış hain örgütün kolları bir bir deşifre olurken bu gün yapılan operasyonda aralarında Uşak Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sait Çelik'in de bulunduğu 8 kişi göz altına alındı.
Türkiye El-Bab'a Girdi Şehid Sayısı Arttı
Türkiye El-Bab'a Girdi Şehid Sayısı Arttı
TSK'nın Suriye'nin kuzeyinde sürdürdüğü Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El-Bab bölgesinde öğleden sonra yürütülen operasyonda 10 askerin hayatını kaybettiği 6'sı ağır 18 askerin yaralandığı, 138 IŞİD mensubunun da öldürüldüğü bildirildi.
Hamile Kadını Kurtarmak İçin 28 Saat Aralıksız Kar Temizlediler
Hamile Kadını Kurtarmak İçin 28 Saat Aralıksız Kar Temizlediler
Batman’ın Sason ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yolları kapanan bir köyde mahsur kalan hamile bir kadın, İl Özel İdaresi ekiplerinin 28 saatlik çalışmaları sonucu sağlık birimine ulaştırıldı.