Urfa 63 Haber Sizin İçin İnternet Ortamındaki Haberleri Revize Ederek Aile Bütünlüğünü Göz Önünde Bulundurup Size İvedilikle Sunar

Bu haber 22 Kasım 2016 21:14:38 Tarihinde eklenmiştir. 326 Defa Okundu.

Nasıl Hızlı Kilo Verilir.

17 günde hızla sağlıklı kilo vemek için yapmanız gerekenleri açıklayan Dr. Mike Moreno kalorisi fazla ve zararlı gıdaları yiyemeyeceğiniz için de keyifsiz bir program olduğunu en başından belirtiyor.

Nasıl Hızlı Kilo Verilir.

Dr. Mike Moreno bu diyetin her ne kadar sonuç odaklı ve hızlı gelişmeler gösteren bir diyet olduğunu savunsa da tatları güzel ama kalorisi fazla ve zararlı gıdaları yiyemeyeceğiniz için de keyifsiz bir program olduğunu en başından belirtiyor.

17 gün boyunca sebze ve meyvelerin verdiği vitaminlerle günlük enerji ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz. Üstelik lif açısından zengin bu sebze ve meyveler hatırı sayılır bir süre boyunca tok kalmanızı da sağlıyor. Dört farklı döngü şeklinde düzenlenen 17 Gün Diyeti, ideal kilonuza ulaşmayı ve bunu koruyabilmeniz için bedeninize yardımcı olmayı hedefliyor.

17 GÜN DİYETİ’NDE NELER YİYECEKSİNİZ?

Protein, tahıl, meyve ve sebze üzerine temellendirilmiş bu diyetin, geçici olmamasının nedenlerinden biri de bu besinleri içeriyor olması. Özellikle protein açısından bir hayli cömert. Ancak Dr. Moreno, proteini sıkça tüketin derken 27 yumurta ya da 18 dilim jambon yemenizden bahsetmiyor. Tavuk, balık, yağsız etin protein alımında en büyük görevi gördüğünü söylüyor.

İş meyvelere gelince durum biraz değişiyor. Meyve dendiğinde çok sağlıklı bir şey olduğu düşünülse de yüksek şekere sahip meyvelerin bu diyet için uygun olmayacağı söyleniyor. Özellikle ananas, muz ve kavun gibi şekerden zengin meyvelerin kilo vermenizi sabote edebileceği belirtiliyor.

Dr. Moreno, porsiyon kontrolünü iyi yapmanız gerektiğini belirterek, bu besinlerden tamamıyla uzak durmanızı istemiyor. Ancak böğürtlen, elma, portakal, greyfurt ve yabanmersini gibi yağ yakıcı özellikleri fazla olan meyveleri sıklıkla tüketebileceğinizi söylüyor.

KARBONHİDRATLARA VEDA…

Yanlış anlaşılma olmasın, karbonhidratlara veda derken hepsinden uzak durun demiyoruz. Karbonhidratlar enerji veren besinlerden olduğundan, onları tüketmediğiniz zamanlarda kendinizi yorgun, agresif ve mutsuz hissedebilirsiniz.

Burada yapmanız gereken tek şey kötü karbonhidratlardan kaçmak olacak. Yani beyaz ekmek ve beyaz pirinç, beyaz makarna ya da buna benzer işlenmiş gıdalar düşmanınız olmalı. Tükettiğiniz karbonhidrat ne kadar iyi huylu olursa olsun, metabolizmanızın düzenli işleyişi için bu karbonhidratların miktarına da ekstra özen göstermelisiniz.

17 GÜN DİYETİ VE 4 FARKLI DÖNGÜSÜ

Diyette günlük 240ml’lik sekiz bardak su içmenin kilo vermeye büyük etkisi olacağını söyleyen Dr. Moreno’nun 17 Gün Diyeti’nde dört farklı aşamadan geçmeniz gerekiyor:

1) İvme kazandırma: Sağlıklı sindirim gerçekleştirilerek hızlı kilo kaybı sağlanıyor. Bu, yağ yakmayı hızlandırmak ve depolanmasını önlemek amacıyla kandan şekerin arındırılmasına yardımcı oluyor.

2) Harekete geçirme: Yağ yakmayı harekete geçirmek ve şişkinliğin önlenmesine yardımcı olmak için kalori tüketimini artırmayı ve azaltmayı içeren bir strateji aracılığıyla metabolizmanızı yeniden düzenliyor.

3) Başarma: Ek besinlerin yeniden tanıtılması vasıtasıyla doğru beslenme alışkanlığını geliştirmek ve ideal kilonuza yaklaşmak yönünde bir yol çiziliyor.

4) Amaca ulaşma: Hafta boyunca sağlıklı beslenip hafta sonunda sevdiğiniz besinlerin keyfini sürmenize izin veren bir program aracılığıyla ideal kiloyu koruma amaçlanıyor.

17 Gün Diyeti ile hızla kilo verin

ÖRNEK MÖNÜ

Sabah

• 2 yumurta veya 4 yumurta akı (yağsız)

• Ya da 1 porsiyon yoğurt gibi probiyotik besin

• 1 porsiyon meyve

• 1 fincan yeşil çay

Öğle

• Balık, kümes hayvanları veya yumurta gibi serbest proteinlerle birlikte sınırsız sebze

• Ya da 1 probiyotik gıda ile sınırsız sebze

• 1 fincan yeşil çay

Atıştırmalık

• 1 porsiyon meyve

17 Gün Diyeti ile hızla kilo verin

Akşam

• Balık veya tavuk

• Sınırsız sebze

• 1 fincan yeşil çay
Editör : Metin Yüksel
Etiketler
Yorum Yap
Sağlık
Urfa'da Doğurganlık Hızı Kadın Hastalıklarını Beraberinde Getiriyor
Urfa'da Doğurganlık Hızı Kadın Hastalıklarını Beraberinde Getiriyor
Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana bilim Dalı Yönetim kurulu üyesi Doç. Dr. Muhammet Erdal Sak; Şanlıurfa'da doğum hızı olağanın üstünde bu durum bir çok kadın hastalığını tetikleyen bir durum olduğunu belirtti
Şanlıurfa'da Çocuk Hastanesinde Muayeneye Doktorlar Yetişemiyor
Şanlıurfa'da Çocuk Hastanesinde Muayeneye Doktorlar Yetişemiyor
Türkiye'nin en genç nüfus yapısına sahip ve doğum oranlarının en yüksek olduğu il olan şanlıurfa'da çocuk hastalıkları uzmanı doktorlar gelen çocuk hastalara yetişebilmek için büyük çaba sarf ediyor. İstatistiklere göre ortalama günde 8 bin çocuk hastayı muayene eden doktorlar yetişebilmek için büyük efor sarf ediyorlar.
Gripten Korunmak İstiyorsanız Bunlara Dikkat Edin
Gripten Korunmak İstiyorsanız Bunlara Dikkat Edin
Havaların soğuması ve ani hava değişiklikleri beraberinde gribal hastalıkları da getiriyor. Uzmanlar gripten korunmak için değişik çözümler sunsa da en önemli tedbirler mutlaka düzgün ve dengeli beslenme.
Bu Habere Dikkat; Çocuğunuz Tansiyon Hastası Olabilir
Bu Habere Dikkat; Çocuğunuz Tansiyon Hastası Olabilir
Tansiyon hastalığı sadece belli bir yaş grubunun üzerindeki kişilerde olduğunu zannedenler yanılıyor olabilir ister yeni doğan ister çocukluk yaştaki çocukların mutlaka tansiyonu ölçülmeli, tansiyonla ilgili yaş çizelgelerinin olduğunu belirten uzmanlar, söz konusu hastalığın ihmal edilmemesi gerektiğini belirtti.
Türk bilim insanları otizmde yeni gen keşfetti
Türk bilim insanları otizmde yeni gen keşfetti
Türk bilim insanları, otizm spektrum bozukluğuna neden olan SLC7A5isimli yeni bir gen keşfetti.
Sivilce Daha Çok Psikoloji Nedenli Çıkar
Sivilce Daha Çok Psikoloji Nedenli Çıkar
Aknelerin sanılanın aksine ergenlik dönemine sınırlı olmadığını belirten Cildiye Uzmanı Dr. Rıdvan Özyıldırım, “Akne, yüz, ense, kulak içleri, çene altı, boyun ve omuzlarda yerleşebilir.
En Önemli Şifa Kaynağı Zeytin ve Zeytinyağı
En Önemli Şifa Kaynağı Zeytin ve Zeytinyağı
Kanserden kalp ve damar hastalıklarına, cilt bakımından kozmetiğe kadar her alanda kullanılan zeytin ve zeytinyağı şifa kaynağıdır.
Kremler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
Kremler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
Soğuk suların ellerde kuruluğa neden olduğunu söyleyen uzmanlar, iyi kremin pahalı krem olmadığını ifade etti.
Saç Bakımı Nasıl Olmalı.
Saç Bakımı Nasıl Olmalı.
Uzmanlar saç bakımında şampuanın direk saça uygulanmaması ve sık sık saçların kestirilmesi tavsiyesinde bulundu.
Akneler Nasıl Giderilir.
Akneler Nasıl Giderilir.
Gençlerde yüzde 85, Yetişkinlerde ise yüzde 30 etkileyen akne sorununa cilt yağlanması etki etmekte olup yağ bezi hastalıkları da arttırmaktadır.
Bebeğinizi Organik Besinler ile besleyin.
Bebeğinizi Organik Besinler ile besleyin.
Çocuğunuzu ilk 3 yıl doğal ve organik ürünler ile beslemeniz çocuğunuzun hem sağlığı hem de gelişimi üzerinde olumlu etkiler bırakacaktır.
Organik Pazar.
Organik Pazar.
Yumurtadan şampuana, Kozmetikten meyveye, süs eşyasından kurutulmuşa kadar herşeyi bulabileceğiniz bir pazar. Organik Pazar.